Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


BEZ UPRAWNIEŃ - ZAPYTAŁ POLICJANTA O DROGĘ - ZOSTAŁ ZATRZYMANY

2018-08-16 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Podczas wczorajszego zabezpieczenia Orlen Maratonu Solidarności policjant ruchu drogowego zatrzymał 25-letniego kierowcę hondy, który zapytał go o drogę dojazdu do jednej z ulic. Kiedy funkcjonariusz zobaczył gdańszczanina za kierownicą samochodu, przypomniał sobie, że rok wcześniej zatrzymywał tego mężczyznę za jazdę autem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

We wtorek policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 24-letniego gdańszczanina, który kierując mercedesem przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Okazało się, że młody gdańszczanin kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o zatrzymaniu mu prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci będą teraz wnioskować o przedłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]GDAŃSK – TRZYMIESIĘCZNY ARESZT ZA ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW

2018-08-16 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W miniony piątek sąd zadecydował, że 33-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, po tym jak śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej dzięki pracy kryminalnych i wywiadowców z gdańskiej komendy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]UKRADLI ZABYTKOWE TABERNAKULUM

2018-08-16 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych z komisariatu na Suchaninie odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mężczyźni, którzy ukradli z jednego z gdańskich kościołów zabytkowe tabernakulum. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.We wtorek policjanci z komisariatu na Suchaninie odebrali zgłoszenie o kradzieży elementu ołtarza w jednym z gdańskich kościołów. Funkcjonariusze ustalili, że na czas prac remontowych przedwojenne tabernakulum zostało zdemontowane i przeniesione na zewnątrz kościoła. Do zdarzenia doszło o godz.8.30 w niedzielę. To właśnie wtedy sprawcy ukradli zabytkowy element ołtarza.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI”

2018-08-14 | KMP Gdańsk / KWP Gdańsk
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

W najbliższy czwartek, 16 sierpnia, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących oraz uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PRZEWOZIŁ O PIĘCIU PASAŻERÓW ZA DUŻO

2018-08-14 | Komenda Miejska Policja w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 67-letniemu mężczyźnie, który przewoził w samochodzie zbyt dużą ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 6 osób, tymczasem w mercedesie siedziało 9 pasażerów.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

W najbliższy wtorek, 14 sierpnia na drogach województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM HARCERZY.

2018-08-13 | Komenda Miejska Policja
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Gdańscy policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem uczestników zlotu harcerzy. W piątek namiot edukacyjny policjantów odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda, który podziękował za ich służbę, a w szczególności za dbanie o bezpieczeństwo uczestników zlotu.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

9 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO HARCERZY

2018-08-08 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Mija kolejny dzień Zlotu ZHP Gdańsk 2018. Dzisiaj policjantów i strażaków zabezpieczających to wydarzenie odwiedził Premier RP Mateusz Morawiecki, który podziękował im za czuwanie nad bezpieczeństwem harcerzy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI NA UROCZYSTYM OTWARCIU ZLOTU ZHP

2018-08-08 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcia Zlotu ZHP Gdańsk 2018, policjanci z Gdańska również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Oprócz oficjalnego przywitania 15 tysięcy harcerzy policjanci przeprowadzili szkolenie dla 300 drużynowych oraz promowali bezpieczne zachowania poprzez udostępnianie materiałów edukacyjnych w specjalnie przygotowanym namiocie.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KIEROWCA NIETRZEŹWY I BEZ UPRAWNIEŃ, A PASAŻER POSZUKIWANY

2018-08-08 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska, który bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości kierował mercedesem. Zatrzymany też został 23-letni pasażer mercedesa. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę w Wejherowie do ustalenia miejsca pobytu.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI POMOGLI ZAGUBIONEMU JELENIOWI

2018-08-08 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze na gdańskim odcinku obwodnicy zajęli się jeleniem, który biegał po pasie drogowym. W asyście radiowozu, którym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegali innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bramki prowadzącej do terenów leśnych.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]INTERWENCJE DROGOWE ZAKOŃCZONE ZATRZYMANIAMI POSZUKIWANYCH

2018-08-07 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Gdańscy policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatniej doby podczas interwencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani. Jeden z nich trafił do aresztu na najbliższe pół roku, drugi zapłacił nałożoną na niego przez sąd grzywnę i dzięki temu uniknął 28 dniowej kary pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]