Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Witamy w serwisie www.gdansk.policja.gov.pl - wersja kontrastowa.
Ta strona spełnia międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).Menu Główne


Uwaga. Linki głównego menu można uruchomić kombinacją klawiszy "Alt + Shift + litera "


SPEŁNIJ SWOJE MARZENIA – ZOSTAŃ POLICJANTEM!

2017-09-21 | Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji złóż dokumenty, po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICJANCI UCZESTNICZYLI W FESTYNIE

2017-09-21 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z wydziału prewencji komendy miejskiej uczestniczyli w festynie w ramach X Spartakiady wodnej gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Funkcjonariusze przygotowali stoisko prewencyjne, gdzie poprzez konkursy i zabawę funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Każdy chętny mógł także porozmawiać z nimi na nurtujące pytania.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]SZUKAMY WŁAŚCICIELI ROWERÓW

2017-09-19 | Komisariat Policji III w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z komisariatu przy ul. Białej w Gdańsku zabezpieczyli dwa rowery, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Dotychczas nie ustalono ich właścicieli. Apelujemy, aby każdy, kto rozpoznaje swój rower lub może pomóc w ustaleniu właścicieli jednośladów, by skontaktował się z Policją.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]UWAGA NA OSZUSTÓW - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

2017-09-19 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Oszuści działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Tylko wczoraj dziewięć osób otrzymało telefony od osób podających się za policjantów lub funkcjonariuszy biura antykorupcyjnego. Dzwoniący informowali, że konta bankowe seniorów są zagrożone, a oszuści chcą zabrać pieniądze. W innym przypadku poinformowali, że będzie włamanie do domu i prosili o przekazanie oszczędności policjantom. Siedmiu seniorów nie dało się oszukać i o wszystkim powiadomili Policję. Dwie mieszkanki Gdańska uwierzyły oszustom i straciły swoje oszczędności.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ĆWICZENIA EGIDA-17

2017-09-18 | Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W czterech jednostkach policji na terenie województwa pomorskiego odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Policji KGP.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO ROWERZYSTÓW

2017-09-18 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

16 września br. policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Policjanci przekazali rowerzystom kilkaset odblasków, zestawów oświetleniowych oraz map rowerowych. Wszystko w ramach kampanii „Tygodnia Zrównoważonego Transportu", której celem  jest m.in. promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]INAUGURACJA PROGRAMU AUTOCHODZIK

2017-09-15 | Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjantka z wydziału ruchu drogowego wzięła udział w inauguracji programu edukacyjnego "Autochodzik". Tegoroczna edycja programu rozpoczęła się akcją "Koła stop - robisz krok" ukierunkowaną na naukę bezpiecznego przekraczania jezdni przez najmłodszych pieszych.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]INFORMUJEMY O UTRUDNIENIACH W RUCHU DROGOWYM

2017-09-15 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacji w nowym oknie

16 września br. na ulicach Gdańska odbędzie się parada pojazdów ciężarowych. Gdańscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników tej imprezy,  mieszkańców Gdańska, a także widzów obserwujących to wydarzenie. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]GDAŃSK – NN ZWŁOKI MĘŻCZYZNY

2017-09-15 | Komisariat Policji III w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Policjanci z Komisariatu Policji III w Gdańsku prowadzą czynności identyfikacyjne n/n zwłok mężczyzny ujawnionych w dniu 8 listopada 2015 roku na terenie leśnym przy ul. Jaśkowa Dolina w Gdańsku. 

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]WSPÓLNE ROZMOWY O BEZPIECZEŃSTWIE

2017-09-15 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo" gdańscy dzielnicowi na bieżąco spotykają się z mieszkańcami Gdańska i przedstawicielami lokalnych władz. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu VIII spotkali się m.in. z działkowcami, przedstawicielami spółdzielni oraz dziećmi ze szkoły podstawowej na Jasieniu. Policjanci rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zawodzie policjanta oraz omówili działanie aplikacji Moja Komenda i Mapa zagrożeń.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]POLICYJNE DZIAŁANIA „SMOG” – PODSUMOWANIE

2017-09-15 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Smog”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 103 pojazdy. Zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych, w tym 6 za nadmierną emisję spalin.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZABEZPIECZONE SAMOCHODY I ZLIKWIDOWANA PLANTACJA MARIHUANY

2017-09-14 | Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Na jednej z posesji w Gdańsku funkcjonariusze zabezpieczyli pięć pojazdów. Zlikwidowali także plantację marihuany, która znajdowała się w budynku. W związku ze sprawą zatrzymany został 50-letni gdańszczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzut uprawy konopi, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]SPRAWCA PODPALEŃ SAMOCHODÓW ZATRZYMANY

2017-09-13 | Komisariat Policji IX w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Kryminalni z komisariatu w Osowej zatrzymali 25-latka podejrzanego o podpalenie samochodów. Zdarzenie miało miejsce w maju br. na parkingu w dzielnicy Matarnia, a straty pokrzywdzeni wycenili na ponad 100 tys. zł. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Dziś sprawca zostanie doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]ZATRZYMANY ZŁODZIEJ ROWERÓW

2017-09-13 | Komisariat Policji I w Gdańsku
Wyświetla zdjęcie informacjii w nowym oknie

Zarzuty kradzieży z włamaniem rowerów usłyszał wczoraj 60-letni mieszkaniec Gdańska. Sprawca odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki policjantom z komisariatu I oraz postawie właściciela jednego z rowerów. 60-latek przyznał się do stawianych zarzutów i dobrowolnie poddał się karze.

   [ Przejdź do pełnej wersji informacji ]