SERWIS INFORMACYJNY     

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno –  edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: KGP
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: KWP w Gdańsku
 
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Twoje bezpieczne przejście” – mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry – powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „NIECH ŻYJE ZABRA”.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Policjanci z Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 30 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci podczas interwencji wobec mężczyzny znaleźli w jego mieszkaniu kilkadziesiąt porcji kokainy . Mężczyzna usłyszał zarzuty może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy... 
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Rzadko się zdarza, aby osoba poszukiwana sama zgłosiła się na Policję. Tak było w przypadku gdańskiej komendy, do której przyszedł 37-latek. Mężczyzna oświadczył, że jest poszukiwany listem gończym, ma do odbycia karę za popełnione przestępstwo i chce zostać zatrzymany. Tego samego dnia mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi za kratkami najbliższe pół roku.
Data publikacji: 2018-01-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
29 stycznia rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Gdańscy policjanci jak co roku prowadzą działania polegające na zwiększeniu nadzoru nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów pn. "Bezpieczna droga droga do celu". W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z ruchu drogowego przeprowadzają również kontrole autokarów przewożących dzieci . 
Data publikacji: 2018-01-18
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z Komisariatu II w Gdańsku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do dwóch kiosków. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na łączną kwotę blisko 3 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-18
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 24- latka , który ponad 50 razy posłużył się ukradzioną kartą do bankomatu. Podejrzany płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Kartę ukradł swojemu pracodawcy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na ponad 2,5 tysiąca zł. Wczoraj policjanci postawili 24-latkowi ponad pięćdziesiąt zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-18
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych odpowiedzialności nie uniknie zatrzymany przez nich 24-latek. Mężczyzna grożąc pistoletem pracownikowi ochrony żądał aby przestawił auto, które miało być zaparkowane na jego miejscu parkingowym. Ponadto sprawca powiedział pokrzywdzonemu, że jest policjantem. Za popełnione przestępstwa gdańszczanin usłyszał zarzuty. Policjanci i prokurator wnioskują o aresztowanie mężczyzny.
Data publikacji: 2018-01-17
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Mniej kradzieży, mniej włamań, rozbojów, i uszkodzeń ciała. Większa wykrywalność. Jednym z priorytetów - bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas odprawy służbowej w nowym Komisariacie Policji II gdańscy policjanci podsumowali swoje działania na rzecz bezpieczeństwa w 2017 roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku inspektor Jarosław Rzymkowski oraz komendanci gdańskich komisariatów.
Data publikacji: 2018-01-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych z Oruni odpowiedzialności karnej nie uniknie 41-latek, który napadł na pracownika sklepu przy ul. Trakt Św. Wojciecha. 25 grudnia 2017r. Sprawca ukradł mu portfel z pieniędzmi oraz dokumentami, a gdy pokrzywdzony próbował odebrać mu swoją własność sprawca uderzył pokrzywdzonego. Sędzia na podstawie zebranego materiału dowodowego zadecydowal o tym, że 41-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-16
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Wczoraj rano gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za zniszczenie siedmiu samochodów. Bilans strat, jakie powstały w wyniku zdarzeń, sięgnął kilku tysięcy złotych. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem. Za zniszczenie mienia może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz poniesienie kosztów naprawienia szkód.
Data publikacji: 2018-01-16
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Dzięki czujności dzielnicowego z II Komisariatu Policji w Gdańsku i jego zdecydowanej interwencji odpowiedzialności nie uniknie 40-letni włamywacz, który usiłował włamać się do trzech samochodów zaparkowanych przy ul. Zimnej. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu. W miniony piątek usłyszał trzy zarzuty, za usiłowanie włamania do samochodów, których dopuścił się w warunkach recydywy może mu grozić nawet do 15 lat pozbawiania wolności.
Data publikacji: 2018-01-16
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w Gdańsku bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez czuwało ponad 400 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z kwestami.
Data publikacji: 2018-01-15
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. 
Data publikacji: 2018-01-12
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy dzielnicowych z komisariatu V w Gdańsku oraz informacji od policjantów z Rudy Śląskiej odnaleziono zaginioną nastolatkę. Dziewczyna trafiła pod popiekę do Pogotowia Opiekuńczego skąd odbierze ją opiekun.
Data publikacji: 2018-01-12
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Gdańsku zastosował tymczasowy areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 32-letniego mieszkańca Gdańska, który w styczniu 2016 roku napadł i okradł studentkę wracającą do akademika. Sprawca kopnął w twarz swoją ofiarę, a następnie ukradł jej torbę z laptopem. Mężczyzna odpowie za rozbój, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-11
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z Gdańska otrzymali dwa zgłoszenia o kradzieży z mieszkania. Do drzwi 89-latki i 85-latki zadzwoniły osoby podające się za pracowników wodociągów. Sprawcy weszli do środka i wykorzystując nieuwagę właścicielek zabrali z mieszkań oszczędności starszych pań oraz złotą biżuterię. Apelujemy do osób starszych, samotnie mieszkających, aby łatwowiernie nie odnosić się do nieznajomych. Prosimy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.
Data publikacji: 2018-01-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj przed południem został zatrzymany przez kryminalnych w okolicy dworca PKS w Gdańsku. Dzisiaj poszukiwany mężczyzna zgodnie z postanowieniem sądu, trafi na blisko dwa lata do aresztu m.in. za posiadanie i sprzedawanie znacznych ilości środków odurzających.
Data publikacji: 2018-01-10
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Wszystkie osoby, które rozpoznają rowery na zdjęciach, proszeni są o pilny kontakt z policjantem prowadzącym sprawę w Komisariacie Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19, osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu (58) 521 12 79
Data publikacji: 2018-01-10
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali 15-letnią mieszkankę Gdańska, która będzie odpowiadała przed sądem za zniszczenie mienia. Nastolatka wczoraj wieczorem w miejskim autobusie wyciągnęła młotek bezpieczeństwa i zbiła boczną szybę autobusu powodując straty w wysokości blisko 4 tysięcy złotych. Nastolatka była pijana miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci już wkrótce materiał dowodowy przekażą do sądu rodzinnego.
Data publikacji: 2018-01-09
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali 26-letniego mieszkańca Zgierza, który najprawdopodobniej kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyzna spowodował zagrożenie w ruchu drogowym powodując kolizję z kierującą fordem. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a wcześniej jak ustalili policjanci wspólnie z kolegami nie zapłacił za jedzenie w jednym z lokali. Zatrzymany mieszkaniec Zgierza noc spędził w policyjnej celi. Kwestią czasu będzie dla policjantów ustalenie tożsamości pozostałych uczestników zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Odrębną karą będą grzywny za wielokrotne złamanie przepisów ruchu drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-09
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Wczoraj popołudniu zarzuty kradzieży usłyszało trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli z niezamkniętego samochodu kuriera kilka paczek. Złodziei zauważył policjant referatu do walki z przestępczością gospodarczą z komisariatu na Śródmieściu, który w tym czasie na ul. Stryjewskiego robił ustalenia do prowadzonej przez siebie sprawy. Jeden ze sprawców został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, kolejnych dwóch policjanci zatrzymali następnego dnia. Kurier odzyskał ukradzione paczki, których zawartość oszacowano na blisko 1500 złotych.
Data publikacji: 2018-01-05
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z Gdańska ostrzegają przed tzw. oszustwami „na policjanta”. Prowadzone akcje profilaktyczne oraz rozpowszechnianie ich przez media przynoszą efekty. Wczoraj jedenastu mieszkańców wykazało się czujnością, nie dało się oszukać i o wszystkim powiadomili prawdziwych funkcjonariuszy. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi!
Data publikacji: 2018-01-05
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Już wkrótce zarzut posiadania środków odurzających mogą usłyszeć mężczyźni w wieku 26 i 27 lat, których zatrzymali policyjni wywiadowcy. Mężczyźni mieli przy sobie kilkadziesiąt porcji narkotyków, najprawdopodobniej amfetaminy i marihuany. Jeżeli analiza laboratoryjna wykaże że zabezpieczone od mężczyzn substancje to środki odurzające, mężczyznom może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-05
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Do sądu rodzinnego i nieletnich trafi sprawa 16-latka, u którego policjanci znaleźli narkotyki. Nieletni sprawca został zatrzymany przez policjantów Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy wczoraj patrolowali pieszo rejon pasa nadmorskiego.
Data publikacji: 2018-01-04
| Jednostka: Oddział Prewencji Policji w Gdańsku
 
W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mimo sądowego zakazu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem mimo braku uprawnień. Cała czwórka poniesie teraz dalsze konsekwencje za naruszenie przepisów prawa.
Data publikacji: 2018-01-04
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Zarzuty kradzieży wczoraj popołudniu usłyszały trzy kobiety, obywatelki Szwecji, które w sylwestrową noc okradły w jednym z lokali 32-letnią kobietę. Złodziejki wykorzystały chwilową nieuwagę pokrzywdzonej i ukradły z jej torebki telefon oraz portfel. Dzięki natychmiastowej reakcji pokrzywdzonej oraz jej partnera, kobiety zostały ujęte i przekazane policjantom, których wezwano na interwencję. Zatrzymanym kobietom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-03
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku zatrzymali 37- letniego złodzieja rowerów. Mężczyzna trafił w ręce mundurowych, gdy jechał na ukradzionym przed chwilą rowerze. Przy złodzieju policjanci znaleźli nożyce, którymi przecinał zabezpieczenia jednośladów. Wczoraj mieszkaniec Gdańska usłyszał 19 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-01-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Gdańska w ubiegły weekend zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich kierował samochodem najprawdopodobniej pod wpływem marihuany. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może grozić oprócz wysokich kar finansowych kara pozbawienia wolności do lat 2.
Data publikacji: 2018-01-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 200 gramów marihuany. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków za co może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec jednego z nich, 24-letniego mieszkańca Gdańska, prokurator na wniosek Policji zastosował dozór.
Data publikacji: 2018-01-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Data publikacji: 2018-01-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali kobietę, która wczoraj usłyszała zarzuty kradzieży na szkodę starszych mieszkańców Gdańska. 30-latka wchodziła do mieszkań pokrzywdzonych podając się za ankietera lub pracownika spółdzielni, który zbiera podpisy na ważny dla mieszkańców cel, albo wykorzystywała to, że drzwi do mieszkań były niezamknięte. Złodziejka kradła to co znalazła w przedpokojach mieszkań. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-12-29
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Dzięki szybkim działaniom policjanci z komisariatu I w Gdańsku uratowali 22-letniego mężczyznę oraz 17-letnią kobietę, którzy próbowali targnąć się na swoje życie. Policjanci przekazali ich pod opiekę lekarzy. Być może determinacja i zdecydowana postawa funkcjonariuszy z komisariatu na Oruni zapobiegła tragedii.
Data publikacji: 2017-12-29
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Oficer dyżurny razem z pracownikiem Policji z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali wczoraj w nocy na gorącym uczynku pijanego chuligana, który pięścią wybił szybę w drzwiach wejściowych do komendy. Teraz mężczyzna za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Data publikacji: 2017-12-28
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 33 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Policjanci podczas interwencji wobec 33-latka znaleźli przy nim oraz w jego mieszkaniu blisko 300 gramów kokainy i suszu konopi. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-12-27
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Do wczoraj trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszych drogach w związku ze Świętami i dużym ruchem pojazdów. Od 22 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących – jeden z nich to sprawca wypadku drogowego, który miał w wydychanym powietrzu 2,3 promila alkoholu. 
Data publikacji: 2017-12-27
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Przed nami sylwestrowa noc, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy 2018 Rok!
Data publikacji: 2017-12-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu VIII w Gdańsku zatrzymali 37-latka, który odpowie za okradanie pasażerów komunikacji miejskiej. Kieszonkowiec wykorzystując tłok w autobusach i na przystankach zabierał podróżującym telefony komórkowe. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do tej pory usłyszał 20 zarzutów. Niewykluczone, że 37-latek już wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 
Data publikacji: 2017-12-27
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
Data publikacji: 2017-12-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…
Data publikacji: 2017-12-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli jadącego „wężykiem” rowerzystę, ten zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest nie tylko pijany ale i poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego.
Data publikacji: 2017-12-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Od 28 listopada do 17 grudnia trwały działania "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo". Podczas trwania kampanii policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Data publikacji: 2017-12-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który swoim stylem jazdy powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz pieszych. Zgłaszające interwencję osoby podejrzewały że kierowca może być pijany. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków zdarzenia 22- letni mieszkaniec Gdańska został ujęty i przekazany w ręce policjantów. Kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-12-21
| Jednostka: Referat interwencyjny KMP w Gdańsku
 
12 grudnia 2017 roku około godz. 20:00 w Gdańsku na skrzyżowaniu ul. Rakoczego z ul. Warneńską doszło do potrącenia pieszego przechodzącego przez jezdnię przez dotychczas nieustalonego sprawcę, ktory kierował samochodem  osobowym koloru białego. Kierowca tego pojazdu  odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku nie udzielajac pomocy pieszemu. 
Data publikacji: 2017-12-20
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzbogacili się o sześć nowych radiowozów. Nowe pojazdy zostały pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu. Z pewnością poprawią one warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na wzmocnieniu poczucia bezpieczeństwa lokalnych społeczności.
Data publikacji: 2017-12-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Okres przedświąteczny to dla policjantów z Gdańska czas wzmożonej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej funkcjonariuszy pełni w tym okresie służbę - dba o porządek w okolicach centrów handlowych i przy małych sklepach, na jarmarkach świątecznych oraz na drogach. Mieszkańcy powinni również pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć im zagrożeń.
Data publikacji: 2017-12-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
21 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem usłyszał 39-letni mężczyzna poszukiwany przez policjantów. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponieważ sądy wystawiły za nim listy gończe. Dzisiaj policjanci przewiozą zatrzymanego do aresztu, w którym spędzi najbliższe dwa lata. Za kradzież z włamaniem popełnioną w warunkach recydywy może mu teraz grozić do 15 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-12-18
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
W miniony weekend zarzut pobicia usłyszało dwóch mieszkańców Torunia, którzy w jednym z klubów pobili innego mężczyznę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego sprawcy zostali zatrzymani kilka minut po zdarzeniu. Za pobicie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec mężczyzn zastosował dozór.
Data publikacji: 2017-12-18
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.