Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


POSTRZELIŁ ZNAJOMEGO Z WIATRÓWKI

2018-06-19 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Suchanina zatrzymali 32-latka, który ostrzelał z pistoletu pneumatycznego 30 letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku oddanych strzałów, pokrzywdzony został zraniony w nogę oraz w brzuch. Zatrzymany sprawca uszkodzenia jego ciała trafił do policyjnego aresztu, a użyta broń pneumatyczna została zabezpieczona. Podejrzany mężczyzna został aresztowany, może mu grozić do 10 lat więzienia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIELNICOWI PO RAZ KOLEJNY ZAPOBIEGLI TRAGEDII

2018-06-19 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci dzięki szybkiej reakcji i właściwemu działaniu uratowali 25-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na własne życie zażywając tabletki. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, udzielili jej pomocy przedmedycznej, nakłonili do wypicia dużej ilości wody, co spowodowało opróżnienie żołądka z niebezpiecznej treści. Policjanci ustalają, co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez 25-latkę.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z PRZEDSTAWICIELAMI BRANŻY TURYSTYCZNEJ

2018-06-19 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej Policji w ramach przygotowań do sezonu turystycznego 2018 wzięli udział w spotkaniu na Stadionie Energa Gdańsk zorganizowanym przez Gdańską Organizację Turystyczną.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]MIEJSKIE ELIMINACJE DO TURNIEJU „DZIELNICOWY ROKU 2018"

2018-06-19 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Od wczoraj w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku trwają miejskie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku". 62 funkcjonariuszy rozwiązywało test wiedzy policyjnej. Dwóch dzielnicowych z najlepszymi wynikami będą  rywalizować ze swoimi kolegami z jednostek Policji w województwie pomorskim.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych nie tylko podejmują własne działania prewencyjno-profilaktyczne, ale również chętnie angażują się we wszelkiego rodzaju inicjatywy, podczas których mogą podnosić świadomość prawną mieszkańców miasta. Z tego powodu policjanci uczestniczyli w Pikniku Seniora zorganizowanego przez Fundację Sztuka Życia oraz Miasto Gdańsk.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PRÓBOWAŁ ZREALIZOWAĆ FAŁSZYWE RECEPTY

2018-06-19 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Suchanina zatrzymali 18-latka z Gdańska, który na podstawie fałszywej recepty próbował kupić leki psychotropowe. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli jeszcze inne podrobione recepty. Wiadomo że gdańszczanin przygotowywał takie blankiety na domowym komputerze, aby potem za ich pomocą wykupywać leki. Policjanci wyjaśniają teraz między innymi to, ile takich podrobionych recept mógł wykonać i zrealizować na terenie Gdańska zatrzymany 18-latek. Za podrabianie, fałszowanie dokumentu, używanie go jak autentycznego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PRZENOSIŁ NARKOTYKI W "NERCE"

2018-06-18 | Komisariat VI Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 21-letniego gdańszczanina podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna oprócz tego był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary zastępczej. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ARESZT ZA ROZBÓJ

2018-06-18 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy kryminalnych z Oruni odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-latek i jego 19-letni wspólnik. 13 czerwca br. sprawcy zaatakowali 54-latka, z którym wcześniej pili alkohol, a następnie zabrali mu plecak z zawartością m.in. portfela z kartą bankomatową, łańcuszka, telefonu komórkowego. Starty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na ponad 800 złotych. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy, drugiego z mężczyzn objęto policyjnym dozorem. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI PO RAZ KOLEJNY PODZIELILI SIĘ KRWIĄ

2018-06-18 | Komenda Miejska Policja w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W piątek od godziny 8.30 do godziny 13.00 na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przez kilka godzin trwa zbiórka krwi. Do czerwonego ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zgłaszali się policjanci i pracownicy gdańskiej komendy, pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz mieszkańcy Gdańska.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]CHCIAŁ UKRAŚĆ SAMOCHÓD ZOSTAŁ ZATRZYMANY

2018-06-18 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki policjantom z Oruni odpowiedzialności karnej nie uniknie 21-letni mieszkaniec Gdańska, który chciał ukraść VW Golfa. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu. Oprócz tego był poszukiwany listem gończym. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]OKRADAŁY GDAŃSKICH SENIORÓW ZOSTAŁY ZATRZYMANE

2018-06-15 | Komisariat V Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wspólne działania kryminalnych z Przymorza oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku doprowadziły do zatrzymania 23-letniej, oraz 41-letniej mieszkanki Gdańska. Kobiety są podejrzane o to, że wspólnie podając się za m.in. pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych, urzędu miasta dokonywały kradzieży pieniędzy oraz kosztowności na szkodę seniorów. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety mogą odpowiadać za co najmniej 30 tego typu przestępstw, które zgłoszono policjantom od początku roku.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ROZPOZNAJESZ GO? PILNIE POWIADOM POLICJĘ

2018-06-14 | Komisariat IV Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Komisariat IV Policji w Gdańsku prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 8 czerwca 2018 roku na terenie Gdańska czynu o podłożu seksualnym. Policjanci publikują wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem i zwracają się z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji mogących przyczynić się do ustalenia jego tożsamości. Zapewniamy anonimowość.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANY MĘŻCZYZNA, KTÓRY ZEPCHNĄŁ Z HULAJNOGI 11-LATKA

2018-06-14 | Komisariat IV Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów odpowiedzialności nie uniknie 31- latek, któremu wczoraj śledczy postawili zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna bez powodu zepchnął 11-letniego chłopca z hulajnogi, a jego mamę która stanęła w obronie syna uderzył w twarz. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu przez policjantów, którzy właśnie patrolowali ten rejon. Z uwagi na chuligański charakter tego czynu prokurator objął to zdarzenie ściganiem z urzędu. Za uszkodzenie ciała grozi do 2 lat pozbawienia wolności  za naruszenie nietykalności cielesnej do roku.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA "BEZPIECZNY PIESZY"

2018-06-13 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

W najbliższy czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]