SERWIS INFORMACYJNY     

Policjanci z referatu wodnego komendy miejskiej po raz kolejny zapobiegli nielegalnemu kłusownictwu. Podczas patrolowania wód w strefie ochronnej ujścia Wisły zauważyli i zabezpieczyli ok. 100 metrów sieci kłusowniczych. Zabezpieczony sprzęt funkcjonariusze przekażą do Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Gdyni, który będzie dalej zajmował się tą sprawą.
Data publikacji: 2016-10-28
| Jednostka: Referat Wodny WP KMP w Gdańsku
 
Policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy odwiedzili kolejne szkoły podstawowe i przedszkola. W trakcie tych wizyt funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym m.in. podczas drogi do szkoły oraz przypomnieli, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. 
Data publikacji: 2016-10-28
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w trakcie prowadzonych w nocy działań zatrzymali 37-letniego złodzieja samochodów...
Data publikacji: 2016-10-27
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
W trosce o Państwa bezpieczeństwo gdańscy policjanci przypominają o zachowywaniu pewnych zasad ostrożności w trakcie obchodów Dnia Wszystkich Świętych.  Zwracajmy uwagę na to, co dzieje się wokół nas i pilnujmy swoich rzeczy. W tym dniu w okolicach gdańskich nekropolii nad bezpieczeństwem  czuwać będzie 250 funkcjonariuszy Policji. Poniżej przedstawiamy jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarzy.
Data publikacji: 2016-10-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi Gdańska, który zaatakował ochroniarza...
Data publikacji: 2016-10-26
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Policjanci z referatu wodnego komendy miejskiej zapobiegli nielegalnemu kłusownictwu. Podczas przeszukiwania brzegów i dna Martwej Wisły funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli sieci kłusownicze o łącznej długości ok. 400 metrów. Zabezpieczony sprzęt policjanci przekażą do Urzędu Morskiego w Gdyni, który będzie dalej zajmował się tą sprawą.
Data publikacji: 2016-10-26
| Jednostka: Referat Wodny WP KMP w Gdańsku
 
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych gdańscy policjanci przygotowują się już do akcji „Znicz”. Wczoraj funkcjonariusze spotkali się z Zastępcą Prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej, przedstawicielami instytucji, które odpowiedzialne są m.in. za transport publiczny, drogi i parkingi oraz przedstawicielami lokalnych mediów. Dla policjantów to czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo.
Data publikacji: 2016-10-25
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 28-letniego sprawcę rozboju. Pod koniec 2015 roku gdańszczanin napadł na 26-latkę, przewrócił ją na ziemię i zabrał 2 paczki rodzynek o łącznej wartości 6 zł. Sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-10-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Tylko kilku dni potrzebowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, aby ustalić i zatrzymać sprawcę rozboju. 19-latek zaatakował na ulicy mieszkańca Gdańska, przewrócił na ziemię i kopał po całym ciele. Sprawca zabrał pokrzywdzonemu telefon i uciekł. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec napastnika areszt tymczasowy.
Data publikacji: 2016-10-24
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Zarzut kradzieży 50 sztuk drewnianych elementów zabezpieczających palety usłyszało trzech gdańszczan w wieku 18, 19 i 25 lat. Odpowiedzialności karnej nie unikną dzięki policjantom z komendy wojewódzkiej. Funkcjonariusze zatrzymani ich chwilę po zdarzeniu, gdy autem przewozili skradziony łup. Za popełnione przestępstwo sprawcy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-10-21
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Zarzut włamania na konto babci i kradzież blisko 160 tys. zł usłyszał 20-letni gdańszczanin. Odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki kryminalnym z Przymorza. Sprawca usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-10-21
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci od kilku lat prowadzą wspólny projekt z kinem Helios pt. „Akademia bezpieczeństwa”. Przed seansami filmowymi organizowanymi dla szkół podstawowych, z uczniami spotykają się policjanci, którzy przekazują im wiele cennych rad, które mają bardzo duży wpływ na ich bezpieczeństwo. Spotkania odbywają się przez cały rok szkolny.
Data publikacji: 2016-10-21
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto  zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.
Data publikacji: 2016-10-21
| Jednostka: KWP Gdańsk
 
Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się z blisko 60 studentami pochodzącymi z całego świata, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Politechnice Gdańskiej. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.
Data publikacji: 2016-10-19
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci na bieżąco organizują spotkania dla seniorów, a w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej szkolą opiekunki środowiskowe i księży. Funkcjonariusze odwiedzają dzienne domy seniora, placówki bankowe, spółdzielnie mieszkaniowe i przychodnie lekarskie. Dzięki tym i jeszcze wielu innym akcjom profilaktycznym mundurowi uwrażliwiają osoby starsze na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Jak widać przynoszą one oczekiwane efekty. Wczoraj pięć osób nie dało się oszukać i od razu powiadomiły Policję.
Data publikacji: 2016-10-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej i ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do automatów z kawą. Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek razem z 52-latkiem włamali się do dwóch automatów i usiłowali włamać się do dwóch kolejnych. Dodatkowo śledczy z Suchanina udowodnili 34-latkowi kolejne trzy włamania do automatów i próbę włamania do czwartego oraz ustalili, że 52-latek ma na swoim koncie także kolejne włamanie do automatu. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-10-17
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 39-latka z Gdańska, który mając w wydychanym powietrzu trzy promile wsiadł za kółko renault i spowodował kolizję drogową z innym autem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat więzienia.
Data publikacji: 2016-10-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zatrzymali 46-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Gdańsku celem ustalenia miejsca pobytu, a także odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany w ręce policjantów trafił w szpitalu. Trafił tam, gdyż jadąc miejskim autobusem zasnął, po czym spadł z siedzenia i doznał urazu głowy. Mężczyzna przebywa już w areszcie.
Data publikacji: 2016-10-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kilkudziesięciu policjantów z wydziału ruchu drogowego KMP w Gdańsku i Oddziałów Prewencji Policji zabezpieczało niedzielny półmaraton Amberexpo. Podczas imprezy sportowej funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo biegaczy, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.
Data publikacji: 2016-10-17
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci informują, że w najbliższą niedzielę (16 października br.) na ulicach Gdańska odbędzie się półmaraton. W dniu imprezy należy spodziewać się utrudnień w ruchu, polegających na czasowym wyłączaniu ulic z ruchu oraz ograniczeniu ich przepustowości. Funkcjonariusze z ruchu drogowego będą zabezpieczać to wydarzenie.
Data publikacji: 2016-10-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będą przebiegały tegoroczne obchody Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października.
Data publikacji: 2016-10-14
| Jednostka: Ministerstwo Sprawiedliwości
 
Wczoraj w świetlicy gdańskiej komendy odbyło się szkolenie dla dzielnicowych dotyczące m.in. wielokulturowości oraz przeciwdziałania dyskryminacji wobec osób na tle wyznaniowym, narodowościowym, rasowym i etnicznym. Szkolenie zorganizowali funkcjonariusze wydziału prewencji z komendy miejskiej wspólnie z przedstawicielami Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.
Data publikacji: 2016-10-14
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj w trakcie poszukiwań prowadzonych przez policjantów i strażaków w kanale stoczni w Gdańsku znaleziono zwłoki 25-letniego pracownika. Mężczyzna wpadł do wody w ubiegłą środę w trakcie wykonywania prac montażowych rusztowania na statku. Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
Data publikacji: 2016-10-14
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Pod takim hasłem dzisiaj ruszyła kampania edukacyjno - informacyjna w Gdańsku. Komenda Miejska Policji wspólnie z MOPR, Gdańską Spółdzielnią Socjalną i Caritas rozpoczynają akcję społeczną, podczas której będą chcieli dotrzeć do jak największej grupy seniorów, aby uchronić ich przed oszustami. Policjanci rozpoczynają już szkolenia dla opiekunek środowiskowych i księży.
Data publikacji: 2016-10-13
| Jednostka: KMP Gdańsk - Wydział Prewencji
 
Policjanci apelują, aby nie pozostawiać żadnych rzeczy bez nadzoru w trakcie porządkowania grobów bliskich. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i niestety niektórzy ten okres i nasze roztargnienie wykorzystują jako okazję do kradzieży. Przekonały się już o tym dwie mieszkanki Gdańska, którym złodziej zabrał portfele. Gdańscy policjanci rozpoczęli kontrole na cmentarzach i terenach przycmentarnych.
Data publikacji: 2016-10-12
| Jednostka: KMP Gdańsk - Wydział Prewencji
 
Kryminalni z komisariatu I zatrzymali 27-latka. Mężczyzna grożąc pozbawieniem zdrowia 20-letniemu znajomemu żądał od niego wydania pieniędzy. Ponadto sprawca zabrał pokrzywdzonemu dowód osobisty i groził jego ojcu. Za popełnione przestępstwa gdańszczanin usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.
Data publikacji: 2016-10-11
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
9 sierpnia 2016 roku około godz. 9.20 w Gdańsku na przystanku tramwajowym Brama Wyżynna przy ulicy Wały Jagiellońskie miał miejsce wypadek drogowy. Piesza, przechodząc przez tymczasowe przejście dla pieszych przecinające torowisko tramwajowe na przystanku Brama Wyżynna, została potrącona przez jadący w kierunku Stogów tramwaj. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.
Data publikacji: 2016-10-11
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Gdańscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 29-letnią kobietę, która kierowała mazdą oraz 33-letniego pasażera tego pojazdu. Jak się okazało, mieszkanka powiatu kartuskiego wsiadła za kółko samochodu będąc pod wpływem narkotyku oraz bez uprawnień do kierowania, a w jej torebce funkcjonariusze znaleźli kradziony tablet. Natomiast mężczyzna, który z nią podróżował był poszukiwany do sprawy kradzieży z włamaniem. Ponadto podczas zatrzymania próbował uciekać i naruszył nietykalności cielesną policjanta. Dzisiaj zatrzymani będą przesłuchiwani.
Data publikacji: 2016-10-10
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Od kilku dni każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona we wszystkich województwach. Interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.
Data publikacji: 2016-10-10
| Jednostka: MSWiA
 
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23-24 lat i 18-letnią kobietę podejrzanych o pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem i doprowadzenie do obcowania płciowego. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące.
Data publikacji: 2016-10-08
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu III zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 21 i 24 lat. Na początku września br. ukradli oni motor o wartości 12 tys. zł i uszkodzony porzucili. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 24-letniemu recydywiście grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-10-07
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
St. sierż. Jerzy Malik oraz sierż. Patryk Pietrzyk z Komisariatu Policji II w Gdańsku wyciągnęli z płonącej wiaty śmietnikowej 42-letniego mężczyznę. Pomocy przedmedycznej udzielili również znajdującemu się nieopodal innemu 66-letniemu mężczyźnie. Tylko dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.
Data publikacji: 2016-10-06
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. 25-latek zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że na jednej ze stacji paliw jest bomba. Informacja nie potwierdziła się, a sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-10-06
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Wczoraj do komisariatu na Przymorzu zgłosił się 36-letni gdańszczanin i poinformował, że dzień wcześniej znalazł w sklepie zawiniątko z pieniędzmi. Policjanci bardzo szybko skontaktowali się z właścicielką. Dzięki postawie mężczyzny znaleziona gotówka powróciła do 85-letniej gdańszczanki.
Data publikacji: 2016-10-05
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policjanci z Przymorza prowadzą czynności w sprawie oszustwa. Sprawca podając się za funkcjonariusza CBŚ wmówił 65-letniej kobiecie, że pieniądze w banku są „zagrożone” i musi je jak najszybciej wypłacić, a następnie jemu przekazać. Pokrzywdzona straciła w ten sposób 40 tys. zł. Policjanci sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2016-10-05
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
24 sierpnia 2016 roku około godz. 20.00 w Gdańsku na ul. Bulońskiej miało miejsce zdarzenie drogowe. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn jadący ulicą Bulońską rowerzysta wywrócił się i doznał obrażeń.
Data publikacji: 2016-10-03
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Szybka interwencja policjantów z Przymorza doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 23-letniego mężczyzny. Sprawca włamał się do mercedesa vito, z którego próbował ukraść drobne przedmioty. Ponadto policjanci udowodnili mu kradzież z włamaniem do dwóch kolejnych aut i próbę włamania do volkswagena. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-10-03
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, u których w trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli znaczne ilości narkotyków. 32-latek usłyszał zarzut posiadania ponad 100 porcji suszu konopi, natomiast 42-letni gdańszczanin odpowie za posiadanie ponad 700 porcji amfetaminy i prawie 400 porcji marihuany. Sąd zastosował wobec sprawców areszt tymczasowy.
Data publikacji: 2016-10-03
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Policjanci z Suchanina zatrzymali 48-letnią kobietę, która ukradła klocki w jednym z supermarketów. Gdy policjanci pojechali do jej mieszkania na przeszukanie, tam odkryli cały magazyn kradzionych zabawek. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana sprzedawała je na portalach aukcyjnych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
Data publikacji: 2016-09-30
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP w Gdańsku zatrzymali sprawców, którzy w dzielnicy Kokoszki zaatakowali dwóch mężczyzn. Wobec obu pokrzywdzonych sprawcy użyli gazu. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskują o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. 26 i 27-latkowi grozi teraz kara kilkunastu lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-09-30
| Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku
 
Policjanci referatu wodnego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zorganizowali ćwiczenia ratownictwa na wodzie. Na wodach Zatoki Gdańskiej funkcjonariusze doskonalili podejścia jednostki pływającej do tonącego, skoki do wody, podejmowanie ludzi z wody oraz udzielanie pomocy osobom, które uległy wypadkom na wodzie.
Data publikacji: 2016-09-30
| Jednostka: Referat Wodny WP KMP w Gdańsku
 
We wtorek wieczorem wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 23-letniego sprawcę uszkodzenia mienia. Mężczyzna chwilę wcześniej zniszczył drzwi do mieszkania swojej byłej dziewczyny, a także wskoczył na maskę jej auta i wybił w nim szybę. Za popełnione przestępstwo gdańszczanin usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał się karze.
Data publikacji: 2016-09-29
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu I zatrzymali kolejnych złodziei rowerów i odzyskali trzy skradzione łupy. Dwóch 19-latków ukradło z klatki schodowej rower warty 1800 zł. Ponadto jeden z nich odpowie za kradzież kolejnego z klatki schodowej oraz włamanie do piwnicy, skąd zabrał następny rower. Sprawcy za popełnione przestępstwa usłyszeli zarzuty. Przyznali się.
Data publikacji: 2016-09-28
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Dzisiaj gdańscy policjanci spotkali się z blisko 160 studentami pochodzącymi z całego świata, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.
Data publikacji: 2016-09-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci odwiedzą jutro studentów z zagranicy rozpoczynających studia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie spotkania funkcjonariusze będą rozmawiać ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania.
Data publikacji: 2016-09-26
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Tylko kilkunastu godzin potrzebowali policjanci z Przymorza, aby ustalić tożsamość sprawcy napadu na lombard. Mężczyzna zaatakował pracownika, uderzył go w twarz, ukradł trzy palety ze złotą biżuterią i uciekł. Policjanci zatrzymali go w jednym z hosteli. Do policyjnego aresztu trafiło również dwóch paserów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionej biżuterii. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Data publikacji: 2016-09-26
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali 34-letniego recydywistę podejrzanego o podpalenie samochodów w Oliwie. Sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzuty. Dziś sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi mu do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-09-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci informują, że w związku z weekendowymi imprezami należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Gdańska, turystów oraz wszystkich osób, którzy będą przemieszczać się ulicami miasta.
Data publikacji: 2016-09-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi z Gdańska, który na początku lipca br. wrzucił petardy na klatkę schodową i zniszczył ściany. Sprawcę wczoraj zatrzymali kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu. Jeszcze tego samego dnia młody gdańszczanin usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 
Data publikacji: 2016-09-23
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Kryminalni z komisariatu I zatrzymali 35-letniego recydywistę podejrzanego o kradzież dziesięciu rowerów. Policjanci ustalili, że dwa rowery ukradł wspólnie z 34-letnią znajomą. Wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, w warunkach recydywy - do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-09-23
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2016 r.