Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w ramach prowadzonych działań profilaktycznych po raz kolejny spotkali się z dziećmi, tym razem byli to uczestnicy półkolonii "Mali Geniusze". Głównym tematem rozmów z maluchami było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas wakacji.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KONTROLA OBOZU I ROZMOWY DZIELNICOWEGO Z HARCERZAMI O BEZPIECZEŃSTWIE

2018-07-13 | Komisariat Policji VIII w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj dzielnicowy i policjantka z wydziału prewencji gdańskiej Policji spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie harcerskim w Gdańsku. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również o tym jak właściwie należy zachować się w sytuacji kryzysowej.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W piątek 13 lipca zapraszamy przed Molo w Brzeźnie na spotkanie informacyjne inaugurujące akcję, edukacyjną i prewencyjną gdańskiej Policji oraz Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, ukierunkowaną na przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, powodowanym m.in. przez zawierania przypadkowych znajomości przez młodych ludzi podczas wakacji.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KOLEJNE ZŁODZIEJKI ZATRZYMANE ZA OKRADANIE SENIORÓW

2018-07-12 | Komisariat III Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Działania kryminalnych i śledczych z komisariatu we Wrzeszczu doprowadziły do zatrzymania 49-letniej kobiety oraz jej 46-letniej koleżanki. Kobiety są podejrzane o to, że wspólnie, ale też w pojedynkę podając się za m.in. pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych, urzędu miasta dokonywały kradzieży pieniędzy oraz kosztowności na szkodę najstarszych mieszkańców Gdańska. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety mogą odpowiadać za inne tego typu przestępstwa, które zgłoszono policjantom w ostatnim czasie. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzane na najbliższe miesiące. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJA ROZBIŁA GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ NIELEGALNIE OBRACAJĄCĄ LEKAMI

2018-07-12 | Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj policjanci z Gdańska, funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego oraz z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pod nadzorem prokuratury, rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną sprzedażą leków na zasadzie tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli farmaceutyki warte blisko, albo ponad 10 mln zł. W trakcie realizacji przeszukano kilkadziesiąt miejsc na terenie woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PODEJRZANY O KRADZIEŻE ROWERÓW USŁYSZAŁ 13 ZARZUTÓW

2018-07-10 | Komisariat II Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy policjantów z komisariatu na Śródmieściu odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-latek, któremu śledczy przedstawili wczoraj 13 zarzutów kradzieży rowerów w warunkach recydywy. Mężczyzna typowany jest również do innych kradzieży jednośladów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie miasta. Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę przed oblicze sądu, ponieważ prokurator zawnioskował o aresztowanie 37-latka.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ARESZT ZA ROZBÓJ I POSIADANIE ZNACZNYCH ILOŚCI NARKOTYKÓW

2018-07-09 | Komisariat II Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Dzięki pracy kryminalnych ze Śródmieścia odpowiedzialności karnej nie uniknie 38-latek, mężczyzna zaatakował 41-latka, któremu zabrał torbę z zawartością m.in. portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową, dokumentów, telefonu komórkowego. Starty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na 575 złotych. Ponadto zatrzymany przez policjantów mężczyzna miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec 38-latka areszt tymczasowy. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków w więzieniu można spędzić 10 lat.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "PASY"

2018-07-09 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

"Pasy" taką nazwę nosiły wzmożone działania, jakie w piątek przeprowadzili gdańscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KIEROWAŁ PO KOKAINIE, NARKOTYKI UKRYŁ W BIELIZNIE

2018-07-06 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy podczas kontroli drogowej zatrzymali 27-latka, przy którym znaleźli znaczne ilości narkotyków. Ponadto przeprowadzony test na zawartość środków odurzających w organizmie wykrył w jego organizmie kokainę i amfetaminę. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZARZUTY ZA NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ DZIELNICOWEGO

2018-07-05 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzielnicowi zatrzymali w środę 20-latka, który w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Funkcjonariusze zainterweniowali ponieważ mężczyzna pił alkohol w miejscu niedozwolonym.  Mężczyzna podejrzewany jest również o posiadanie środków odurzających. Noc spędził w policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]6 LIPCA POMORSCY POLICJANCI PRZEPROWADZĄ DZIAŁANIA „PASY"

2018-07-05 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Już jutro, 6 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy", których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZAREAGOWALI I UJĘLI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

2018-07-04 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj o godzinie 00.30 policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto 22-latek z Gdańska wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia samochodów. Pijany kierowca próbował również wprowadzić w błąd interweniujących wobec niego policjantów co do swojej tożsamości, podając dane swojego brata. Mężczyzna trzeźwieje w policyjnej celi, już wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem po pijanemu oraz niestosowania się do sądowego zakazu.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANI ZNISZCZYLI SAMOCHODY, KOPALI W DRZWI I LUSTERKA

2018-07-04 | Komisariat III Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dziś w nocy wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kopali w zaparkowane samochody. Sprawcy zniszczyli lusterka i drzwi w co najmniej 12 autach. Teraz grozi im do 5 lat więzienia, sąd może orzec również naprawienie wyrządzonych szkód.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]