SERWIS INFORMACYJNY     

W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy brali udział w zdarzeniach drogowych i byli pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich w piątek wieczorem zderzyło się na skrzyżowaniu, trzeci mając w wydychanym powietrzu ponad dwa promile, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo.
Data publikacji: 2018-09-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki kryminalnym z gdańskiej komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 39-letni mieszkaniec Gdyni, który ukradł fiata uno. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży samochodu oraz posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-09-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kół z pojazdów zaparkowanych przy ul. Narzędziowców oraz przy ul. Wyzwolenia. 21-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty kradzieży w sumie 12 kół o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Część ukradzionych rzeczy policjanci odzyskali i wkrótce oddadzą je właścicielom. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o wybicie kamieniem szyby w synagodze, do której doszło 19 września przed godziną 18.00. Mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Wczoraj  w  Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdański gdańskiej komendy wizytę złożyli wyjątkowi goście. 11 – osobowa delegacja funkcjonariuszy ruchu drogowego z Finlandii, miała okazję zapoznać się ze strukturą i wyposażeniem polskich policjantów drogówki. Podczas wizyty gości przywitał mł. insp. Sylwester Mieszczak Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Opel o wartości 100 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodziej trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj sąd zastosował wobec 26-latka areszt.
Data publikacji: 2018-09-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się w najblizszy wtorek 25 września o godzinie 9:00 w sali wykładowej C im. Prof. Mozołowskiego w budynku Zakładów Teoretycznych GUMed, tj. Collegium Biomedicum, przy ulicy Dębinki 1. w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2018-09-20
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Kryminalni z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zgwałcenie dwóch młodych kobiet. Policyjna realizacja miała miejsce w miniony wtorek na jednej z ulic miasta. Na bazie dotychczas zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów, prokurator przedstawił 36-latkowi zarzuty, a sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-20
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku prowadzą  czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz, w sprawie znieważenia miejsca pochówku żołnierzy radzieckich w Gdańsku przy ul. Giełguda do którego doszło 8 sierpnia tego roku.  Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osoby ze zdjęć lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-09-19
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Dzielnicowi, policyjni profilaktycy niemal każdego dnia prowadzą zajęcia, które są adresowane do najmłodszych. Tym razem, dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Gdańsku odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 67 przy ul. Dworskiej. Policjanci opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.
Data publikacji: 2018-09-19
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Policjanci pełnili nadzór nad zachowaniami uczestników dróg w obrębie przejazdów, a także skontrolowali infrastrukturę drogową na przejazdach kolejowych.
Data publikacji: 2018-09-19
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
19 września (środa) we wszystkich krajach europejskich odbędzie się III edycja akcji EDWARD. Prowadzone będą zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku koordynujący projekt w województwie pomorskim przygotowali liczne atrakcje edukacyjne z nagrodami dla kierujących oraz pasażerów. Do współpracy włączyły się także instytucje poza policyjne: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne.
Data publikacji: 2018-09-18
| Jednostka: KMP Gdańsk / KWP Gdańsk
 
Dzięki szybkiej reakcji na zgłoszenie policyjnych wywiadowców, odpowiedzialności karnej nie uniknie 55-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, kiedy uciekał spłoszony przez alarm. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat.
Data publikacji: 2018-09-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni wykorzystali sen pokrzywdzonego, który przysnął na ławce przy Targu Węglowym i okradli go. Dzięki szybkiej interwencji, policjanci kilka minut po kradzieży zatrzymali sprawców i odzyskali ukradzione rzeczy. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Data publikacji: 2018-09-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
16 września policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Funkcjonariusze przekazali rowerzystom kilkaset odblasków, dzwonków rowerowych,zestawów oświetleniowych oraz map rowerowych. Wszystko w ramach kampanii „Tygodnia Zrównoważonego Transportu”, której celem jest m.in. promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego.
Data publikacji: 2018-09-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego jedenaście osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem, motorowerem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,5 promila. Wśród tych osób był 36-latek z Gdańska, który pod wpływem 2,5 promila spowodował kolizję drogową, a także 20-letni mieszkaniec Elbląga, który wjechał w znak drogowy mając w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu.
Data publikacji: 2018-09-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom w wieku 36 oraz 24-lat podejrzanym o uszkodzenie taksówki. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również towarzysząca mężczyznom 35- letnia kobieta, która naruszyła nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu, każda z nich była nietrzeźwy. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie nietykalności policjanta do lat 3.
Data publikacji: 2018-09-17
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów na ul. Grunwaldzkiej. Działania te miały na celu dyscyplinowanie kierujących nie przestrzegających przepisów ruchu drogowego i zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Podczas akcji funkcjonariusze wylegitymowali 29 kierujących, którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Wśród nich było 19 kierowców, którzy złamali przepisy.
Data publikacji: 2018-09-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 31-latka, który ukradł ze sklepu kilkanaście czapek, a potem zaatakował interweniującego pracownika sklepu. Do sprawy policjanci zatrzymali też 23-latkę, która pomagała w przestępstwie swojemu znajomemu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Kobieta została objęta policyjnym dozorem. Mężczyźnie prokurator przedstawił zarzut kradzieży rozbójniczej, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące. Za kradzież rozbójniczą może grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-14
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Dzięki szybkiej interwencji policyjnego małżeństwa żyje 37-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie i skoczyć z wiaduktu wprost pod nadjeżdżające samochody. Policjanci niemal w ostatniej chwili przekonali mężczyznę do tego, aby zszedł z wiaduktu. 37-latek zaufał policjantom i pozwolił im żeby udzielili mu pomocy. Małżeństwo przeprowadziło go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna jest już pod opieką lekarzy.
Data publikacji: 2018-09-14
| Jednostka: Komisariat III /IIPolicji w Gdańsku
 
Dziś pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.
Data publikacji: 2018-09-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzisiaj na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi użytkownikami dróg.
Data publikacji: 2018-09-13
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału zajmującego się zwalczaniem cyberprzestępczości zatrzymali dwie osoby, które za pośrednictwem Internetu sprzedawały skradzione wcześniej pracodawcy przedmioty pochodzące z jednej z dużych firm z Gdańska. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży, a jego o dwa lata młodsza partnerka zarzut paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-12
| Jednostka: KWP/Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Już jutro na drogach naszego województwa należy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości, w wojewódzką akcję włączą się również policjanci z Gdańska. Działania mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.
Data publikacji: 2018-09-11
| Jednostka: KWP/KMP
 
Data publikacji: 2018-09-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zakończyli działania „Bezpieczna droga do szkoły”, a ich jednym z priorytetowych zadań było zadbanie o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Pomimo, że działania obejmowały pierwszy tydzień września, policjanci nadal będą odwiedzać szkoły, przedszkola i prowadzić zajęcia dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2018-09-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gośćmi gdańskich policjantów byli funkcjonariusze Policji z Norwegii. Podczas wizyty, policjanci zapoznali się z metodami pracy polskiej Policji oraz dzielili się własnymi doświadczeniami m.in. w zakresie współpracy z lokalną społecznością, szkołami oraz innymi instytucjami.
Data publikacji: 2018-09-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy policjantów z Nowego Portu oraz prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mieszkańców Gdańska w wieku 48, 50 i 52 lat, którzy dyskryminowali i znieważyli swoich sąsiadów na tle narodowościowym. Dwóch z zatrzymanych dodatkowo usłyszało zarzut pobicia. Policjanci podejrzanych doprowadzili do prokuratora, który postawił im zarzuty i zawnioskował do sądu o ich aresztowanie. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Za dyskryminację, znieważanie na tle narodowościowym może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-10
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
W miniony piątek  na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przez kilka godzin trwała zbiórka krwi. Do czerwonego ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zgłaszali się policjanci i pracownicy gdańskiej komendy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku i mieszkańcy Gdańska.
Data publikacji: 2018-09-10
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili  wzmożone działania ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów na ul. Grunwaldzkiej. Działania te miały na celu dyscyplinowanie kierujących nie przestrzegających  przepisów ruchu drogowego i zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Podczas akcji  funkcjonariusze  wylegitymowali 23 kierujących , którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Wśród nich było 18 kierowców którzy  złamali przepisy, w tym jedna kierująca, która miała cofnięte uprawnienia do kierowania .
Data publikacji: 2018-09-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 41-latka, który na stacji benzynowej zapomniał odłączyć przewód do tankowania gazu i uszkodził dystrybutor wyrywając z niego ten przewód. Podczas czynności w tej sprawie okazało się, że sprawca zdarzenia jest poszukiwany listem gończym i ciąży na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Data publikacji: 2018-09-07
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze prewencji, kryminalni i dochodzeniowi, to obraz działań, które miały miejsce w Gdańsku. Celem tej policyjnej akcji było wytypowanie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za rozbój i pozbawienie wolności 30-latka. Funkcjonariusze szybko i skutecznie doprowadzili do zatrzymania dwóch osób związanych z tym przestępstwem. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za pozbawienie wolności człowieka w więzieniu można spędzić nawet 5 lat.
Data publikacji: 2018-09-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii przy ul. Dębinki 7 w Gdańsku pojawili się policjanci. W odpowiedzi na list mamy, odwiedzili chorego Juliana, który bardzo chce zostać policjantem, kiedy dorośnie. Policjanci spełnili marzenie chłopca i odwiedzili go w szpitalu. Julek oraz jego koledzy i koleżanki otrzymali od policjantów drobne upominki oraz mogli przejechać się radiowozem na sygnale. To było spotkanie, które policjanci i mali pacjenci kliniki, będą wspominali z wielką radością.
Data publikacji: 2018-09-05
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci w poniedziałek w nocy zatrzymali do kontroli 31-latka z Gdańska, który kierował fordem galaxy. Kiedy funkcjonariusze poprosili mężczyznę o dokumenty do kontroli, ten pokazał im prawo jazdy w kawałkach. 31-latek oświadczył, że połamał dokument, bo uznał, że jest złym kierowcą.
Data publikacji: 2018-09-04
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W sobotę policjanci drogówki postanowili pomóc kobiecie, której samochód stał na światłach awaryjnych na zjeździe na obwodnicę. Podczas rozmowy z kierującą funkcjonariusze wyczuli od niej alkohol. Okazało się, że kobieta była pod wpływem 1,6 promila alkoholu, a dodatkowo ciążył na niej sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Tego samego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali 40-latka, który kierował audi mając w wydychanym powietrzu prawie 2 promile.
Data publikacji: 2018-09-04
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Po niespełna 15 minutach od zgłoszenia policjanci ruchu drogowego odnaleźli 4-letniego chłopca, który zagubił się w tłumie przy ul. Targ Rybny. Chłopcu na szczęście nic się nie stało i dzięki policjantom bezpiecznie trafił pod opiekę rodziców.
Data publikacji: 2018-09-04
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
4 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący – rowerzysta.
Data publikacji: 2018-09-03
| Jednostka: KMP Gdańsk / KWP Gdańsk
 
Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę, który pod koniec lipca tego roku włamał się do kościoła przy ul. Kaplicznej w Gdańsku i ukradł z niego skrzynkę z datkami. W miniony weekend sąd aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące. Niewykluczone, że 32-latek ma związek z podobnymi tego typu zdarzeniami, do których dochodziło w Gdańsku w kwietniu oraz w maju tego roku. Za kradzież z włamaniem może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-09-03
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Już dzisiaj rozpoczynają się ogólnokrajowe działania „Bezpieczny weekend – ostatni weekend wakacji”, które zakończą się 2 września. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z wakacyjnych powrotów, ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów, szczególnie na podstawowym układzie komunikacyjnym województwa oraz na trasach wylotowych z aglomeracji.
Data publikacji: 2018-08-31
| Jednostka: KMP Gdańsk / KWP Gdańsk
 
30 sierpnia br. rozpoczęła się ogólnopolska akcja pn. „Bezpieczna autostrada”. Policja wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym przygotowała specjalną broszurę dla kierowców. Pomorscy policjanci w dniu rozpoczęcia akcji na bramkach wyjazdowych z autostrady AmberOne rozdawali drobne upominki związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Data publikacji: 2018-08-31
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
30 sierpnia br. nastąpi inauguracja akcji pn. „Bezpieczna autostrada”. Policja wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym przygotowała specjalną broszurę dla kierowców. Mundurowi będą ją rozdawali podczas kontroli drogowych.
Data publikacji: 2018-08-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku
 
Jutro gdańscy policjanci rozpoczynają działania pn. „Bezpieczny Weekend — ostatni Weekend Wakacji”. W trakcie trwania działań funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Gdańska. Akcja potrwa do 02.09.2018 r. W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę zarówno na kierujących, jak i na pieszych uczestników ruchu.
Data publikacji: 2018-08-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z komisariatu śródmieście zatrzymali 74-letnią kobietę, która kradła perfumy w drogerii jednej z sieci na terenie Gdańska. Część ukradzionych perfum policjanci odzyskali w jej domu. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące kilkunastu kradzieży. Teraz grozi jej kara do 5 lat więzienia.  
Data publikacji: 2018-08-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym Komenda Miejska Policji w Gdańsku realizuje przedsięwzięcia, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjanci już teraz sprawdzają oznakowanie i stan techniczny przejść dla pieszych w okolicach szkół. Gdy rozpocznie się nowy rok szkolny, policjanci obejmą szczególnych nadzorem drogi w rejonie placówek oświatowych. Funkcjonariusze zapowiadają kontrole drogowe w tych miejscach.
Data publikacji: 2018-08-29
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy odzyskali dwa przywłaszczone samochody o łącznej wartości ok. 100 tys. zł. Zabezpieczone auta trafiły na policyjny parking i oczekują na odbiór właściciela.
Data publikacji: 2018-08-29
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci drogówki zatrzymali 25-letniego kierowcę seata, który na ul. Płażyńskiego jechał z prędkością 170 km/h. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna ma aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Data publikacji: 2018-08-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W sobotę policjanci ruchu drogowego obsługiwali wypadek, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Hynka i Startowej. Podczas sprawdzania danych poszkodowanego i sprawcy zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że obaj są poszukiwani. Jeden z poszukiwanym trafił do aresztu.
Data publikacji: 2018-08-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W piątek rano gdańscy policjanci zabezpieczyli udostępnione w sieci nagranie, na którym widać pobicie starszego mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem już po południu kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Gdańska. Sąd orzekł wobec nich areszt tymczasowy. Za udział w pobiciu grozi do 3 lat więzienia, naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku.
Data publikacji: 2018-08-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 21-latkowi z Gdańska, którego policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna nie ma żadnych uprawnień do kierowania i dodatkowo posługuje się fałszywym prawem jazdy.
Data publikacji: 2018-08-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj rano gdańscy policjanci zabezpieczyli udostępnione w sieci nagranie, na którym widać pobicie starszego mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem już po południu policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Gdańska. Sprawcy przebywają w policyjnym areszcie. Za pobicie grozi do 5 lat więzienia, naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku.
Data publikacji: 2018-08-25
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku/KMP Gdańsk
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.