Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


ZNĘCAŁY SIĘ NAD PSEM ,,DLA ZABAWY’’

2018-12-13 | Komisariat III Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Dwie dziewczyny dla zabawy zakładały psu foliowy worek na głowę, w ten sposób uniemożliwiając mu swobodne oddychanie. To, co zrobiły, nagrały telefonem i udostępniły w sieci. 15-latka i jej 16-letnia koleżanka usłyszały zarzut znęcania się nad zwierzęciem. O losie nieletnich zadecyduje sąd, do którego policjanci przekażą zebrany w tej sprawie materiał procesowy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]WSTĄP W SZEREGI GDAŃSKIEJ POLICJI, SPRAWDŹ O CZYM MUSISZ WIEDZIEĆ

2018-12-13 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję – zostań policjantem. Jeśli zechcesz z nami pracować, będziesz miał wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Gdańska.  Policjant- to zawód dla ludzi z pasją. Spróbuj, bo naprawdę warto.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KIEROWCO, UWAŻAJ NA PIESZYCH !!!

2018-12-13 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Gdańscy policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Lekceważenie tych zasad może zakończyć się poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Dzięki błyskawicznie podjętym działaniom policjantów z Gdańska, 73-letnia mieszkanka miasta nie straciła ponad 50 tysięcy złotych. Kobieta po tym, jak otrzymała telefon od oszusta podającego się za funkcjonariusza CBŚP, przelała na wskazane numery rachunków łącznie 52 tysiące złotych, a policjanci z Przymorza w porozumieniu z pracownikami banku nie dopuścili do przekazania oszustom tych pieniędzy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 27-latka podejrzewanego o podpalenie samochodów. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANT JAKO ŻYWA KSIĄŻKA

2018-12-10 | Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzięła udział w projekcie społecznym dotyczącym problemu dyskryminacji i stereotypów. Każdy z uczestników projektu miał możliwość „wypożyczenia” osoby z grup postrzeganych stereotypowo tzw. Żywą Książkę. Żywe Książki to ludzie, przedstawiciele grup społecznych narażonych na dyskryminację.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI Z GDAŃSKA, W KRAKOWIE URATOWALI ROCZNE DZIECKO

2018-12-07 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas wykonywania zadań związanych z zabezpieczeniem Szczytu Klimatycznego COP24 w Krakowie, pomogli w uratowaniu rocznego dziecka, które straciło przytomność, przestało oddychać i wymagało szybkiej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze udzielili małemu chłopcu pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali karetkę i udrożnili ruch samochodowy, by ułatwić dojazd karetce pogotowia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]42-LETNIA KOBIETA ZATRZYMANA ZA "OSZUSTWA NA POLICJANTA"

2018-12-07 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Komisariatu I Policji na gdańskiej Oruni zatrzymali 42-letnią kobietę oszukującą starsze osoby metodą „na policjanta". Kobieta odbierała od pokrzywdzonych pieniądze. Podejrzana usłyszała już zarzuty dotyczące czterech przestępstw – tylko w tych przypadkach pokrzywdzeni stracili ponad 150 tys. zł.  Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Policjanci i prokurator zawnioskowali o areszt dla 42-latki.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ROZMOWY ZE STUDENTAMI O ZAWODZIE POLICJANTA

2018-12-06 | Komisariat II Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu na prośbę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, przeprowadzili spotkanie ze studentami WSB oddział w Gdańsku. Spotkanie odbywało się w ramach zajęć terenowych – warsztatowych uczelni podczas których policjanci opowiadali o zawodzie policjanta i zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]WYPADEK NA OBWODNICY- APELUJEMY O ROZWAGĘ

2018-12-06 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dziś od godz. 05:20 na trójmiejskiej obwodnicy policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło między węzłem Owczarnia a Matarnia w kierunku Łodzi. 19-latek kierujący audi A4, potrącił  22-letniego mężczyznę,  który w samochodzie ciężarowym wymieniał koło.  22-latek  z obrażeniami kręgosłupa został przetransportowany do szpitala. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANI ZA KRADZIEŻE ZEGARKÓW I BIŻUTERII

2018-12-06 | Komisariat II/V Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej za kradzież nie uniknie 32-latek oraz jego wspólniczka, 20-letnia kobieta. 32-latek najpierw sam z jednego ze sklepów ukradł dwa zegarki o wartości 11 tys. zł, a pod koniec października razem z 20-latką w sklepie jubilerskim wykorzystując nieuwagę pracowników, ukradli złote łańcuszki za ponad 26 tys. zł. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut. Przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy, dlatego może im grozić 7,5 roku pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ NA DRODZE

2018-12-05 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ARESZT DLA PODPALACZA

2018-12-04 | Komisariat V Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy policjantów i prokuratorów odpowiedzialności nie uniknie 32-letni mieszkaniec Gdańska podejrzany o podpalenie altan na terenie ogródków działkowych. Podpalacz został zatrzymany przez funkcjonariuszy, tuż po tym, jak podłożył ogień pod kolejnymi altankami. Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek usłyszał w sumie 11 zarzutów a sąd aresztował go na najbliższe miesiące.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]W LODÓWCE UKRYŁ BLISKO 400 PORCJI LSD

2018-12-04 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj po południu sąd zadecydował, że 30-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, po tym, jak śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej dzięki pracy kryminalnych z Suchanina zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]