SERWIS INFORMACYJNY     

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w ramach prowadzonych działań profilaktycznych po raz kolejny spotkali się z dziećmi, tym razem byli to uczestnicy półkolonii "Mali Geniusze". Głównym tematem rozmów z maluchami było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas wakacji.
Data publikacji: 2018-07-13
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Wczoraj dzielnicowy i policjantka z wydziału prewencji gdańskiej Policji spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie harcerskim w Gdańsku. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również o tym jak właściwie należy zachować się w sytuacji kryzysowej.
Data publikacji: 2018-07-13
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
W piątek 13 lipca zapraszamy przed Molo w Brzeźnie na spotkanie informacyjne inaugurujące akcję, edukacyjną i prewencyjną gdańskiej Policji oraz Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, ukierunkowaną na przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, powodowanym m.in. przez zawierania przypadkowych znajomości przez młodych ludzi podczas wakacji.
Data publikacji: 2018-07-12
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Działania kryminalnych i śledczych z komisariatu we Wrzeszczu doprowadziły do zatrzymania 49-letniej kobiety oraz jej 46-letniej koleżanki. Kobiety są podejrzane o to, że wspólnie, ale też w pojedynkę podając się za m.in. pracowników spółdzielni, wodociągów, pracowników socjalnych, urzędu miasta dokonywały kradzieży pieniędzy oraz kosztowności na szkodę najstarszych mieszkańców Gdańska. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety mogą odpowiadać za inne tego typu przestępstwa, które zgłoszono policjantom w ostatnim czasie. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzane na najbliższe miesiące. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-07-12
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z Gdańska, funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego oraz z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pod nadzorem prokuratury, rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną sprzedażą leków na zasadzie tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli farmaceutyki warte blisko, albo ponad 10 mln zł. W trakcie realizacji przeszukano kilkadziesiąt miejsc na terenie woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego
Data publikacji: 2018-07-12
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją
 
Dzięki pracy policjantów z komisariatu na Śródmieściu odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-latek, któremu śledczy przedstawili wczoraj 13 zarzutów kradzieży rowerów w warunkach recydywy. Mężczyzna typowany jest również do innych kradzieży jednośladów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie miasta. Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę przed oblicze sądu, ponieważ prokurator zawnioskował o aresztowanie 37-latka.
Data publikacji: 2018-07-10
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych ze Śródmieścia odpowiedzialności karnej nie uniknie 38-latek, mężczyzna zaatakował 41-latka, któremu zabrał torbę z zawartością m.in. portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową, dokumentów, telefonu komórkowego. Starty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na 575 złotych. Ponadto zatrzymany przez policjantów mężczyzna miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec 38-latka areszt tymczasowy. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków w więzieniu można spędzić 10 lat.
Data publikacji: 2018-07-09
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.
Data publikacji: 2018-07-09
| Jednostka: KGP
 
"Pasy" taką nazwę nosiły wzmożone działania, jakie w piątek przeprowadzili gdańscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.
Data publikacji: 2018-07-09
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy podczas kontroli drogowej zatrzymali 27-latka, przy którym znaleźli znaczne ilości narkotyków. Ponadto przeprowadzony test na zawartość środków odurzających w organizmie wykrył w jego organizmie kokainę i amfetaminę. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2.
Data publikacji: 2018-07-06
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzielnicowi zatrzymali w środę 20-latka, który w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Funkcjonariusze zainterweniowali ponieważ mężczyzna pił alkohol w miejscu niedozwolonym.  Mężczyzna podejrzewany jest również o posiadanie środków odurzających. Noc spędził w policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-07-05
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Już jutro, 6 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy", których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.
Data publikacji: 2018-07-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj o godzinie 00.30 policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto 22-latek z Gdańska wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia samochodów. Pijany kierowca próbował również wprowadzić w błąd interweniujących wobec niego policjantów co do swojej tożsamości, podając dane swojego brata. Mężczyzna trzeźwieje w policyjnej celi, już wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem po pijanemu oraz niestosowania się do sądowego zakazu.
Data publikacji: 2018-07-04
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Dziś w nocy wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kopali w zaparkowane samochody. Sprawcy zniszczyli lusterka i drzwi w co najmniej 12 autach. Teraz grozi im do 5 lat więzienia, sąd może orzec również naprawienie wyrządzonych szkód.
Data publikacji: 2018-07-04
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży telefonu przez dwie kobiety, które 18 czerwca tego roku w lodziarni przy ul. Podwale Staromiejskie wykorzystały nieuwagę pokrzywdzonej i ukradły z jej torebki telefon o wartości ponad 850 złotych. W związku z tą sprawą, funkcjonariusze publikują wizerunki dwóch kobiet, które mogą mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.
Data publikacji: 2018-07-04
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
W środę, 4 lipca, pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego, przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości na drodze krajowej nr 22”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci i korzystania z telefonów komórkowych w sposób niezgodny z przepisami.
Data publikacji: 2018-07-03
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Wczoraj gdańscy policjanci z ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym podczas służby zatrzymali dwóch kierowców, z których jednego pojazd wraz z ładunkiem w postaci mrożonego mięsa przekroczył dopuszczalną masę całkowitą aż o 4,5 tony. Drugi kierowca, który przewoził na przyczepie ciągnika rolniczego wapno w big bagach miał nieprawidłowo zabezpieczony ładunek.
Data publikacji: 2018-07-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj rano funkcjonariusze ruchu drogowego w Sobieszewie zatrzymali do kontroli kierującego renault twingo. 45-letni mieszkaniec gminy Płońsk, który siedział za kółkiem tego pojazdu, był pod wpływem ponad 3 promili i nie miał uprawnień do kierowania kategorii B. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że dzień wcześniej razem z dwoma koleżankami przyjechał do Gdańska, by zobaczyć morze i że wieczorem spożywał alkohol. Kierowca twingo został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, natomiast jego pojazd odholowano na parking strzeżony.
Data publikacji: 2018-07-03
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W piątek gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „TELEFON". Podczas akcji ,funkcjonariusze skontrolowali 137 pojazdów, z czego dla 31 kierujących powodem kontroli było wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy. Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon komórkowy jest czynnikiem, który rozprasza uwagę podczas prowadzenia samochodu, a wtedy nie trudno o wypadek.
Data publikacji: 2018-07-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 45-latka, który posługiwał się najprawdopodobniej fałszywym prawem jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-07-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 18-latka, który kierował volkswagenem pijany i pod wpływem narkotyków, a dodatkowo policjanci znaleźli w jego samochodzie kilka porcji najprawdopodobniej amfetaminy. Mieszkaniec Gdańska usłyszy już wkrótce zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeżeli ekspertyza biegłego potwierdzi, że znaleziony w samochodzie biały proszek to amfetamina, 18-latek może usłyszeć również zarzut posiadania narkotyków, za to przestępstwo może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-07-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę podejrzaną o kradzież torebki, w której oprócz pieniędzy znajdował się telefon i dokumenty. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na ponad 2500 zł. Podejrzana działała w myśl zasady: okazja czyni złodzieja, dlatego po raz kolejny przypominamy o pilnowaniu własnych rzeczy. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-29
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy podejrzanych o wyłudzenie telefonów komórkowych o wartości ponad 21 tysięcy złotych. Sprawcy posługiwali się fałszywymi dokumentami oraz podrobioną pieczęcią firmy. Obaj usłyszeli zarzuty, Zatrzymani działali w warunkach recydywy i grozi im teraz kara do 8 lat więzienia. Sąd zdecydował, że najbliższe miesiące spędzą w areszcie.
Data publikacji: 2018-06-29
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy oraz biżuterii na szkodę starszego mieszkańca Gdańsk przez dwie kobiety, które 5 czerwca tego roku weszły do mieszkania starszej pani podając się za pracownice administracji. W związku z tą sprawą, funkcjonariusze publikują portrety pamięciowe dwóch kobiet, które mogą mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wykonują czynności w ramach prowadzonego dochodzenia nadzorowanego przez prokuraturę w sprawie kradzieży na parkingu przy ul. Przywidzkiej w Gdańsku, samochodu marki BMW X 6. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z zapisu monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W środę policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali mężczyznę, który ukradł z klatki schodowej dziecięcy wózek. Właścicielka skontaktowała się z dzielnicowym i opisała sprawcę. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę a wózek trafił do pokrzywdzonej. Sprawca kradzieży już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska wczoraj prowadzili działania „Smog ”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 227 pojazdów, zatrzymali 41 dowody rejestracyjne, w tym 12 w związku z naruszeniem wymagań ochrony środowiska, z czego 4 za nadmierną emisje spalin.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
We wtorek policjanci ruchu drogowego spotkali się z dziećmi z Pozytywnego Przedszkola nr 2 w Gdańsku. Mundurowi opowiadali najmłodszym o swojej pracy i uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na drodze a także rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
Data publikacji: 2018-06-28
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
29 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach powodowane przez kierowców korzystających podczas kierowania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania telefonu w ręku. Policjanci chcą również uświadomić kierowców jakie niebezpieczeństwo stwarzają odrywając wzrok od drogi.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami pod legendą. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pojawiła się jednak nowa metoda działania sprawców, której uległ wczoraj 83- letni gdańszczanin. Policjanci szukają sprawców i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku
 
Dzisiejszej nocy policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podjęta przez uciekającego oplem desperacka decyzja zakończyła się utratą kontroli nad kierowanym przez niego samochodem i zatrzymaniem przez funkcjonariuszy. Mężczyzna jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Referat Interwencyjny WP KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 29-latka podejrzanego m. in. o przywłaszczenie samochodu z wypożyczalni oraz posługiwanie się podrobionymi dokumentami przy próbie sprzedaży nieswojego auta. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, które dotyczyły oszustwa oraz przywłaszczenia samochodu. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-27
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
27 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.
Data publikacji: 2018-06-26
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad 3,5- letnim dzieckiem. Mężczyzna wczoraj został aresztowany na najbliższe miesiące. Zarzuty narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia usłyszała jego 21-letnia matka. Za znęcanie oraz narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-26
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny...
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Skuteczna praca kryminalnych z komisariatu w Oliwie doprowadziła do zatrzymania 28-letniego mężczyzny podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch kobiet. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty, dzisiaj sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Komisariat IV Policji w Gdańsku
 
policjanci jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.Tym razem dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podczas patrolu miejsca zaznaczonego jako „potwierdzone” policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali 40-letniego kierowcę forda, który był pod wpływem 1,6 promila alkoholu. Tego dnia wpadło jeszcze 7 innych osób, który kierowały samochodem bądź rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich był tez kierowca który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci przeprowadzili działania dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji brało udział 137 policjantów ruchu drogowego i prewencji, a celem tych wzmożonych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko pomimo, że ciążyły na nich aktywne zakazy sądowe. Jeden z nich miał też cofnięte uprawnienia do kierowanie. Złamanie zakazu sądowego to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do trzech lat. Za prowadzenie samochodu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-22
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Osowie zatrzymali młodego Norwega, który załatwiał potrzebę fizjologiczną w salonie z prasą na gdańskim lotnisku. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Łączna suma strat, jakie spowodował swoim zachowaniem to ponad 4 tys. zł. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-21
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Dzięki pracy kryminalnych z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie 23-latek, który jest podejrzany o to, że prawie przez miesiąc okradał swojego pracodawcę. Właściciel sklepu o przestępstwie na jego szkodę dowiedział się od policjantów. Mężczyzna był zatrudniony w sklepie spożywczym, z którego jak ustalili policjanci, ukradł gotówkę, zdrapki na loterię oraz papierosy. Straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2018-06-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Szybka reakcja policjantów z gdańskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch obywateli Norwegii w wieku 28 i 46 lat, którzy uszkodzili dwa samochody. Sprawcy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Łączna suma strat jakie spowodowali to 10.5 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, ale pokrzywdzeni nie złożyli wniosków o ich ściganie z uwagi na to że mężczyźni pokryli szkody.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Referat Interwencyjny WP KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu  Policji w Gdańsku prowadzili  czynności w sprawie przywłaszczenia znalezionego  portfela  wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w wysokości ponad tysiąca złotych. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzili  czynności w sprawie kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 850 złotych.  Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę ze zdjęć lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą  czynności w sprawie włamania na rachunek bankowy oraz kradzież z niego ponad 200 złotych poprzez zapłacenie za zakupy. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża 19 w Gdańsku szukają właściciela pieniędzy, które zostały znalezione w dniu 5 maja 2018 r. Osoba, która zgłosi się po pieniądze zobowiązana jest podać szczegółowe okoliczności ich zagubienia.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą  czynności w sprawie kradzieży paliwa do której doszło 14 marca tego roku na stacji paliw mieszczącej się przy ul. Słowackiego w Gdańsku. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku prowadzili  czynności w sprawie kradzieży mienia do którego doszło na terenie jednego ze sklepów. Sprawcy ukradli zestaw do monitorowania o wartości 1300 złotych.  Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni oraz kobieta, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają osoby ze zdjęć lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2018-06-20
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Suchanina zatrzymali 32-latka, który ostrzelał z pistoletu pneumatycznego 30 letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku oddanych strzałów, pokrzywdzony został zraniony w nogę oraz w brzuch. Zatrzymany sprawca uszkodzenia jego ciała trafił do policyjnego aresztu, a użyta broń pneumatyczna została zabezpieczona. Podejrzany mężczyzna został aresztowany, może mu grozić do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku
 
Policjanci dzięki szybkiej reakcji i właściwemu działaniu uratowali 25-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na własne życie zażywając tabletki. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, udzielili jej pomocy przedmedycznej, nakłonili do wypicia dużej ilości wody, co spowodowało opróżnienie żołądka z niebezpiecznej treści. Policjanci ustalają, co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez 25-latkę.
Data publikacji: 2018-06-19
| Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.