Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Policjanci szukają właściciela roweru.

  Policjanci z komisariatu na Śródmieściu pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie przygotowawcze, podczas którego zabezpieczyli rower, mogący pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusze do chwili obecnej nie ustalili właściciela jednośladu. Osobę, która rozpoznaje rower na zdjęciu, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami z komisariatu Policji na Śródmieściu.

 2. Jeśli go rozpoznajesz – zadzwoń na Policję.

  Komisariat II Policji w Gdańsku prowadzi pod nadzorem prokuratury rejonowej postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży trzech butelek alkoholu o wartości prawie 540 zł. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów mieszczącym się na terenie Śródmieścia. Dotychczas wykonane czynności nie doprowadziły do zatrzymania sprawcy.

 3. Policjanci na szkoleniach w gdańskim Mrowisku

  Gdańscy policjanci uczestniczyli w cyklu w szkoleń zorganizowanych wspólnie z gdańskim Towarzystwem Profilaktyki Środowiskowej ,,Mrowisko”. Funkcjonariusze zdobyli wiele cennych informacji przydatnych w codziennej służbie.

 4. Nie zapłaciła za paliwo, a uciekając, potrąciła pracownika stacji benzynowej

  Policjanci zatrzymali 37-letnią mieszkankę Chwaszczyna, która jest podejrzana o kradzież rozbójniczą. Kobieta po zatankowaniu samochodu odjechała, nie płacąc za benzynę, a podczas ucieczki potrąciła pracownika stacji. 37- latka usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej. Za tego typu przestępstwo grozi kara 10 lat więzienia.

 5. Od 20 maja ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego.

  Przed nami ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. 20 maja wejdzie w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, która m.in. ureguluje prawnie kwestię hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego. Przedstawiamy najważniejsze z wprowadzanych zmian, aby każdy uczestnik ruchu drogowego mógł się z nimi odpowiednio wcześnie zapoznać. Pamiętajmy, że nieznajomość przepisów nie zwalnia z konieczności stosowania się do nich.