Data publikacji: 2017-10-11     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Gdańscy policjanci wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz aktorką Krystyną Łubieńską i przedstawicielem Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni spotkali się z seniorami. Wczorajsze spotkanie było pierwszym z trzech w ramach akcji „Seniorze bądź ostrożny!”. Funkcjonariusze opowiadali o sposobach działania oszustów, m.in. odgrywając scenki z aktorką oraz poinformowali, jak należy postępować w przypadku zagrożenia.

Wczoraj policjanci z komendy miejskiej i komisariatu w Nowym Porcie razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku,  przedstawicielem Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni oraz znakomitą aktorką Krystyną Łubieńską spotkali się z seniorami. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie odbyły się w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku.

W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiadali o sposobach działania oszustów m.in. metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wspólnie z aktorką odegrali scenki pokazujące działanie oszustów. Ponadto policjanci uwrażliwili seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz poinformowali, jak należy postępować w przypadku zagrożenia.

Wczorajsze spotkanie było również świetną okazją do tego, by porozmawiać o  udzielaniu pierwszej pomocy i wezwaniu służb ratunkowych. Każdy chętny miał również możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami nt. oszustw i kradzieży z mieszkań.

Kolejne spotkania w ramach akcji „Seniorze bądź ostrożny!” odbędą się 18 października br. o godz. 11.00 w Klubie Samopomocy przy ul. Przemyskiej 21 w Gdańsku oraz 26 października br. o godz. 10.30 w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28A w Gdańsku.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.