Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


DWA ZDARZENIA DROGOWE - TRZECH KIEROWCÓW POD WPŁYWEM ALKOHOLU

2018-09-24 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy brali udział w zdarzeniach drogowych i byli pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich w piątek wieczorem zderzyło się na skrzyżowaniu, trzeci mając w wydychanym powietrzu ponad dwa promile, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]UKRADŁ SAMOCHÓD I SPAŁ W NIM

2018-09-24 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki kryminalnym z gdańskiej komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 39-letni mieszkaniec Gdyni, który ukradł fiata uno. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży samochodu oraz posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KRADŁ KOŁA Z ZAPARKOWANYCH SAMOCHODÓW

2018-09-21 | Komisariat VI Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kół z pojazdów zaparkowanych przy ul. Narzędziowców oraz przy ul. Wyzwolenia. 21-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty kradzieży w sumie 12 kół o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Część ukradzionych rzeczy policjanci odzyskali i wkrótce oddadzą je właścicielom. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANY MĘŻCZYZNA PODEJRZEWANY O WYBICIE SZYBY W SYNAGODZE

2018-09-21 | Komisariat III Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o wybicie kamieniem szyby w synagodze, do której doszło 19 września przed godziną 18.00. Mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]FIŃSCY POLICJANCI RUCHU DROGOWEGO ODWIEDZILI GDAŃSKA DROGÓWKĘ

2018-09-21 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj  w  Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdański gdańskiej komendy wizytę złożyli wyjątkowi goście. 11 – osobowa delegacja funkcjonariuszy ruchu drogowego z Finlandii, miała okazję zapoznać się ze strukturą i wyposażeniem polskich policjantów drogówki. Podczas wizyty gości przywitał mł. insp. Sylwester Mieszczak Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ARESZT DLA ZŁODZIEJA SAMOCHODU

2018-09-21 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Opel o wartości 100 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodziej trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj sąd zastosował wobec 26-latka areszt.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]25 WRZEŚNIA ZAPRASZAMY NA DEBATĘ DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA

2018-09-20 | Komisariat Policji VIII w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się w najblizszy wtorek 25 września o godzinie 9:00 w sali wykładowej C im. Prof. Mozołowskiego w budynku Zakładów Teoretycznych GUMed, tj. Collegium Biomedicum, przy ulicy Dębinki 1. w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PODEJRZANY O ZGWAŁCENIA W RĘKACH POLICJANTÓW

2018-09-20 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Kryminalni z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zgwałcenie dwóch młodych kobiet. Policyjna realizacja miała miejsce w miniony wtorek na jednej z ulic miasta. Na bazie dotychczas zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów, prokurator przedstawił 36-latkowi zarzuty, a sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ROZPOZNAJESZ ICH MOGĄ MIEĆ ZWIĄZEK ZE ZDEWASTOWANIEM CMENTARZA

2018-09-19 | Komisariat VIII Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku prowadzą  czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz, w sprawie znieważenia miejsca pochówku żołnierzy radzieckich w Gdańsku przy ul. Giełguda do którego doszło 8 sierpnia tego roku.  Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osoby ze zdjęć lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIELNICOWI W PRZEDSZKOLU

2018-09-19 | Komisariat VI Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzielnicowi, policyjni profilaktycy niemal każdego dnia prowadzą zajęcia, które są adresowane do najmłodszych. Tym razem, dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Gdańsku odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 67 przy ul. Dworskiej. Policjanci opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICYJNE DZIAŁANIA NA PRZEJAZDACH KOLEJOWO-DROGOWYCH

2018-09-19 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Policjanci pełnili nadzór nad zachowaniami uczestników dróg w obrębie przejazdów, a także skontrolowali infrastrukturę drogową na przejazdach kolejowych.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

19 września (środa) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się III edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku koordynujący projekt w województwie pomorskim przygotowali liczne atrakcje edukacyjne z nagrodami dla kierujących oraz pasażerów. Do współpracy włączyły się także instytucje poza policyjne: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KOLEJNI WŁAMYWACZE DO MIESZKAŃ Z ZARZUTAMI

2018-09-18 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki szybkiej reakcji na zgłoszenie policyjnych wywiadowców, odpowiedzialności karnej nie uniknie 55-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, kiedy uciekał spłoszony przez alarm. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]OKRADLI ŚPIĄCEGO, ZOSTALI ZATRZYMANI

2018-09-18 | Komenda Miejska Policja w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni wykorzystali sen pokrzywdzonego, który przysnął na ławce przy Targu Węglowym i okradli go. Dzięki szybkiej interwencji, policjanci kilka minut po kradzieży zatrzymali sprawców i odzyskali ukradzione rzeczy. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]