Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]KOLEJNE NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK

2018-01-19 | Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 30 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci podczas interwencji wobec mężczyzny znaleźli w jego mieszkaniu kilkadziesiąt porcji kokainy . Mężczyzna usłyszał zarzuty może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM SAM PRZYSZEDŁ NA KOMENDĘ

2018-01-19 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Rzadko się zdarza, aby osoba poszukiwana sama zgłosiła się na Policję. Tak było w przypadku gdańskiej komendy, do której przyszedł 37-latek. Mężczyzna oświadczył, że jest poszukiwany listem gończym, ma do odbycia karę za popełnione przestępstwo i chce zostać zatrzymany. Tego samego dnia mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi za kratkami najbliższe pół roku.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]BEZPIECZNE FERIE - BEZPIECZNA DROGA DO CELU

2018-01-18 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

29 stycznia rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Gdańscy policjanci jak co roku prowadzą działania polegające na zwiększeniu nadzoru nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów pn. "Bezpieczna droga droga do celu". W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z ruchu drogowego przeprowadzają również kontrole autokarów przewożących dzieci . 

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ODPOWIE ZA WŁAMANIA DO KIOSKÓW

2018-01-18 | Komisariat Policji II w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Kryminalni z Komisariatu II w Gdańsku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do dwóch kiosków. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na łączną kwotę blisko 3 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PONAD 50 RAZY ZAPŁACIŁ ZA ZAKUPY UKRADZIONĄ KARTĄ

2018-01-18 | Komisariat Policji VIII w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 24- latka , który ponad 50 razy posłużył się ukradzioną kartą do bankomatu. Podejrzany płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Kartę ukradł swojemu pracodawcy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na ponad 2,5 tysiąca zł. Wczoraj policjanci postawili 24-latkowi ponad pięćdziesiąt zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PODAWAŁ SIĘ ZA POLICJANTA I GROZIŁ BRONIĄ OCHRONIARZOWI

2018-01-17 | Komisariat Policji III w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy kryminalnych odpowiedzialności nie uniknie zatrzymany przez nich 24-latek. Mężczyzna grożąc pistoletem pracownikowi ochrony żądał aby przestawił auto, które miało być zaparkowane na jego miejscu parkingowym. Ponadto sprawca powiedział pokrzywdzonemu, że jest policjantem. Za popełnione przestępstwa gdańszczanin usłyszał zarzuty. Policjanci i prokurator wnioskują o aresztowanie mężczyzny.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI PODSUMOWALI MINIONY ROK

2018-01-17 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Mniej kradzieży, mniej włamań, rozbojów, i uszkodzeń ciała. Większa wykrywalność. Jednym z priorytetów - bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas odprawy służbowej w nowym Komisariacie Policji II gdańscy policjanci podsumowali swoje działania na rzecz bezpieczeństwa w 2017 roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku inspektor Jarosław Rzymkowski oraz komendanci gdańskich komisariatów.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]SPRAWCA KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ ZATRZYMANY

2018-01-16 | Komisariat Policji I w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki pracy kryminalnych z Oruni odpowiedzialności karnej nie uniknie 41-latek, który napadł na pracownika sklepu przy ul. Trakt Św. Wojciecha. 25 grudnia 2017r. Sprawca ukradł mu portfel z pieniędzmi oraz dokumentami, a gdy pokrzywdzony próbował odebrać mu swoją własność sprawca uderzył pokrzywdzonego. Sędzia na podstawie zebranego materiału dowodowego zadecydowal o tym, że 41-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PORYSOWAŁ ŚRUBOKRĘTEM ZAPARKOWANE AUTA

2018-01-16 | Komisariat Policji IV w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj rano gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za zniszczenie siedmiu samochodów. Bilans strat, jakie powstały w wyniku zdarzeń, sięgnął kilku tysięcy złotych. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem. Za zniszczenie mienia może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz poniesienie kosztów naprawienia szkód.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIELNICOWY ZATRZYMAŁ WŁAMYWACZA

2018-01-16 | Komisariat Policji II w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzięki czujności dzielnicowego z II Komisariatu Policji w Gdańsku i jego zdecydowanej interwencji odpowiedzialności nie uniknie 40-letni włamywacz, który usiłował włamać się do trzech samochodów zaparkowanych przy ul. Zimnej. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu. W miniony piątek usłyszał trzy zarzuty, za usiłowanie włamania do samochodów, których dopuścił się w warunkach recydywy może mu grozić nawet do 15 lat pozbawiania wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PODSUMOWANIE 26 FINAŁU WOŚP

2018-01-15 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w Gdańsku bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez czuwało ponad 400 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z kwestami.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]