SERWIS INFORMACYJNY     

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Gdańsku ustalili i zatrzymali wandala, który namalował sprayami napisy w co najmniej 17 miejscach na terenie Oliwy...
Data publikacji: 2016-06-28
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Dzięki policjantom ze Śródmieścia do aresztu trafił 31-letni mężczyzna, który posiadał przy sobie znaczną ilość środków odurzających. W plecaku miał ok. 800 porcji haszyszu. Ponadto, okazało się, że w tym roku rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-06-27
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
W ubiegłą sobotę policjanci z Suchanina uczestniczyli w dwóch festynach rodzinnych. Najpierw odwiedzili pacjentów Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, a następnie wzięli udział w festynie rodzinnym zorganizowanym przez stowarzyszenie „Nasze Siedlce”. Podczas spotkań funkcjonariusze udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa oraz przeprowadzali konkursy dla dzieci.
Data publikacji: 2016-06-27
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu Policji I w Gdańsku zapraszają na kolejną debatę dla mieszkańców. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie odbędą się 28 czerwca br. o godz. 10.00 na terenie parafii przy ul. Przemyskiej 21 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!
Data publikacji: 2016-06-27
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci informują, że w związku z weekendowymi imprezami należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Gdańska, turystów oraz wszystkich osób, którzy będą przemieszczać się ulicami miasta.
Data publikacji: 2016-06-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z gdańskiej drogówki wspólnie z pracownikami Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku przeprowadzili działania wobec osób łamiących przepisy ruchu drogowego poprzez parkowanie samochodów w zatoczkach autobusowych i utrudnianiem przejazdu autobusom. Tylko jednego dnia funkcjonariusze nałożyli na 2 sprawców mandaty karne za popełnione wykroczenia..
Data publikacji: 2016-06-23
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyło się spotkanie poświęcone startującemu już w lipcu pilotażowemu programowi dotyczącemu „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Zasady programu, który pilotażowo uruchomiony zostanie na Pomorzu, w województwie podlaskim i garnizonie stołecznym, licznym zaproszonym gościom przybliżyli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji..
Data publikacji: 2016-06-23
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Oliwy zatrzymali na gorącym uczynku 21-latka, który włamał się do sklepu muzycznego. Sprawca w rozmowie z mundurowymi tłumaczył, że chciał ukraść gitarę, bo chce być muzykiem. Funkcjonariusze ustalili również, że kilka dni wcześniej gdańszczanin ukradł z tego samego sklepu gitarę, jednak wtedy za linią kas pracownicy ochrony odzyskali skradziony łup.
Data publikacji: 2016-06-21
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu II zatrzymali sprawcę, który dwukrotnie napadł na 59-latka i zabrał mu pieniądze, telefon oraz inne przedmioty o łącznej wartości ponad 350 zł. Do zdarzeń doszło w miniony czwartek nad ranem na gdańskim Śródmieściu. 22-letni recydywista usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.
Data publikacji: 2016-06-20
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci zatrzymali 65-letnią kobietę, która znęcała się nad ośmiomiesięcznym chłopcem, którym się opiekowała. Dzisiaj kobieta usłyszała zarzut. Grozi jej kara do 5 lat więzienia. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.
Data publikacji: 2016-06-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Suchanina prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży psa spod sklepu przy ul. Cygańska Góra w Gdańsku. Pies rasy york należy do 10-letniego chłopca z zespołem Aspergera. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2016-06-17
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 21-letnią kobietę i o rok starszego mężczyznę, którzy okradali starsze kobiety. Ofiary typowali na ulicy, śledzili je i w dogodnym momencie atakowali. Wobec dwóch użyli prawdopodobnie gazu. Ich łupem padły pieniądze, dokumenty, a nawet różaniec. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
Data publikacji: 2016-06-16
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z referatu wodnego gdańskiej komendy gościli uczniów klas IV z Zespołu Szkół w Suchym Dębie. Spotkanie odbyło się w ramach programu Bezpieczni Wodniacy. W trakcie wizyty mali goście dowiedzieli się, na czym polega praca gdańskich wodniaków oraz poznali zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w kontaktach ze zwierzętami.
Data publikacji: 2016-06-16
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe..
Data publikacji: 2016-06-15
| Jednostka: Komenda Główna Policji
 
19 maja 2016 roku około godz. 12.30–12.50 w Gdańsku na ul. Łostowickiej na wysokości posesji nr 28 miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący nieustalonym jak dotąd samochodem koloru niebieskiego jadąc ul. Łostowicką w kierunku ul. Kartuskiej podczas wjazdu na posesję zderzył się z rowerzystą, który poruszał się drogą dla rowerów.
Data publikacji: 2016-06-15
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy zakończyli kolejny cykl spotkań z najmłodszymi w kinie Helios. W ramach wspólnego projektu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Kina Helios od września 2015 r. do czerwca 2016 r. funkcjonariusze spotykali się z uczniami i zawsze przed seansami filmowymi przybliżali im podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach.
Data publikacji: 2016-06-15
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci w ciągu ostatnich dni zatrzymali 19 osób poszukiwanych listami gończymi, nakazami oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. Wśród nich był 17-letni gdańszczanin poszukiwany celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego oraz 40-letni mężczyzna, który na podstawie nakazu został doprowadzony do aresztu śledczego, by tam odbyć karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności..
Data publikacji: 2016-06-14
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu Policji IX w jednej z myjni samochodowych na terenie Gdańska zabezpieczyli ok. 890 porcji amfetaminy i zatrzymali czterech pracowników. Jeden z nich – 25-letni mieszkaniec Sopotu, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-06-14
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
2 czerwca 2016 roku około godz. 5:40 w Gdańsku na odcinku leśnym ul. Turystycznej miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący nieustalonym jak dotąd samochodem dostawczym koloru ciemno-granatowego jadąc ul. Turystyczną w kierunku ul. Boguckiego potrącił pieszego poruszającego się prawą stroną ulicy. Kierujący bez zatrzymania odjechał z miejsca zdarzenia, a pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Data publikacji: 2016-06-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zatrzymali 29-letniego podejrzanego o zabójstwo 77-letniej mieszkanki Gdańska. Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, a sprawca w rękach Policji był już na drugi dzień. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-06-13
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci informują, że w związku z niedzielnym zgromadzeniem Wielki Przejazd Rowerowy w Gdańsku należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Gdańska, turystów oraz wszystkich osób, którzy będą przemieszczać się ulicami miasta.
Data publikacji: 2016-06-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 28-letniego kierowcy volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h i kierował samochodem pomimo wydanej decyzji administracyjnej o zatrzymaniu mu prawa jazdy na trzy miesiące. Mieszkaniec Słupska za złamanie przepisów został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 1100 zł, 10 punktami karnymi, a jego samochód został odholowany. Policjanci będą też wnioskować o przedłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.
Data publikacji: 2016-06-10
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska podjęli interwencję wobec dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku zakazu wjazdu. Ponadto po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że jeden z nich kierował autem mając w wydychanym powietrzu prawie dwa promile. Interwencja ta była o tyle nietypowa, bo do zdarzenia doszło w trakcie trwającego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"..
Data publikacji: 2016-06-10
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki policjantom ruchu drogowego wczorajsze poszukiwania zaginionego 79-latka z zanikami pamięci zakończyły się sukcesem. Funkcjonariusze odnaleźli go na terenie jednej z posesji przy ul. Gołuńskiej w Gdańsku.
Data publikacji: 2016-06-09
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który wsiadł za kierownicę opla nie mając do tego uprawnień. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-06-09
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki kryminalnym z komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letni sprawca rozboju. Mężczyzna pod koniec kwietnia br. zaatakował gazem kuriera, a następnie zabrał mu paczkę, w której było urządzenie o wartości ok. 20 tys. zł. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut, a wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.
Data publikacji: 2016-06-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii. Przez 5 godzin rozmawiali z mężczyzną, który wszedł na dach budynku w Gdańsku i chciał skoczyć. 27-latek po dialogu z funkcjonariuszami zszedł z dachu, a następnie został przekazany pod opiekę lekarzy.
Data publikacji: 2016-06-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Śródmieście prowadzi śledztwo w sprawie stosowania groźby bezprawnej wobec grupy osób z powodu ich przynależności etnicznej i rasowej. Zdarzenie miało miejsce 11 maja br. na terenie działek przy ul. Uczniowskiej w Gdańsku. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu lub posiadają informacje na jego temat proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2016-06-09
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
Data publikacji: 2016-06-09
| Jednostka: Komenda Główna Policji
 
Policjanci z komisariatu I zatrzymali 38-letniego recydywistę. Mężczyzna poznał mieszkankę Gdańska, zamieszkał u niej, a następnie jąokradł. Część skradzionych rzeczy funkcjonariusze odnaleźli. Okazało się, że 27-latek nie mający stałego miejsca zamieszkania poszukiwany jest czterema listami gończymi, które wydały za nim sądy z województwa dolnośląskiego.
Data publikacji: 2016-06-08
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej w ramach prowadzonych działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-latka z Gdańska podejrzanego o posiadanie narkotyków. W lokalu zamieszkiwanym przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli ok. 900 porcji suszu konopi. Sprawca usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków..
Data publikacji: 2016-06-07
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Kryminalni z komisariatu I zatrzymali 18-letniego sprawcę podejrzanego o kradzież trzech rowerów. Wartość skradzionego łupu poszkodowani wycenili na ponad 3 tys. zł. Wczoraj sprawca usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
Data publikacji: 2016-06-07
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o zabójstwo 86-letniej gdańszczanki. Dziś prokurator przedstawił mu zarzut za tą zbrodnię. Śledczy wnioskują o tymczasowe aresztowanie dla sprawcy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-06-06
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
31 maja 2016 roku około godz. 15:35 w Gdańsku na ul. Trakt Świętego Wojciecha miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący samochodem fiat stilo jadąc ul. Trakt Świętego Wojciecha w kierunku ul. Okopowej, na wysokości posesji nr 93 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze i potrącił stojącą na chodniku kobietę, a następnie uderzył w betonowy kosz na śmieci.
Data publikacji: 2016-06-03
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Wczoraj na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Holandii. Nad bezpieczeństwem wszystkich kibiców i mieszkańców Gdańska czuwało ponad 200 funkcjonariuszy. Policjanci profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.
Data publikacji: 2016-06-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
1 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna edycja „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”. W Gdańsku akcję zorganizowali policjanci wspólnie z GCPU. W Zrywie Wolnych Serc udział wzięli uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 34 w Gdańsku.
Data publikacji: 2016-06-02
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
1 czerwca 2016 r. o godz. 14.00 w świetlicy gdańskiej komendy odbyło się uroczyste mianowanie Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku i jego Zastępców. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Jarosława Rzymkowskiego na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku powołano mł. insp. Wojciecha Siwka.
Data publikacji: 2016-06-01
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków. W piwnicy 40-letniego recydywisty funkcjonariusze znaleźli ok. 1000 porcji siarczanu amfetaminy. Sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo, a dziś sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.
Data publikacji: 2016-06-01
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 32-latkowi z Gdańska, który spowodował wypadek drogowy mając w wydychanym powietrzu prawie dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania samochodami.
Data publikacji: 2016-06-01
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej wspólnie z GCPU zapraszają na kolejną edycję „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”. W Gdańsku akcja Zryw Wolnych Serc odbędzie się 1 czerwca o godz. 12.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Na Zaspę 31a w Gdańsku. W akcję włączyła się również dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły.
Data publikacji: 2016-05-31
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. pomorskiego organizuje w dniu 4 czerwca br. festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Współorganizatorami imprezy są min Radio Plus i Straż Miejska w Gdańsku. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w imprezie.
Data publikacji: 2016-05-31
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Szanowni Państwo, Wojewodowie, Marszałkowie, Kuratorzy Oświaty, Komendanci jednostek organizacyjnych Policji, Starostowie Powiatów, Prezydenci i Burmistrzowie Miast, Wójtowie Gmin, Radni, Samorządowcy, Pełnomocnicy, Koordynatorzy i Wolontariusze działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego i profilaktyki uzależnień..
Data publikacji: 2016-05-31
| Jednostka: Komenda Główna Policji
 
Gdańscy policjanci zatrzymali 30-letniego sprawcę, który z nożem rzucił się na policjanta. Wcześniej mężczyzna kamieniem wybił szybę w zaparkowanym samochodzie. W chwili zatrzymania gdańszczanin był nietrzeźwy. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Za czynną napaść grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-05-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zakończyli działania „Bezpieczny weekend”, które prowadzone były w dniach 25-29 maja br. Ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu pojazdów. Podczas tych pięciu dni na terenie Gdańska doszło do 74 kolizji i 4 wypadków drogowych. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 35 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem.
Data publikacji: 2016-05-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania, a niejednokrotnie również współpraca ze społeczeństwem. Dzięki informacji od dziennikarzy, policjanci z Gdańska uratowali 18-latka, który próbował targnąć się na własne życie. Młody mężczyzna przebywa obecnie pod opieką lekarzy.
Data publikacji: 2016-05-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 34-letniego mieszkańca Gdańska, który ostrym narzędziem ranił mężczyznę w klatkę piersiową. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-05-25
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z Osowej zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie dwóch altan. Sprawca wczoraj usłyszał zarzuty, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-05-25
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Gdańsku uczestniczyli w festynie rodzinnym na Przymorzu. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy oraz przypominali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Każdy mógł z bliska zobaczyć policyjny radiowóz i porozmawiać z policjantami o ich pracy.
Data publikacji: 2016-05-24
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do samochodu zatrzymany został 46-letni gdańszczanin. Sprawca wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego, po tym jak w volkswagenie passacie wybił szybę i ze środka ukradł CB radio z mikrofonem i przewodem. Dalsza praca policjantów wykazała, że 46-latek ma na swoim koncie znacznie więcej podobnych przestępstw i dopuścił się ich w warunkach recydywy.
Data publikacji: 2016-05-24
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
W piątek w Szkole Podstawowej nr 76 w Gdańsku odbył się finał Mini Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym roku do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanęło 7 reprezentacji gdańskich podstawówek, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji. Zawodnicy pokonywali na rowerach sprawnościowy tor przeszkód i rozwiązywali testy z wiedzy o zasadach ruchu drogowego.
Data publikacji: 2016-05-24
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2016 r.