Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ MEDIACJI I DZIEŃ MEDIACJI

2018-10-18 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Tegoroczny Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15 - 19 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października 2018 r. W gdańskiej komendzie informacje na temat mediacji w postępowaniu karnym dla zainteresowanych udzielane będą w godz. 8:30-14:30 w wydziale dochodzeniowo-śledczym.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KIEROWCA BEZ UPRAWNIEŃ WJECHAŁ POD ZAKAZ

2018-10-18 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj wieczorem na ul. Kołodziejskiej policjant z drogówki zauważył kierowcę renault, który nie dostosował się do znaku drogowego. W czasie kontroli okazało się, że 19-latek kierował samochodem, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o zatrzymaniu mu prawa jazdy na trzy miesiące. Mieszkańca Gdańska za złamanie przepisów ukarano dwoma mandatami karnymi, a jego samochód został odholowany. Policjanci będą też wnioskować o przedłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIĘKI POLICJANTOM KOLEJNE NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK

2018-10-16 | Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Gdańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o hodowlę marihuany. W trakcie przeszukania działki należącej do 36-letniego gdańszczanina funkcjonariusze znaleźli ponad 1,5-metrowe rośliny konopi indyjskich, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za uprawę marihuany mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI W OSTATNIEJ CHWILI URATOWALI ŻYCIE

2018-10-16 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Komisariatu na gdańskiej Oruni w miniony piątek uratowali życie 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Mundurowi w ostatniej chwili odcięli mu pętlę z szyi  i udzielili pomocy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANY ZA ZNISZCZENIE ELEWACJI KAMIENIC

2018-10-15 | Referat Wywiadowców WP KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W miniony weekend policjanci zatrzymali 27-latka, który na budynkach przy ul. Grząskiej i Mariackiej namalował sprejem tzw. Tag. Zniszczenia na tą chwilę zostały wycenione na ponad 550 zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi i już wkrótce usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI UŚMIERCENIA ZWIERZĘCIA

2018-10-15 | Komisariat I Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci szukają świadków zdarzenia lub osób mogących mieć wiedzę na temat ciała psa powieszonego na drzewie w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku. Policjanci wykonują w tej sprawie czynności procesowe w kierunku artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego, zabicia i znęcania się nad zwierzęciem. Policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto był właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia, aby skontaktował się z policjantami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6 F.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]15 PAŹDZIERNIKA POLICYJNE DZIAŁANIA TRUCK I BUS

2018-10-12 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

15 października policjanci ruchu drogowego z Gdańska włączą się do wojewódzkiej akcji pod hasłem "Truck i Bus". Działania mundurowych ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców aut ciężarowych oraz autobusów.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DEBATA EWALUACYJNA DLA STUDENTÓW Z ZAGRANICY

2018-10-11 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W trosce o poczucie bezpieczeństwa obcokrajowców, którzy właśnie rozpoczęli studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, policjanci z komendy miejskiej i komisariatu na Suchaninie spotkali się w ramach debaty ewaluacyjnej z młodymi gośćmi z zagranicy. Podczas wykładu i prezentacji, funkcjonariusze opowiedzieli o podstawowych zadaniach policjantów, przekazali także informacje dotyczące zachowania się w razie wystąpienia jakiegoś zagrożenia i przypomnieli jak takich sytuacji unikać. Na koniec spotkania studenci otrzymali ulotki z numerami telefonów alarmowych oraz podstawowymi stwierdzeniami w języku polskim i angielskim, które mają ułatwić im pierwszy kontakt z policjantem.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letnia kobieta, która oszukała sześciu hotelarzy nie płacąc za noclegi. Po zakwaterowaniu i spędzeniu co najmniej kilku nocy w pokoju hotelowym niepostrzeżenie znikała. Ponadto zatrzymana przez policjantów 26-latka oferował na aukcjach internetowych bilety na koncerty, których pokrzywdzeni pomimo wpłacenia pieniędzy na wskazane konto nigdy nie otrzymali. Kobieta usłyszała wczoraj osiem zarzutów dotyczących oszustwa, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIAŁANIA TAXI

2018-10-11 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

12 października pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]SPROSTOWANIE KOMUNIKATU PRASOWEGO

2018-10-10 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

W związku z informacjami zamieszczonymi w komunikacie prasowym z dnia 4 października 2018 roku, który został opublikowany na stronie internetowej www.gdansk.policja.gov.pl pod tytułem GDAŃSK- ZATRZYMANY FARMACEUTA, KTÓRY OSZUKAŁ PRACODAWCĘ NA BLISKO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH wyjaśniamy, co następuje:

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

2018-10-09 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na kolejne spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się jutro o 9.30 w sali im. Narkiewicza budynek AGN przy Alei Zwycięstwa 41/42 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]SPRAWCA ROZBOJU W RĘKACH POLICJANTÓW

2018-10-09 | Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku/ KP VI Gdańsk
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 25-letni mieszkaniec Gdańska, który kilka dni temu napadł na pracownika myjni samochodowej i ukradł pieniądze. Policjanci w kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia, po pościgu, zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę. 25-usłyszał już zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec niego areszt. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży bmw tzw. metodą „na lawetę”. Laweta została zabezpieczona na policyjnym parkingu, sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]