SERWIS INFORMACYJNY     

Wakacje zbliżają się ku końcowi. Upalna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Wiele osób gorące dni spędza wypoczywając aktywnie, również nad wodą, i uprawiając sporty wodne. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji wodnej z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.
Data publikacji: 2017-08-23
| Jednostka: KGP
 
Zarzuty kradzieży czterech namiotów usłyszał wczoraj 45-letni recydywista. Jego 28-letniemu bratu funkcjonariusze udowodnili kradzież kurtki...
Data publikacji: 2017-08-22
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Piotr Rubik jest nie tylko znanym muzykiem lecz także miłośnikiem jazdy motocyklem, co istotne - jazdy z wyobraźnią. I właśnie tą zasadę promuje wspólnie z Biurem Ruchu Drogowego KGP w spocie edukacyjnym skierowanym do motocyklistów.
Data publikacji: 2017-08-22
| Jednostka: KGP
 
Policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 26-latka, który uszkodził kominy wentylacyjne na dachu budynku. Straty wstępnie wyceniono na 5 tys. zł. Mieszkaniec Koszalina usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
Data publikacji: 2017-08-21
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci z Referatu Prewencji na Wodach zabezpieczali XI Otwarte Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych, które odbywały się na akwenie Martwej Wisły. Funkcjonariusze pływając na łodziach policyjnych dbali o bezpieczeństwo uczestników i kibiców podczas wyścigów. W trakcie zabezpieczenia policjanci nie odnotowali żadnych incydentów.
Data publikacji: 2017-08-21
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.
Data publikacji: 2017-08-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Gdańska cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Policjanci proponują również korzystanie z szybkiego i prostego w obsłudze rozwiązania, jakim jest aplikacja "Moja Komenda".
Data publikacji: 2017-08-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję – zostań policjantem. Jeśli zechcesz z nami pracować, będziemy odpowiadać za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto.
Data publikacji: 2017-08-18
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
13 marca 2017 roku około godz. 8:20 w Gdańsku na skrzyżowaniu ul. Trakt Św. Wojciecha z ul. Dworcową miał miejsce wypadek drogowy. Kierująca samochodem ford focus jadąc ul. Dworcową w kierunku ul. Raduńskiej, podczas skrętu w lewo w ul. Trakt Św. Wojciecha zderzyła się z jadącym lewym pasem ruchu ul. Trakt Św. Wojciecha w kierunku centrum pojazdem volkswagen touran. W wyniku zdarzenia kierująca fordem i pasażerka volkswagena doznały obrażeń ciała.
Data publikacji: 2017-08-18
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie pracownika baru z kebabem – obywatela Ukrainy. Pokrzywdzony z urazem głowy i ręki trafił do szpitala. Zatrzymani to mieszkańcy województwa Pomorskiego w wieku 21-28 lat. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-08-17
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.
Data publikacji: 2017-08-16
| Jednostka: KGP
 
131 gdańskich policjantów  i funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji zabezpieczało wtorkowy „XXIII Maratonu Solidarności”. W trakcie imprezy sportowej policjanci zadbali o bezpieczeństwo biegaczy, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.
Data publikacji: 2017-08-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który uszkodził elewację kilku bloków na Jasieniu. Drugi ze sprawców został zatrzymany kilka godzin później przez kryminalnych z komisariatu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia oraz poniesienie kosztów naprawy.
Data publikacji: 2017-08-16
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Dzięki kryminalnym z komisariatu V odpowiedzialności karnej nie uniknie 20-letni mężczyzna, który nożem zaatakował 18-latka. Sprawca został zatrzymany w miniony weekend. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy nim narkotyki. Za popełnione przestępstwa 20-latek usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.
Data publikacji: 2017-08-16
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku w wyniku pracy operacyjnej odzyskali defibrylator o wartości 25 tys. zł. Sprzęt skradziono pod koniec maja br. na terenie Gdyni. Jeszcze tego samego dnia gdańscy funkcjonariusze przekazali urządzenie kolegom z Gdyni.
Data publikacji: 2017-08-14
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zarzut uszkodzenia dwóch samochodów usłyszał wczoraj 24-letni gdańszczanin. Sprawca odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki policyjnym wywiadowcom z komendy miejskiej. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 1,2 promila alkoholu.
Data publikacji: 2017-08-14
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 29-latka podejrzanego o to, że zgwałcił 46-letnią kobietę i ją okradł oraz napadł na inną. Wczoraj prokurator przedstawił sprawcy zarzuty. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.
Data publikacji: 2017-08-11
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
13 sierpnia br. na ulicach Gdańska odbędzie się przejazd rolkarzy, natomiast 15 sierpnia br. z Gdyni przez Sopot do Gdańska wystartuje XXIII Maraton Solidarności. Gdańscy policjanci jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników tych imprez,  mieszkańców Gdańska, a także widzów obserwujących te wydarzenia. W te dni należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.
Data publikacji: 2017-08-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę seata, który na gdańskiej obwodnicy jechał z prędkością 156 km/h. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Młody mieszkaniec Tczewa tłumaczył policjantom, że zdecydował się kierować samochodem, bo od wyroku sądu złożył odwołanie i myślał, że w takiej sytuacji może dalej jeździć.
Data publikacji: 2017-08-11
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z KMP w Gdańsku zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. To zawód dla ludzi z pasją. Złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić swych obywateli.
Data publikacji: 2017-08-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Mieszkańcy Gdańska korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszają różnego rodzaju zdarzenia lokalne, które chcieliby wyeliminować ze swojego otoczenia. W ostatnim czasie mieszkańcy wskazywali m.in. przekraczanie dopuszczalnej prędkości na Al. Armii Krajowej i na ul. Myśliwskiej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego regularnie przeprowadzali tam  kontrole i zapowiadają kolejne.
Data publikacji: 2017-08-11
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.
Data publikacji: 2017-08-11
| Jednostka: Komenda Główna Polcji
 
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w wyniku intensywnych czynności operacyjnych zatrzymali w pościgu mężczyzn do sprawy przetrzymywania w mieszkaniu niespełna 18-letniej kobiety. Sprawcy pobili ją, grozili bronią i zapewniali, że przez najbliższe miesiące z mieszkania nie wyjdzie. 30 i 32-latek dzisiaj usłyszą zarzuty. W trakcie przeszukania ich mieszkań kryminalni znaleźli dwie jednostki broni, ok. 1 kg różnych substancji. Grozi im kara nawet kilkunastu lat więzienia.
Data publikacji: 2017-08-10
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzielnicowi z Wrzeszcza zatrzymali 20-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Przy zatrzymanym mundurowi znaleźli również marihuanę, za posiadanie której usłyszał zarzut.
Data publikacji: 2017-08-10
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Nietypową interwencję przeprowadzili wczoraj wieczorem gdańscy policjanci ruchu drogowego. Jeden z mieszkańców Gdańska wezwał patrol drogówki, ponieważ ktoś uderzył samochodem w tył jego mercedesa, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Podczas sprawdzania danych poszkodowanego funkcjonariusze ustalili, że jest on osobą poszukiwaną.
Data publikacji: 2017-08-09
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Zarzut kradzieży czterech kół samochodowych o wartości 800 zł usłyszał 35-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Sprawca został zatrzymany na miejscu zdarzenia przez policjantów z komisariatu VIII. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-08-09
| Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku odwiedzili dzieci w świetlicy przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku. Codziennie przebywa tam kilkoro dzieci „zaproszonych z ulicy”. Mają tam dobrą opiekę, ciepłe posiłki, uczestniczą w grach i zabawach. Czas jest wypełniony aktywnie i twórczo. Maluchy nie żebrzą więc w Śródmieściu, nie towarzyszą w tym procederze swoim opiekunom.
Data publikacji: 2017-08-09
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki podczas obsługi zdarzenia drogowego na ul. Radarowej zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Okazało się, że gdańszczanin wsiadł za kierownicę auta, pomimo iż ciążył na nim aktywny zakaz sądowy, który obowiązywał go jeszcze przez tydzień. Ponadto 33-latek został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.
Data publikacji: 2017-08-08
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z Oliwy zatrzymali 49-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna chcąc wymusić zwrot pieniędzy w kwocie 20 zł pobił 57-latka. Sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Przyznał się. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.
Data publikacji: 2017-08-07
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
16 godzin działań, 146 policjantów ruchu drogowego i prewencji, 20 ukaranych pieszych i 3 rowerzystów, 4 pouczonych, 103 wykroczenia popełnione przez kierowców, w tym 23 względem pieszych. Tak można liczbami podsumować wyniki czwartkowych działań dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Data publikacji: 2017-08-04
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zlikwidowali już trzecią w ostatnich dniach uprawę marihuany. Tym razem zabezpieczyli 730 krzaków konopi indyjskich. Plantację ujawnili na hałdzie fosfogipsu w Wiślince. Dzięki policjantom na rynek nie trafi ok. 16 kg marihuany. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-08-04
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wczoraj w Gdańsku utonęła 31-letnia kobieta. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych.
Data publikacji: 2017-08-03
| Jednostka: Komisariat Policji VII w Gdańsku
 
3 sierpnia gdańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami, czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów.
Data publikacji: 2017-08-02
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z Komisariatu I w Gdańsku zabezpieczyli 28 krzaków konopi indyjskich. Zakazane rośliny rosły na polu wśród wysokiej trawy, na granicy z Pruszczem Gdańskim. Jest to już kolejna zlikwidowana przez policjantów ciągu ostatnich dwóch tygodni uprawa marihuany. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-08-02
| Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci z Wydziału Prewencji  w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod patronatem Ministra Mariusza Błaszczaka spotkali się z kolejnymi uczestnikami półkolonii. W spotkaniach uczestniczyło ok. 30 dzieci w wieku 6-12 lat. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
Data publikacji: 2017-08-01
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci od kilku lat organizują serię spotkań dla seniorów. Przeprowadzają również szkolenia dla pracowników banków, placówek pocztowych i pracowników socjalnych. Dzięki tym i jeszcze wielu innym akcjom profilaktycznym funkcjonariusze uwrażliwiają osoby starsze na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Wczoraj siedem osób nie dało się oszukać. W jednym przypadku dzięki czujności pracownicy banku, 80-letnia kobieta nie straciła wszystkich swoich oszczędności. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem oszustów.
Data publikacji: 2017-08-01
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w połowie grudnia ub.r. na ul. Miałki Szlak. Z ustaleń wynika, że kierujący seatem potrącił 63-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym. Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2017-07-31
| Jednostka: Wydział ds. Przestępstw w RD i Wykroczeń
 
Policjanci z referatu prewencji na wodach KMP w Gdańsku regularnie patrolują rejon plaż. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2017-07-31
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu po raz kolejny spotkali się z seniorami rozmawiali o bezpieczeństwie. Tym razem debata odbyła się w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci z KMP w Gdańsku, przedstawiciel MOPRu i strażnicy miejscy.
Data publikacji: 2017-07-28
| Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku
 
Przez ostatnich kilkadziesiąt godzin gdańscy policjanci z ruchu drogowego, prewencji i sztabu brali udział w działaniach przeciwpowodziowych. Dzięki pracy wielu służb sytuacja w poszczególnych rejonach Gdańska została szybko i sprawnie opanowana.
Data publikacji: 2017-07-28
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj odbyły się w Gdańsku obchody Święta Policji. Kilkudziesięciu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe, a niektórzy również odznaczenia resortowe. Wyróżnieni zostali również pracownicy cywilni Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski oraz zaproszeni goście reprezentujący władze samorządowe oraz instytucje współpracujące z Policją.
Data publikacji: 2017-07-27
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę mężczyźnie, który spowodował kolizję drogową będąc pod wpływem alkoholu. 40-latek z Gdańska, uderzył w tył mercedesa mając w wydychanym powietrzu 2,3 promila.
Data publikacji: 2017-07-26
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.
Data publikacji: 2017-07-24
| Jednostka: Komenda Główna Polcji
 
Życzenia z okazji Święta Policji.
Data publikacji: 2017-07-24
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia mamy bardzo dobrą propozycję – zostań policjantem. Jeśli zechcesz z nami pracować, będziemy odpowiadać za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto.
Data publikacji: 2017-07-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Aplikacja „Moja Komenda” to elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.
Data publikacji: 2017-07-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Gdańska cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.
Data publikacji: 2017-07-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Dzielnicowi z Wrzeszcza zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którzy podejrzany jest o znęcanie się nad psem. Z ustaleń wynika, że w mieszkaniu pies był bity i głodzony. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-07-21
| Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku
 
Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego przewoził 25 ton kamieni na przyczepie, która nie była zarejestrowana i ubezpieczona. Policjanci mieli też uwagi do stanu technicznego pojazdu i przyczepy. Za wszystkie popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1000 zł. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a przyczepę odholowali.
Data publikacji: 2017-07-20
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.
Data publikacji: 2017-07-20
| Jednostka: KGP
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2017 r.