Wiadomości

Święta Wielkanocne - #zostanwdomu z dala od wirusa i w trosce o bliskich, a my zadbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Data publikacji 01.04.2021

Przed nami Święta Wielkanocne niestety w tym roku nie jest to czas na świąteczne wyjazdy i spotkania ze znajomymi. To, co powinniśmy teraz zrobić to zostać domu, w gronie najbliższych i w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Dla policjantów te święta będą czasem wytężonej służby, a dla mieszkańców Gdańska będzie to kolejny egzamin z odpowiedzialności, rozsądku, dbałości o zdrowie i życie swoje i innych ludzi. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, w tym trudnym dla wszystkich okresie, życzymy otuchy i nadziei, pozytywnej energii i wytrwałości. Policjanci w świąteczny weekend będą na służbie, by dbać o Twoje bezpieczeństwo, a Ty #zostanwdomu.

Policjanci przygotowują się do zabezpieczenia świątecznego weekendu. Na stanowisku kierowania gdańskiej komendy policjanci ze sztabu policji przeprowadzają analizy zagrożeń, tworzą dyslokacje służby i monitorują na bieżąco to, co dzieje się w poszczególnych częściach miasta. Wszystko po to, aby święta minęły bezpiecznie.
Podczas zbliżającego się weekendu i świątecznych dni na ulicach miasta codziennie pełnić służbę będzie ponad 200 policjantów wszystkich pionów, wspieranych przez strażników miejskich i żołnierzy. Policjanci oprócz tego, że nadal będą sprawdzali, czy przestrzegane są zasady i warunki kwarantanny, będą weryfikowali również, jak mieszkańcy stosuję się do obowiązujących obostrzeń. Służby będą pełnione przede wszystkim w rejonie pasa nadmorskiego, w parkach, skwerach, na bulwarach,czyli wszędzie tam, gdzie w przestrzeni publicznej może pojawić się zdecydowanie więcej osób.

Zbliżające się Święta Wielkanocne są czasem, w którym wiele osób robi większe zakupy. Gdańskie targowiska w okresie przedświątecznym cieszą się dużym powodzeniem. Niestety epidemia sprawiła, że zmuszeni jesteśmy do pewnych ograniczeń dla dobra nas wszystkich. Stąd obecność patroli na targowiskach. Sprawdzamy, czy przestrzegane są wprowadzone obostrzenia. Z megafonów radiowozów puszczane są, m.in. komunikaty i apele o pozostaniu w domach, niegrupowaniu się, zachowaniu bezpiecznej odległości w kolejkach.
Funkcjonariusze przypominają zarówno kupującym, jak i sprzedawcom o ograniczeniach obowiązujących podczas epidemii. Zdecydowana większość osób stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które zwiększają ryzyko zarażenia. Dlatego tak ważne jest odpowiedzialne zachowanie każdego z nas. Aby opanować rozprzestrzenianie się wirusa, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń i maksymalnie ograniczyć kontakty z innymi ludźmi. Apelujemy, by Święta Wielkanocne nie był pretekstem do zaniechania przestrzegania zasad bezpieczeństwa! Spędźmy je w miejscu zamieszkania, wyłącznie w gronie domowników - w ten sposób zagwarantujemy sobie i swoim bliskim, że nie narazimy ich na utratę zdrowia i życia.