SERWIS INFORMACYJNY     

Wczoraj policjanci ze Śródmieścia w trakcie czynności związanych z uszkodzeniem mienia zatrzymali 45-latka z Gdańska. Przy mężczyźnie i w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli biały proszek oraz susz. Mężczyzna przy sobie miał także pistolet pneumatyczny. Czynności cały czas trwają, policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia.
Data publikacji: 2017-03-23
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.
Data publikacji: 2017-03-23
| Jednostka: KGP
 
Wczoraj sąd w Gdańsku zastosował areszt tymczasowy wobec 19-latka i 31-letniego recydywisty. Sprawcy odpowiedzialności karnej nie unikną dzięki pracy policjantów ze Śródmieścia...
Data publikacji: 2017-03-22
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poszukują świadków wypadku, do którego doszło 15 marca br. na obwodnicy Trójmiasta. Jeden z uczestników tego zdarzenia nagle oddalił się miejsca wypadku. Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2017-03-22
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Wczorajsza kontrola drogowa dla kierowcy, jak i pasażera fiata seicento zakończyła się mandatami. Nastolatek, który kierował samochodem otrzymał mandaty za kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień, za zły stan techniczny pojazdu i brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Z kolei pasażer został ukarany dwoma mandatami, po tym jak funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że chwilę wcześniej ukradł dwie butelki whisky warte 110 zł.
Data publikacji: 2017-03-21
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W ciągu czterech ostatnich dni policjanci ruchu drogowego KMP w Gdańsku zatrzymali do kontroli aż dwunastu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy ci kierujący stracą teraz prawo jazdy na trzy miesiące. Funkcjonariusze zatrzymali też 31-letniego gdańszczanina, który zdecydował się na jazdę samochodem, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o zatrzymaniu mu uprawnień na trzy miesiące za szybką jazdę.
Data publikacji: 2017-03-21
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch 19-latków oraz 21-letnia kobieta. Dodatkowo 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania usłyszał zarzuty dot. kradzieży i uszkodzenia mienia. Sprawcy odpowiedzialności karnej nie unikną dzięki policjantom z Wrzeszcza. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-03-20
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego KMP w Gdańsku zatrzymali do kontroli drogowej 47-latka, który jechał motorowerem bez tablic rejestracyjnych. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a ponadto ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów. Gdańszczanin nie miał też założonego kasku, ponieważ oddał go pasażerce, którą przewoził. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-03-20
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj przeszło 700 gdańskich policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa. Pomimo bardzo dużej liczby kibiców, którzy przyjechali na mecz, policjanci nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów. Na wszelkie przejawy łamania prawa reagowali szybko i stanowczo. W trakcie zabezpieczania funkcjonariusze wylegitymowali przeszło 600 kibiców, zatrzymali 6 mężczyzn i nałożyli 208 mandatów karnych.
Data publikacji: 2017-03-20
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali autami pomimo, że ciążyły na nich aktywne zakazy sądowe. Jeden z mężczyzn był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie wczorajszych kontroli drogowych mundurowi zatrzymali również kolejne dwie osoby poszukiwane.
Data publikacji: 2017-03-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci przeprowadzili działania "Pasy". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.
Data publikacji: 2017-03-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Po ponad pięciu miesiącach intensywnej nauki i treningu policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku pełnią pierwsze służby w terenie. Funkcjonariuszy spotkać można również na ulicach Gdańska. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.
Data publikacji: 2017-03-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dziś w nocy policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali na ul. Trakt Świętego Wojciecha młodego gdańszczanina, który jechał za szybko. 17-latek został ukarany mandatami za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz poruszanie się autem z prędkością prawie 100 km/h, tam gdzie dozwolona prędkość wynosiła 60 km/h.
Data publikacji: 2017-03-16
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Natychmiastowa reakcja policjantów referatu interwencyjnego z komendy miejskiej  doprowadziła do szybkiego zatrzymania 34-letniego mężczyzny. Sprawca bez żadnej przyczyny zaatakował 27-letnią kobietę, bijąc ją pałką teleskopową po nogach. Gdańszczanin usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.
Data publikacji: 2017-03-15
| Jednostka: Referat Interwencyjny KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Przymorza przedstawili wczoraj trzem mężczyznom zarzut kradzieży alkoholu o wartości przeszło 6,3 tys. zł. Zatrzymani to obywatele Rumunii w wieku 19-26 lat. Sprawcy w  sklepie winiarskim w centrum handlowym ukradli cztery butelki alkoholu. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-03-15
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Przymorza dzięki współpracy z pracownikami szkoły przy ul. Meissnera zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież czterech bramek z boiska. Sprawcy w wieku 35 i 40 lat byli pod wpływem alkoholu. Dzisiaj usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-03-15
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Wczoraj zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań funkcjonariusze objęli nadzorem miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.
Data publikacji: 2017-03-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Oszuści działający metodą „na policjanta” lub członka rodziny wciąż oszukują starsze osoby. Wczoraj 89-letnia gdańszczanka myśląc, że pomaga zięciowi, straciła blisko 13 tys. zł. Inny senior wpuścił do mieszkania obcą osobę, która wykorzystując jego nieuwagę, ukradła pieniądze w kwocie 1000 zł. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z obcymi.
Data publikacji: 2017-03-14
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Szybka reakcja policjantów z komisariatu w Osowej doprowadziła do zatrzymania 19-latka. Mieszkaniec Sopotu wybił szyby w wiacie przystankowej, czym spowodował straty w kwocie 1200 zł. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo i dobrowolnie poddał się karze.
Data publikacji: 2017-03-13
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Policjanci z Osowej zatrzymali trzy kobiety w wieku 28-32 lat i 42-latka podejrzanych o kradzieże. Mieszkańcy Łodzi ze sklepów w Gdańsku, Gdyni i Rumi ukradli odzież oraz artykuły sanitarne i ogrodowe o łącznej wartości ok. 7 tys. zł. Skradzione łupy zwrócono właścicielom, a sprawcy za popełnione przestępstwa usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-03-13
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu I w wyniku pościgu zatrzymali kierującego volkswagenem golfem. 42-letni gdańszczanin kierował autem mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.
Data publikacji: 2017-03-10
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
W poniedziałek gdańscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i eliminowanie nietrzeźwych pieszych i kierujących ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2017-03-10
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Zarzut zabójstwa 29-letniej kobiety usłyszał wczoraj 28-latek. Mężczyzna odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki policjantom z komendy miejskiej. Sąd zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-03-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W dniu 8 marca 2017 roku na terenie Gdańska odbyło się pięć zgromadzeń. Nad bezpieczeństwem uczestników, turystów oraz mieszkańców Gdańska czuwali policjanci z wszystkich pionów. Funkcjonariusze profesjonalnie zabezpieczyli imprezy i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.
Data publikacji: 2017-03-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
6 marca 2017 roku około godz. 19.12 w Gdańsku na skrzyżowaniu ulic Beniowskiego i gen. Bora-Komorowskiego miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący nieustalonym jak dotąd samochodem podczas skrętu w lewo z ul. Beniowskiego w ul. gen. Bora-Komorowskiego w kierunku ul. Chłopskiej potrącił pieszą, która przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych na ul. gen. Bora-Komorowskiego. Następnie kierujący bez zatrzymania odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.
Data publikacji: 2017-03-09
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Dzielnicowy z Sopotu odnalazł nastolatka, który chciał targnąć się na swoje życie. Informacje o zaginionym chłopcu sopoccy policjanci otrzymali od funkcjonariuszy z Gdańska, którzy przyjęli zgłoszenie o jego zaginięciu. Natychmiastowe działania mundurowych z Sopotu i współpraca z gdańską Policją zapobiegły tragedii. Po kilkudziesięciu minutach dzielnicowy asp. sztab. Radosław Mykita znalazł chłopca w pobliżu ul. Hestii na wysokości ogródków działkowych.
Data publikacji: 2017-03-08
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Sopocie
 
Dzięki dzielnicowym z komisariatu VII odpowiedzialności karnej nie unikną sprawcy włamań. Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek wspólnie z 21-latkiem w miniony weekend dwukrotnie włamali się do pomieszczenia firmy, skąd ukradli m.in. glebogryzarkę, kosiarkę, 40 słoików kawy oraz 27 rolek papieru toaletowego. Mężczyźni za popełnione przestępstwa usłyszeli zarzuty, a prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec nich dozór Policji.
Data publikacji: 2017-03-08
| Jednostka: Komisariat Policji VII w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci  przeprowadzili  działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. W akcji brało udział 157 policjantów ruchu drogowego i prewencji, a celem tych wzmożonych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach. W trakcie akcji nadzorem objęte zostały także miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń. Podczas działań wpadli m.in. dwaj poszukiwani, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu zabronionym.
Data publikacji: 2017-03-08
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie poszukują 38-letniego Sławomira Gniazdowskiego z Gdańska. Mężczyznę  ostatni raz widziano 24 lutego br. Od tego czasu ślad po nim zaginął. W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia mężczyzny prosimy o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2017-03-08
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Sierż. sztab. Agnieszka Bogdanowicz oraz sierż. sztab. Jarosław Klementowski z Komisariatu Policji I w Gdańsku przywrócili funkcje życiowe 72-latkowi. Funkcjonariusze mając zgłoszenie, że mężczyzna nie żyje, wyczuli u niego bardzo słaby puls i natychmiast przystąpili do działań ratowniczych. Poszkodowany gdańszczanin obecnie jest pod opieką lekarzy.
Data publikacji: 2017-03-07
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Dzięki wspólnym działaniom gdańskich i świeckich policjantów zatrzymany został 25-letni obywatel Białorusi. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ukradł samochód ciężarowy daf z naczepą, który stał zaparkowany na jednym z gdańskich parkingów. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.
Data publikacji: 2017-03-07
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali kolejnego w ciągu ostatnich dni dilera narkotykowego. W trakcie przeszukania mieszkania 30-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli 0,5 kg marihuany, 30 tabletek ekstazy i 2 wagi elektroniczne. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-03-07
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
7 marca gdańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami, czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów.
Data publikacji: 2017-03-06
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Odpowiedzialności karnej nie uniknie 49-letnia kobieta, która próbowała przekupić pracownika Narodowego Funduszu Zdrowia. Zatrzymana została przez gdańskich policjantów.  Chcąc aby sprawa w NFZ była załatwiona po jej myśli, włożyła do koperty kilkadziesiąt złotych i liścik z prośbami. Popełniła w ten sposób przestępstwo. Za próbę wręczenia łapówki grozi kara do 8 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-03-06
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją
 
Policjanci z Komisariatu V w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie kradzieży. Sprawcy w jednym ze sklepów na Przymorzu ukradli artykuły spożywcze i mogą mieć na swoim koncie więcej tego typu zdarzeń. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn zarejestrowanych przez kamerę monitoringu lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2017-03-03
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci z referatu wywiadowczego zatrzymali 22-letniego dilera narkotykowego. Akcja funkcjonariuszy miała miejsce pod jednym z bloków na Żabiance w trakcie transakcji narkotykowej. Policjanci zatrzymali również jego dwóch klientów. Podczas przeszukania zatrzymanych i mieszkania dilera, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli marihuanę. Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-03-03
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Policjanci informują, że w związku z dzisiejszym zgromadzeniem publicznym w Gdańsku – „Droga Krzyżowa w Intencji Żołnierzy Niezłomnych” należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Gdańscy policjanci będą zabezpieczać to wydarzenie.
Data publikacji: 2017-03-03
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością...
Data publikacji: 2017-03-03
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjantka ze Śródmieścia wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzewanego o wykonanie sprayem graffiti na ścianie tunelu. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec Gdańska, przy którym zabezpieczono puszki z farbą. Przedstawiciel pokrzywdzonego straty wycenił na 400 zł. Za umieszczenie napisu lub rysunku grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny.
Data publikacji: 2017-03-01
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 44-letniego gdańszczanina, który kierował bmw pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Tego samego dnia wpadł też 61-latek, który na ul. Słowackiego jechał za szybko. Dokładna kontrola wykazała, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny - gdańszczanin posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.
Data publikacji: 2017-03-01
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W sobotę 180 gdańskich policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk a Cracovią Kraków. Policjanci nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów. Na wszelkie przejawy łamania prawa reagowali szybko i stanowczo. W trakcie zabezpieczania meczu policjanci zatrzymali 6 mężczyzn i nałożyli 268 mandatów karnych.
Data publikacji: 2017-02-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj i w piątek  policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na tych przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas działań nadzorem objęte zostały także miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 500 pojazdów, z czego 137 kierujących poruszało się z niedozwoloną prędkością, a 9 osób musiało czasowo pożegnać się ze swoimi prawami jazdy.
Data publikacji: 2017-02-27
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Tylko ok. jednej godziny potrzebowali policjanci z Komisariatu I, którzy przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Gdańsku zatrzymali sprawcę wywołania fałszywego alarmu. W sobotę rano 46-letni mieszkaniec Gdańska zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiedział, że na pokładzie samolotu lecącego z Dubaju do Warszawy znajduje się bomba. Wczoraj usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-02-27
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Dzisiaj, a także w niedzielę na terenie Gdańska policjanci będą prowadzili akcję  "Prędkość". Działania ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Policjanci będą też kontrolować, czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa oraz bezpiecznie przewożą dzieci.
Data publikacji: 2017-02-24
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzielnicowi z Przymorza zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Gdańszczanin wyrzucił przez okno pustą butelkę, która spadła na głowę mężczyzny stojącego przy budynku. Poszkodowany z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, a nietrzeźwy sprawca trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo.
Data publikacji: 2017-02-24
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Kryminalni z referatu do walki z korupcją komendy miejskiej zatrzymali dwóch funkcjonariuszy aresztu śledczego w Gdańsku. Pierwszy ze strażników ułatwiał osadzonemu kontakt z osobami z spoza aresztu, drugi natomiast umożliwił mu nawiązanie kontaktu z osadzonym. Sprawcy w prokuraturze usłyszeli zarzuty, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W związku ze sprawą zarzuty usłyszały także trzy inne osoby. Akcja była wynikiem współpracy z dyrekcją aresztu śledczego.
Data publikacji: 2017-02-23
| Jednostka: Referat do Walki z Korupcją KMP w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci wspólnie z władzami Politechniki Gdańskiej zorganizowali debatę dla studentów z zagranicy na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. W spotkaniu uczestniczyła podinsp. Joanna Orłowska – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz policjanci z prewencji.
Data publikacji: 2017-02-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzielnicowi z Przymorza ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży owczarka niemieckiego. Funkcjonariusze odzyskali też skradzionego czworonoga i przekazali go właścicielowi. 59-letni mężczyzna ukradł go spod sklepu. Pies wrócił już do właściciela. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-02-23
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 35-latka podejrzewanego o kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Ponadto mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do aresztu i odbycia kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo wymuszenia rozbójniczego. Jeszcze tego samego dnia gdańszczanin trafił do aresztu.
Data publikacji: 2017-02-22
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Szczegółowe badanie laboratoryjne przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach (przeprowadzone 21 lutego) potwierdziło wstępną opinię Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdańsku dotyczącą sześciu martwych łabędzi niemych, znalezionych w poniedziałek wzdłuż linii brzegowej Martwej Wisły w Sobieszewie. Ptaki zarażone były wirusem H5N8 – to nowy szczep zdiagnozowany w Azji – nie jest on groźny dla człowieka.
Data publikacji: 2017-02-22
| Jednostka: Urząd Miejski w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2017 r.