Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Oddział Prewencji Policji w Gdańsku odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku. Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku, przybliżyły odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Policjantki przeprowadziły z uczniami również zajęcia, podczas których rozmawiały z dziećmi o ich bezpieczeństwie.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZAKOŃCZENIE PROTESTU POLICJANTÓW

2018-11-09 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżke w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało sie do rezygnacji z wymogu ukończenia 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ROZPOZNAJESZ GO, MOŻE MIEĆ ZWIĄZEK Z KRADZIEŻAMI PERFUM

2018-11-06 | Komisariat II Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży perfum o wartości ponad 625 złotych. Do kradzieży doszło na terenie jednej z gdańskich drogerii w dniu 31 sierpnia tego roku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z zapisu filmowego lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ROZPOZNAJESZ GO, MOŻE MIEĆ ZWIĄZEK Z KRADZIEŻĄ ALKOHOLU

2018-11-06 | Komisariat III Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży alkoholu o wartości ponad 700 złotych. Do kradzieży doszło na terenie jednego z supermarketów w dniu 21 sierpnia tego roku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciu lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia. 

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 19- letni mężczyzna, który w nocy włamał się do samochodu dostawczego i ukradł z niego żelki o wartości blisko tysiąca złotych oraz 50 kilogramów krówek. W ręce policjantów trafił również rówieśnik zatrzymanego, który próbował sprzedać ukradzione słodycze. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo 5 lat.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]NAPADAŁ NA STARSZE KOBIETY JEST JUŻ W ARESZCIE

2018-10-29 | Komisariat II Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który napadał i okradał starsze kobiety. Swoje ofiary atakował na klatkach schodowych. 43-latek trafił w ręce policjantów w miniony piątek. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty dotyczące rozboju oraz jego usiłowania. Mężczyzna dopuścił się ich w warunkach recydywy. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]GDAŃSCY POLICJANCI WZIĘLI UDZIAŁ W ,,MŁODEJ KONFERENCJI’’

2018-10-29 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Funkcjonariusze wydziału prewencji gdańskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Nowym Porcie wzięli udział w ,,Młodej Konferencji’’ zorganizowanej i prowadzonej przez młodzież w IV LO w Gdańsku.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]GDAŃSK-POLICYJNE ZABEZPIECZENIE PÓŁMARATONU

2018-10-29 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Kilkudziesięciu gdańskich policjantów zabezpieczało niedzielny Amberexpo półmaraton Gdańsk . Podczas imprezy sportowej funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo biegaczy , innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

W najbliższy poniedziałek, 29 października, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Popularna „szóstka” łączy Trójmiasto z Niemcami. Duże natężenie ruchu oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność podczas jazdy. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. W ramach wspólnej akcji pomorscy policjanci podczas działań „ZNICZ” będą rozdawali biało-czerwone odblaskowe opaski. Konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia zostanie przeprowadzona 30 października o godz. 13:00.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Pierwsze dni listopada, jak co roku prowadzą nas na cmentarze. 1 listopada przeżywamy Dzień Wszystkich Świętych a 2 listopada Dzień Zaduszny. W tych dniach większość z nas uda się na cmentarze, gdzie są groby naszych bliskich. Pogrążeni w zadumie czasem zapominamy o naszym bezpieczeństwie. Aby przeżyć te dni spokojnie i bezpiecznie, gdańscy policjanci zwracają się do Państwa z apelem o rozwagę – w szczególności apelujemy do kierujących pojazdami i do osób odwiedzających cmentarze.  W tym roku wraz z rozpoczęciem akcji „ZNICZ 2018” policjanci będą prowadzić także akcję informacyjno – edukacyjną „NIE ZABIJAJ” dotyczącą działań na rzecz promowania trzeźwości za kierownicą i jazdy z dopuszczalną prędkością.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ARESZT ZA UGODZENIE NOŻEM

2018-10-26 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku/WOR KMP Gdańsk
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy gdańskich policjantów oraz prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch obywateli Gruzji. Mężczyźni kilka dni temu zaatakowali nożem dwóch mężczyzn z Ukrainy, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 27-latek i 37-latek usłyszeli już zarzut za popełnione przestępstwo. Wczoraj zgodnie z dyspozycją sądu policjanci przewieźli 27-latka do aresztu, w którym spędzi najbliższe trzy miesiące. 37-latek został objęty policyjnym dozorem. Za pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]