SERWIS INFORMACYJNY     

Kryminalni z referatu do walki z korupcją komendy miejskiej zatrzymali dwóch funkcjonariuszy aresztu śledczego w Gdańsku...
Data publikacji: 2017-02-23
| Jednostka: Referat do Walki z Korupcją KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci wspólnie z władzami Politechniki Gdańskiej zorganizowali debatę dla studentów z zagranicy na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. W spotkaniu uczestniczyła podinsp. Joanna Orłowska – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz policjanci z prewencji.
Data publikacji: 2017-02-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzielnicowi z Przymorza ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży owczarka niemieckiego. Funkcjonariusze odzyskali też skradzionego czworonoga i przekazali go właścicielowi. 59-letni mężczyzna ukradł go spod sklepu. Pies wrócił już do właściciela. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-02-23
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 35-latka podejrzewanego o kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Ponadto mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu i odbycia kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo wymuszenia rozbójniczego. Jeszcze tego samego dnia gdańszczanin trafił do aresztu.
Data publikacji: 2017-02-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Szczegółowe badanie laboratoryjne przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach (przeprowadzone 21 lutego) potwierdziło wstępną opinię Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdańsku dotyczącą sześciu martwych łabędzi niemych, znalezionych w poniedziałek wzdłuż linii brzegowej Martwej Wisły w Sobieszewie. Ptaki zarażone były wirusem H5N8 – to nowy szczep zdiagnozowany w Azji – nie jest on groźny dla człowieka.
Data publikacji: 2017-02-22
| Jednostka: Urząd Miejski w Gdańsku
 
Wczoraj  zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań nadzorem objęte zostały też miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.
Data publikacji: 2017-02-21
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z władzami Politechniki Gdańskiej zapraszają na spotkanie dot. bezpieczeństwa. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania odbędą się jutro o 13.00 w Audytorium Novum (budynek nr 17) na terenie kampusu uczelni. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2017-02-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
23 stycznia 2017 roku około godz. 8.40 w Gdańsku na ul. Słowackiego miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący samochodem fiat grande punto jadąc ul. Słowackiego w kierunku lotniska, na odcinku leśnym przed dzielnicą Matarnia zjechał na prawą część jezdni, wjechał na chodnik i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący autem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.
Data publikacji: 2017-02-21
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Policjanci z komisariatu przy ul. Piwnej zatrzymali 17-latka, który uszkodził samochód zaparkowany na gdańskim Śródmieściu. Młody gdańszczanin wskoczył na maskę i pięścią uderzał w przednią szybę. Był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-02-21
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjant z Wydziału Kryminalnego KMP w Gdańsku będąc po służbie zatrzymał parę recydywistów poszukiwanych do sprawy kradzieży rozbójniczych na terenie Gdańska i okolic. 25-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta niedawno opuścili areszt śledczy, gdzie przebywali w związku z dokonanym wspólnie napadem. Gdy tylko wyszli na wolność, to powrócili do przestępczej działalności. Dzisiaj wrócą do aresztu. Grozi im kara do 15 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-02-20
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Policjanci zatrzymali 28-latka z Gdańska, który włamał się do odkurzacza przemysłowego na terenie jednej z firm. Mężczyzna po odgięciu drzwi odkurzacza wszedł do środka i zabrał cały bilon. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-02-17
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
W poniedziałek gdańscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i eliminowanie nietrzeźwych pieszych i kierujących ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2017-02-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.
Data publikacji: 2017-02-17
| Jednostka: MSWiA
 
Od początku lutego gdańscy policjanci odnotowali 68 zgłoszeń od mieszkańców, które zaznaczone zostały na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie sygnały na bieżąco sprawdzamy. Każdy ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej www.gdansk.policja.gov.pl.
Data publikacji: 2017-02-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania? Dzwoń! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273.
Data publikacji: 2017-02-15
| Jednostka: KWP GDAŃSK
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się  zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.
Data publikacji: 2017-02-14
| Jednostka: KWP GDAŃSK
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 27-letniego gdańszczanina, który spowodował kolizję drogową będąc pod wpływem narkotyków. Okazało się też, że mężczyzna nie miał żadnych uprawnień do kierowania. Tego samego dnia wpadł też 37-latek, który zwrócił uwagę drogówki, bo jechał bez zapiętych pasów. Dokładna kontrola wykazała, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny -  gdańszczanin posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.
Data publikacji: 2017-02-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Szybka reakcja policjantów z ruchu drogowego przyczyniła się do uratowania 32- latka, który próbował targnąć się na własne życie. Mężczyzna próbował powiesił się na sznurze w swoim samochodzie. Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie i nie doszło tragedii. 32-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego został przewieziony do szpitala.
Data publikacji: 2017-02-13
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w badaniu sondażowym dotyczącym Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wypełnienie ankiety zajmie od 3 do 5 minut. Państwa opinie są dla nas bardzo cenne i pozwolą na ulepszenie oraz dalszy rozwój aplikacji.
Data publikacji: 2017-02-10
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Minionej nocy odbyło się Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych organizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Gdańscy policjanci po raz kolejny włączyli się w tą akcję. W realizacji przedsięwzięcia funkcjonariusze współpracowali m.in. z innymi służbami mundurowymi, przedstawicielami władz miasta, wolontariuszami i pracownikami socjalnymi.
Data publikacji: 2017-02-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z Przymorza ustalili i zatrzymali sprawcę, który w minionym tygodniu na peronie skm ukradł kobiecie torebkę. Mężczyzna ciągnąc za pasek torby w pewnym momencie stracił równowagę i spadł na tory, a poszkodowana zaraz za nim, w wyniku czego doznała obrażeń ciała. Gdy pokrzywdzona zorientowała się że nadjeżdża pociąg, to w ostatniej chwili schroniła się pod peronem. 36-letni recydywista usłyszał zarzut za popełnione przestępstwa. Ponadto udowodniono mu, że wspólnie z 31-letnią znajomą dokonali płatności skradzioną kartą oraz trzykrotnie próbowali taką transakcję wykonać. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.
Data publikacji: 2017-02-08
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy po raz kolejny spotkali się w kinie Helios z uczniami szkół podstawowych. Tym razem funkcjonariusze w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu przybliżyli najmłodszym zagadnienia dotyczące bezpiecznego i pozytywnego wykorzystania zasobów internetowych oraz przypomnieli o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni. Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”.
Data publikacji: 2017-02-08
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjantów z komisariatu na Suchaninie odwiedziła grupa uczniów II klasy Szkoły Podstawowej  nr 42 w Gdańsku. Mali goście dowiedzieli się, na czym polega praca funkcjonariuszy oraz mieli okazję z bliska zobaczyć pomieszczenia służbowe. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa m.in. na drodze.
Data publikacji: 2017-02-08
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Dzielnicowy z komisariatu III jadąc do pracy zatrzymał 39-letniego gdańszczanina. Mężczyzna wykonywał graffiti na wiadukcie kolejowym przy ul. Zator-Przytockiego. Zatrzymany przy sobie miał siatkę z puszkami z farbą oraz nakładki na puszki. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-02-07
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Wielomiesięczna praca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pozwoliła zatrzymać 65-letniego lekarza onkologa, który podejrzewany jest o molestowanie seksualne swoich pacjentek. Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-02-07
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z referatu interwencyjnego komendy miejskiej i kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o pobicie gdańszczanina. Pierwszy ze sprawców, 18-latek, został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Dwóch kolejnych mężczyzn w wieku 23 lat kryminalni zatrzymali w minioną środę i dziś rano. Ponadto jeden z 23-latków był poszukiwany listem gończym i nakazem na popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży i przywłaszczenia. Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia.
Data publikacji: 2017-02-03
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
W środę wieczorem policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie o uprowadzeniu młodej kobiety. Wspólne działania kryminalnych z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej w Gdańsku i KPP w Kościerzynie przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn i dwóch kobiet w tej sprawie. W pokoju hotelowym w Kościerzynie, który wynajmowali podejrzani, funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę i tabletki ecstasy. Zatrzymani dzisiaj zostaną przesłuchani. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.
Data publikacji: 2017-02-03
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania. Do drzwi mieszkania 97-latka zapukały dwie kobiety. Podając się za lekarza i pracownicę opieki społecznej weszły do środka i wykorzystując nieuwagę właściciela mieszkania zabrały mu pieniądze w kwocie 10 tys. zł. Apelujemy do osób starszych, samotnie mieszkających, aby łatwowiernie nie odnosić się do nieznajomych. Prosimy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.
Data publikacji: 2017-02-02
| Jednostka: Komisariat Policji VII w Gdańsku
 
Kryminalni z Komisariatu Policji VI w Gdańsku zatrzymali 64-letnią kobietę, która pracując w rejestracji prywatnej przychodni lekarskiej, ukradła przeszło 128 tys. zł. Kobieta regularnie przez ostatnie cztery lata kradła pieniądze za badania i wizyty lekarskie płacone przez pacjentów. Gdańszczanka wczoraj usłyszała zarzuty. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-02-01
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Dzisiaj rano policjanci z Gdańska w ramach akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymali 34-letniego kierowcę, przy którym znaleźli paczkę z marihuaną o wadze 131 g marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki do badań. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-02-01
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku uratowali 19-letniego obywatela Argentyny, który zgubił się w Rezerwacie Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej. Mężczyzna po wielogodzinnym spacerze, z urazem nogi, wyziębiony i przemęczony, zgubił się i nie był w stanie dalej iść. Gdy machał białą plandeką i wołał o pomoc wypatrzył go pracownik stoczni, który powiadomił Policję. 19-latek był bardzo wdzięczny funkcjonariuszom za udzieloną pomoc.  
Data publikacji: 2017-01-31
| Jednostka: KMP Gdańsk - Wydział Prewencji
 
W weekend policjanci z gdańskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego osiem osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Zatrzymany został także mężczyzna, który kierował renault będąc pod wpływem narkotyków. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego gdańszczanina poszukiwanego przez sąd do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, trzech mężczyzn, którzy nie mieli żadnych uprawnień do kierowania oraz dwóch kierowców, którym takie uprawnienia cofnięto.
Data publikacji: 2017-01-30
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci ze Stogów skontrolowali parę siedzącą w nocy w samochodzie. Przy sobie mieli kilka porcji marihuany. Z kolei w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 49 tabletek ecstasy – MDMA, ok. 90 g amfetaminy i broń palną. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-01-30
| Jednostka: Komisariat Policji VII w Gdańsku
 
Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł samochód. Kryminalni z KMP ustalili, że zatrzymany ma jeszcze inne kradzieże na swoim koncie. Sprawca usłyszał już pierwsze zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-01-30
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali sprawcę zabójstwa 42-letniej kobiety. 34-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Dziś prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-01-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
23 stycznia 2017 roku około godz. 8.40 w Gdańsku na ul. Słowackiego miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący samochodem fiat grande punto jadąc ul. Słowackiego w kierunku lotniska, na odcinku leśnym przed dzielnicą Matarnia zjechał na prawą część jezdni, wjechał na chodnik i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący autem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.
Data publikacji: 2017-01-27
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Kryminalni z komisariatu VI zatrzymali trzech chłopców w wieku 14-16 lat, którzy pobili 16 latka. Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend na przystanku tramwajowym w Nowym Porcie. Wczoraj policjanci przedstawili nieletnim zarzuty pobicia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
Data publikacji: 2017-01-27
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu. W ramach zapewniania bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, policjanci prowadzą wzmożone działania, w trakcie których kontrolowane są pojazdy, trzeźwość i uprawnienia kierujących oraz stan techniczny samochodów i autokarów przewożących dzieci.
Data publikacji: 2017-01-26
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli samochód kobiety, od której wynajmowali mieszkanie. Funkcjonariusze ustalili też, że 23-letni recydywista i jego 21-letni kompan odpowiadają za inne przestępstwa, których dokonali wspólnie z 24-latkiem z Gdańska. Sprawcy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży dwóch pojazdów seicento, uszkodzenia nissana, a także zniszczenia wyposażenia mieszkania. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji.
Data publikacji: 2017-01-26
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Zarzut kradzieży portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy usłyszała 50-letnia gdańszczanka. Sprawczyni odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki pracy kryminalnych z Osowej. Dodatkowo kobieta była poszukiwana celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo kradzieży.
Data publikacji: 2017-01-25
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 56-latkę podejrzaną o wyprowadzenie pieniędzy z kont szkoły. Jak ustalili policjanci, kobieta będąc księgową w jednej z gdańskich szkół w okresie od kwietnia 2009 roku do lipca 2016 roku z góry powziętym zamiarem przelała bezprawnie na swoje rachunki bankowe ponad 1.180.000 zł. Dodatkowo podczas czynności prowadzonych w jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 6 kg narkotyków. Podejrzewany o ich posiadanie 25-letni syn również został zatrzymany. Dziś 56-latka usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwo.
Data publikacji: 2017-01-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej i miejskiej przeprowadzili akcję promującą bezpieczne zachowania kierowców wobec pieszych. Podczas akcji mundurowi przyglądali się kierującym i nagradzali upominkami tych, którzy swoim zachowaniem przyczyniali się do wzrostu bezpieczeństwa pieszych.
Data publikacji: 2017-01-23
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Od stycznia br. gdańscy policjanci ruchu drogowego dysponują nowym laserowym miernikiem prędkości typu TruCAM.  Urządzenie to zostało sfinansowane ze środków Funduszu Norweskiego w ramach projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Ten nowoczesny sprzęt zdecydowanie usprawni pracę policjantów i pozwoli na skuteczne ściganie wykroczeń drogowych.
Data publikacji: 2017-01-23
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Po niespełna godzinie od otrzymania informacji o zabójstwie 55-letniego mężczyzny, kryminalni z Suchanina zatrzymali sprawcę. Podejrzany to 61-letni mieszkaniec Gdańska. Wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa, a dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Policjanci znaleźli narzędzie zbrodni, czyli siekierę którą zadał śmiertelne ciosy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 
Data publikacji: 2017-01-22
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej podsumowująca miniony rok. W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki insp. Jarosław Rzymkowski oraz kierownictwo gdańskiej komendy i podległych komisariatów. Podczas narady Komendant Wojewódzki podziękował policjantom i pracownikom Policji za dotychczasową pracę i wyznaczył nowe cele.
Data publikacji: 2017-01-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci z komendy miejskiej w ramach nawiązanej współpracy z dyrekcją regionu Poczty Polskiej w Gdańsku przeprowadzili szkolenie dla przeszło 80 naczelników placówek pocztowych z województwa pomorskiego. Celem szkolenia było wypracowanie współpracy z pracownikami placówek pocztowych,  aby wspólnie przeciwdziałać oszustom działającym metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.
Data publikacji: 2017-01-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj podczas kontroli drogowej 41-letnia gdańszczanka chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę bez uprawnień podała policjantom dane swojej koleżanki. Gdy okazało się, że koleżanka jest osobą poszukiwaną przez sąd, 41-latka przyznała się funkcjonariuszom, jak nazywa się naprawdę.
Data publikacji: 2017-01-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
27 grudnia 2016 roku około godz. 7.30 w Gdańsku na skrzyżowaniu ulic Gospody i Wejhera miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący nieustalonym jak dotąd samochodem jadąc ul. Gospody w kierunku ul. Chłopskiej, na skrzyżowaniu z ul. Wejhera potrącił przechodzącą przez wyznaczone przejście dla pieszych pieszą, a następnie bez zatrzymania odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.
Data publikacji: 2017-01-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zarzut posiadania amfetaminy dla pasażera i mandat za brak wymaganych dokumentów dla kierującego mercedesem to efekt kontroli drogowej, jaką przeprowadzili policjanci z gdańskiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka i 39-latka na ul. Elbląskiej w Gdańsku. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-01-16
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Wczoraj blisko 400 policjantów zabezpieczało XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa wolontariuszy i wszystkich innych uczestników tego wydarzenia. Było spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nie dopuścili do żadnych incydentów. Dzień wcześniej mundurowi przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy dotyczące zagrożeń,  sposobów ich uniknięcia oraz z zakresu podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy.
Data publikacji: 2017-01-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2017 r.