Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ŚWIĘTO POLICJI

2017-07-24 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Życzenia z okazji Święta Policji.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS – WSTĄP DO POLICJI!

2017-07-21 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję – zostań policjantem. Jeśli zechcesz z nami pracować, będziemy odpowiadać za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]APLIKACJA MOJA KOMENDA – DZIELNICOWY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

2017-07-21 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Aplikacja „Moja Komenda” to elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]BEZPIECZNIEJ RÓWNIEŻ DZIĘKI TOBIE – KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

2017-07-21 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Gdańska cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DZIELNICOWI ZATRZYMALI SPRAWCĘ ZNĘCANIA SIĘ NAD ZWIERZĘCIEM

2017-07-21 | Komisariat Policji III w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Dzielnicowi z Wrzeszcza zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którzy podejrzany jest o znęcanie się nad psem. Z ustaleń wynika, że w mieszkaniu pies był bity i głodzony. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]PRZEWOZIŁ KAMIENIE NA PRZYCZEPIE Z TABLICAMI REJ. INNEGO POJAZDU

2017-07-20 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego przewoził 25 ton kamieni na przyczepie, która nie była zarejestrowana i ubezpieczona. Policjanci mieli też uwagi do stanu technicznego pojazdu i przyczepy. Za wszystkie popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1000 zł. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a przyczepę odholowali.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZABEZPIECZENIA JARMARKU ŚW. DOMINIKA

2017-07-18 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Gdańscy policjanci przygotowują się do zabezpieczenia Jarmarku Św. Dominika, który jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. W tym celu spotkali się z przedstawicielem Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Każdego roku Gdańsk w czasie Jarmarku odwiedza ok. 7 milionów turystów. Będzie to okres bardzo intensywnej pracy dla funkcjonariuszy, gdyż w tym samym czasie na terenie Gdańska będą odbywały się mecze, koncerty, maratony i inne imprezy masowe.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]15 KIEROWCÓW I ROWERZYSTÓW POD WPŁYWEM ALKOHOLU

2017-07-18 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego 15 kierujących pod wpływem alkoholu, wśród nich było 10 rowerzystów. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad  0,2 do 2,8 promila. Funkcjonariusze zatrzymali też 25-latka z Gdańska, który kierował motorowerem pod wpływem narkotyków. Dodatkowo okazało się, że pojazd którym się poruszał był kradziony.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI ROZMAWIAJĄ Z DZIEĆMI O BEZPIECZNYCH WAKACJACH

2017-07-18 | Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Gdańscy policjanci z Wydziału Prewencji  w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod patronatem Ministra Mariusza Błaszczaka spotkali się z uczestnikami półkolonii „ Mali Geniusze”. W spotkaniach uczestniczyło ok. 50 dzieci w wieku 6-12 lat. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]NIETRZEŹWY KIEROWCA SPOWODOWAŁ WYCIEK GAZU

2017-07-14 | Komisariat Policji VI w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Dzięki policjantowi z Komisariatu w Nowym Porcie odpowiedzialności karnej nie uniknie 38-letni nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna jadąc przez miejscowość Otomin nagle zjechał na przeciwległy pas, po czym wjechał na pobocze i uderzył w skrzynkę gazową i energetyczną. Gdy zorientował się, że zaczął ulatniać się gaz, uruchomił ponownie auto i zaczął uciekać. Za nim w pościg ruszył policjant z gdańskiego komisariatu i już po chwili zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i powiadomił służby.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ŚWIETLICA ZAMIAST ULICY - TRWA AKCJA PRZECIWKO ŻEBRACTWU

2017-07-14 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

Od 21 lipca w Domu Sąsiedzkim przy ulicy Zakopiańskiej 40 w Gdańsku działać będzie świetlica, w której opiekę i dobre wsparcie otrzymają dzieci proszące o datki na ulicy lub towarzyszące swoim opiekunom podczas żebrania. Jej uruchomienie to jeden z elementów kampanii edukacyjnej i prewencyjnej, przeciwdziałającej problemowi żebractwa w mieście podczas sezonu letniego.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]"JESTEM NIETRZEŹWY I NIE MAM UPRAWNIEŃ"

2017-07-14 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Dzisiaj rano 24-letni gdańszczanin na widok policjantów ruchu drogowego sam zatrzymał się do kontroli. Po tym jak mężczyzna wysiadł z auta od razu oświadczył, że jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień. Dodał też, że akurat jest w trakcie jazdy próbnej samochodem, który ma zamiar kupić. Policyjny alkomat i systemy danych potwierdziły, że 24-latek ma w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu i nigdy nie posiadał prawa jazdy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]