Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


DZIAŁANIA „BEZPIECZNY WEEKEND” JUŻ JUTRO

0000-00-00 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Już 27 kwietnia rozpocznie się wyjątkowo długi weekend. Od jutra do 6 maja pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej podróży.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Komendant Komisariatu I Policji w Gdańsku nadkom. Celina Bemowska oraz dzielnicowy asp. Grzegorz Jaworowski nagrodzili laureatów konkursu ogłoszonego w przedszkolu nr. 83 w Gdańsku. Mali słuchacze w trakcie kilku spotkań zorganizowanych przez dzielnicowego uczyli się bezpieczeństwa, a następnie zdobytą wiedzę przedstawili w swoich pracach.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]BRACIA ZATRZYMANI I ARESZTOWANI ZA POBICIE

2018-04-26 | Komisariat V Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj zarzut pobicia i narażenia na utratę życia i zdrowia usłyszało dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy bez powodu na jednej z gdańskich ulic pobili mieszkańców miasta. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego sprawcy zostali zatrzymani kilka minut po zdarzeniu. Za pobicie i narażenie na utratę życia i zdrowia może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował zatrzymanych mężczyzn na najbliższe miesiące.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANA ZA WPROWADZANIE DO OBROTU FAŁSZYWYCH PIENIĘDZY

2018-04-26 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Oruni zatrzymali 21-letnia obywatelkę Litwy, która próbowała zapłacić fałszywym banknotem o nominale 100 euro. Kobieta została zatrzymana, sąd aresztował ja na najbliższe kilka miesięcy. Wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POBIŁ SWOJĄ PARTNERKĘ ZOSTAŁ ZATRZYMANY

2018-04-25 | Komisariat V Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej pobił swoja konkubinę. Kobieta broniąc się chwyciła za nóż. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut, grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd zdecydował , że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIELNICOWI DLA SENIORÓW O BEZPIECZEŃSTWIE

2018-04-24 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

O granicy zaufania do drugiego człowieka, atrakcyjnych z pozoru umowach, o metodach działania oszustów rozmawiali gdańscy dzielnicowy z członkami Rady Seniorów Osiedla Wzgórze Mickiewicza w Gdańsku.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PIĘCIU NIETRZEŹWYCH WYELIMINOWANYCH Z RUCHU DROGOWEGO

2018-04-24 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu nietrzeźwych kierowców . Wśród nich był 41-letni obywatel Ukrainy, który będąc pod wpływem 2,3 promila alkoholu kierował fiatem doblo, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w urządzenie otwierające szlaban na lotnisku.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]SZUKAMY ŚWIADKÓW POTRĄCENIA ROWERZYSTKI

2018-04-24 | Wydział ds. Przestepstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Wydział ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poszukuje świadków zdarzenia, które miało miejsce w dniu 18.04.2018 około godz. 11.30 w Gdańsku na skrzyżowaniu ul. Błędnik i Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie kierowca samochodu marki Ford Focus koloru jasnego potrącił rowerzystkę.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIALANIA "TELEFONY KOMÓRKOWE"

2018-04-23 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

24 kwietnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których głównym celem jest ograniczenie zjawiska korzystania z telefonu komórkowego w sposób niezgodny z przepisami, a także uświadomienie kierowcom jakie konsekwencje niesie za sobą odrywanie wzroku od drogi.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ARESZT ZA NIEUMYŚLNE SPROWADZENIE ZAGROŻENIA ŻYCIA LUB ZDROWIA WIELU OSÓB

2018-04-23 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku/KMP Gdańsk
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Pod koniec ubiegłego tygodnia dzięki pracy policjantów oraz prokuratorów nad sprawą dotyczącą nieumyślnego spowodowania pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu ludzi oraz mieniu zatrzymano 39-latka. Mężczyzna zaparkował samochód na parkingu, nagle auto zaczęło płonąć, mężczyzna nie powiadomił jednak służb o zagrożeniu tylko pozostawił płonące auto i uciekł. Za to przestępstwo może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora i policjantów aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANY 37-LATEK, A PRZY NIM BROŃ, NARKOTYKI I KRADZIONY LAPTOP

2018-04-23 | Komisariat III Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Zarzuty kradzieży laptopa oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał 37-letni mieszkaniec Gdańska. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim broń czarnoprochową. Mężczyzna do sprawy pozostanie w areszcie. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI WSPIERALI AKCJĘ "POLA NADZIEI"

2018-04-23 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W niedzielę gdańscy policjanci ruchu drogowego wzięli udział w szlachetnej akcji "Pola nadziei na Pomorzu", której celem jest niesienie pomocy podopiecznym hospicjów. Poprzez wspólne patrole z wolontariuszami oraz prezentację sprzętu służbowego funkcjonariusze zachęcali do wsparcia tej inicjatywy. Ponadto policjanci zabezpieczali żonkilową paradę , w której udział wzięły m.in. zabytkowe pojazdy i motocykliści.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZA SZYBKO, POD WPŁYWEM ALKOHOLU I POMIMO ZAKAZU

2018-04-23 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

W weekend  policjanci drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i byli pod wpływem alkoholu.  Szczegółowa kontrola wykazała, że kierujący motocyklem ma aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i cofnięte uprawnienia do kierowania.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]XIV FINAŁ MINI TURNIEJU BRD

2018-04-23 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W piątek w Szkole Podstawowej nr 76 w Gdańsku odbył się finał Mini Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym roku do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanęło 9 reprezentacji gdańskich podstawówek, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji.  Zawodnicy pokonywali na rowerach sprawnościowy  tor przeszkód  i rozwiązywali testy z wiedzy o zasadach ruchu drogowego.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]