SERWIS INFORMACYJNY     

Zarzut posiadania amfetaminy dla pasażera i mandat za brak wymaganych dokumentów dla kierującego mercedesem to efekt kontroli drogowej, jaką przeprowadzili policjanci z gdańskiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka i 39-latka na ul. Elbląskiej w Gdańsku. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-01-16
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Wczoraj blisko 400 policjantów zabezpieczało XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa wolontariuszy i wszystkich innych uczestników tego wydarzenia. Było spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nie dopuścili do żadnych incydentów. Dzień wcześniej mundurowi przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy dotyczące zagrożeń,  sposobów ich uniknięcia oraz z zakresu podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy.
Data publikacji: 2017-01-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawia się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.
Data publikacji: 2017-01-16
| Jednostka: KGP
 
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Data publikacji: 2017-01-13
| Jednostka: KGP
 
Kryminalni z komisariatu przy ul. Piwnej ustalili i zatrzymali sprawcę, który w grudniu 2016 r. ukradł figury dekoracyjne znajdujące się przed lokalem na gdańskim Śródmieściu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a 23-letni gdańszczanin za popełnione przestępstwo wczoraj usłyszał zarzut. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2017-01-12
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
W poniedziałek rozpoczęły się w naszym województwie dwutygodniowe ferie zimowe. Gdańscy policjanci jak co roku prowadzą działania polegające na zwiększeniu nadzoru nad bezpieczeństwem...
Data publikacji: 2017-01-12
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Policjanci z komisariatu II zatrzymali 26-latka, który uszkodził neon świetlny znajdujący się przy jednym z hoteli na Śródmieściu. Policjantom tłumaczył, że zrobił to ze złości. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ok. 2 promili alkoholu. Wczoraj usłyszał on zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  
Data publikacji: 2017-01-11
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Policjanci z Komisariatu VI w Gdańsku na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów poszukują Jacka Białkowskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.
Data publikacji: 2017-01-10
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Wczoraj gdańscy policjanci odnotowali dwa przypadki kradzieży pieniędzy z mieszkań. Do drzwi mieszkania 85-latki zapukała młoda kobieta. Sprawczyni pod pretekstem napojenia psa weszła do środka i wykorzystując nieuwagę właścicielki zabrała pieniądze w kwocie blisko 2 tys. zł. 77-latek wpuszczając do mieszkania obcą osobę stracił etui z zawartością dokumentów i pieniędzy. Apelujemy do osób starszych, samotnie mieszkających, aby łatwowiernie nie odnosić się do nieznajomych. Prosimy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.
Data publikacji: 2017-01-10
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Rok 2016 obfitował w liczne zabezpieczenia oraz realizacje pomorskich policjantów. W krótkim materiale filmowym przedstawiamy część z nich oraz dorzucamy garść statystyk.
Data publikacji: 2017-01-05
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
W poniedziałek gdańscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i eliminowanie nietrzeźwych pieszych i kierujących ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2017-01-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.
Data publikacji: 2017-01-04
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
W ciągu dwóch pierwszych dni nowego roku policjanci ruchu drogowego na ul. Trakt Św. Wojciecha w Gdańsku zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo wydanych decyzji administracyjnych o zatrzymaniu  im uprawnień na trzy miesiące.
Data publikacji: 2017-01-04
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki policjantce z komisariatu w Oliwie odpowiedzialności karnej nie uniknie 21-letni mężczyzna, który w noc sylwestrową brutalnie zaatakował dwie kobiety i jedną z nich usiłował zgwałcić. Policjantka mając dobre rozpoznanie środowiska przestępczego bardzo szybko ustaliła tożsamość napastnika. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a dzisiaj decyzją sądu trafi do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Data publikacji: 2017-01-03
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 25-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym oraz 20-latka, który posiadał przy sobie dopalacze. Mężczyźni w ręce policjantów trafili na jednej z ulic Wrzeszcza. Dzięki funkcjonariuszom na rynek nie trafią szkodliwe substancje.    
Data publikacji: 2017-01-02
| Jednostka: KMP Gdańsk - Wydział Prewencji
 
Tragicznie i niespodziewanie odszedł od nas nasz Przyjaciel i Kolega sierż. sztab. Jacek Dunajski – asystent Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Gdańsku. W służbie był od 29 grudnia 2008 roku. Pogrążeni w smutku składamy kondolencje Rodzinie i bliskim Jacka.
Data publikacji: 2016-12-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci od kilku lat organizują serię spotkań dla seniorów. Policjanci odwiedzają m.in. domy seniora, placówki bankowe, parafie, spółdzielnie mieszkaniowe i przychodnie lekarskie. 13 października br. funkcjonariusze wspólnie z MOPR, Gdańską Spółdzielnią Socjalną i Caritas rozpoczęli kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem „Seniorze bądź ostrożny. Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo”. Dzięki tym i jeszcze wielu innym akcjom profilaktycznym policjanci uwrażliwiają osoby starsze na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Wczoraj trzy osoby nie dały się oszukać i od razu powiadomiły Policję. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem oszustów.
Data publikacji: 2016-12-30
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci zatrzymali 22-latkę, która uszkodziła samochód zaparkowany przy jednym z pubów na Śródmieściu. Właścicielka volkswagena golfa straty wyceniła na 3 tys. zł. Sprawczyni w chwili zdarzenia była nietrzeźwa. Gdy wytrzeźwiała, usłyszała zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-12-30
| Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku
 
Mniej wypadków drogowych, zabitych i rannych, a więcej bezpieczeństwa. Takimi – najlepszymi od wielu lat wynikami kończył się rok 2016 na gdańskich drogach. To między innymi efekt pracy gdańskich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.
Data publikacji: 2016-12-30
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Przed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy z radością oraz w pełnym zdrowiu Nowy Rok!
Data publikacji: 2016-12-29
| Jednostka: Komenda Główna Policji
 
Kryminalni z Nowego Portu zatrzymali 20-latka poszukiwanego 5 listami gończymi. Mężczyzna ma łącznie do odbycia blisko 5 lat pozbawienia wolności.  Dodatkowo policjanci ustalili, że młody gdańszczanin ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące włamania do auta i kradzieży z wnętrza tabletu oraz kradzieży dwóch rowerów, radia samochodowego, subwoofera i wzmacniacza. 
Data publikacji: 2016-12-29
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci kontynuując czynności związane z zatrzymaniem dwa tygodnie temu 25-letniego mężczyzny podejrzanego o handel dopalaczami, w jego mieszkaniach i innych pomieszczeniach znaleźli wiele ukrytych w ścianach skrytek. W trakcie bardzo dokładnych przeszukań, z wykorzystaniem m.in. georadaru, policjanci znaleźli blisko 1 mln. zł w gotówce, trzy jednostki broni z amunicją, kilkadziesiąt ampułek z różnymi substancjami w płynie i przeszło kilogram w proszku oraz ukrytą dokumentację skarbową i cywilnoprawną oraz dyski pamięci. Zarzuty handlu dopalaczami usłyszała w tej sprawie kolejna osoba.
Data publikacji: 2016-12-29
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Policjanci z Nowego Portu zatrzymali w wyniku pościgu sprawcę, który dotkliwie pobił 74-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony, który był przypadkową ofiarą sprawcy, został zaatakowany na ulicy, gdy rano szedł na przystanek. Z urazem głowy i pleców został przewieziony do szpitala. Natomiast 38-letni sprawca w Wigilię trafił do aresztu.
Data publikacji: 2016-12-27
| Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku
 
Do wczoraj trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszych drogach w związku ze Świętami i dużym ruchem pojazdów. Od 23 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców – trójka z nich to sprawcy kolizji i wypadku.
Data publikacji: 2016-12-27
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
22 grudnia 2016 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej. Zaproszonych gości powitał Komendant Miejski Policji mł. insp. Wojciech Siwek, który wszystkim zgromadzonym złożył życzenia świąteczne oraz podziękował policjantom za całoroczną służbę na rzecz bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2016-12-23
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań,  7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.
Data publikacji: 2016-12-23
| Jednostka: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
 
Każdego dnia... spokojnych i rodzinnych Świąt. Pamiętajcie, że w tym czasie ktoś nie świętuje, by inni świętować mogli.
Data publikacji: 2016-12-23
| Jednostka: KGP
 
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas to czas wyjazdów, podróży oraz odwiedzin bliskich osób. Dlatego wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Zróbmy wszystko, aby te wyjątkowe grudniowe dni minęły w spokojnej i bezpiecznej atmosferze.
Data publikacji: 2016-12-22
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 
18 grudnia 2016 roku około godz. 6.30 w Gdańsku na skrzyżowaniu ulic Potokowej i Matemblewskiej miał miejsce wypadek drogowy. Kierująca nieustalonym jak dotąd samochodem osobowym typu hatchback koloru białego jadąc ul. Potokową (od strony ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego) w kierunku ul. Rakoczego, na skrzyżowaniu z ul. Matemblewską nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał ulicą Matemblewską w kierunku ul. Słowackiego. Rowerzysta w celu uniknięcia zderzenia zjechał na lewą stronę jezdni, po czym upadł i doznał obrażeń ciała.
Data publikacji: 2016-12-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci rozstrzygnęli konkurs ogłoszony dla uczniów szkół gimnazjalnych dotyczący przeciwdziałania nielegalnemu graffiti. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem oraz pomysłowością. Do policjantów nadesłano przeszło 100 różnych projektów w formie prac plastycznych i prezentacji multimedialnych. Konkurs został poprzedzony spotkaniami z młodzieżą, które policjanci zorganizowali w gdańskich gimnazjach. Wczoraj Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku wręczyła nagrody zwycięzcom jednej ze szkół.
Data publikacji: 2016-12-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam i Waszym Rodzinom zdrowia, spokoju i spełnienia wszelkich marzeń...
Data publikacji: 2016-12-21
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Data publikacji: 2016-12-20
| Jednostka: KGP
 
Kryminalni z komendy miejskiej wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali 41-letniego mężczyznę. W mieszkaniu gdańszczanina policjanci znaleźli przerobioną broń i ponad 700 sztuk amunicji. Sprawca usłyszał już zarzut w tej sprawie, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 
Data publikacji: 2016-12-19
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
Policjanci z referatu interwencyjnego dzięki szybkim działaniom uratowali 27-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Chciał skoczyć z wiaduktu na gdańskim Hucisku. Policjanci przekazali go pod opiekę lekarzy.
Data publikacji: 2016-12-19
| Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku
 
W nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Grunwaldzkiej w Gdańsku doszło do wypadku drogowego. Sprawca miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. Okazało się też, że mężczyzna wsiadł za kierownicę opla nie mając do tego uprawnień.  W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę także dwóm innym nietrzeźwym kierowcom. 
Data publikacji: 2016-12-19
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni ze Śródmieścia i KMP w Gdańsku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który na szeroką skalę handlował dopalaczami. Do przestępczego procederu zaangażował również swoją matkę. W trakcie przeszukania mieszkań i siedziby jego firmy policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. kilkaset opakowań różnych substancji, dwie jednostki broni z amunicją i kominiarki. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy umożliwił Prokuraturze Rejonowej Gdańsk – Śródmieście przedstawienie zarzutów sprowadzenia przez zatrzymanych niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.
Data publikacji: 2016-12-16
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Wczoraj  zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.
Data publikacji: 2016-12-16
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
Data publikacji: 2016-12-14
| Jednostka: KGP
 
Jutro gdańscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i eliminowanie nietrzeźwych kierujących ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
Data publikacji: 2016-12-14
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kontenera z odzieżą. Straty wyceniono na ponad 150 tys. zł. Starszy ze sprawców dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży daewoo nubiry, który wykorzystano do włamania. Sąd zastosował wobec 26-latka i 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-12-12
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom. Dwóch z nich było sprawcami kolizji, a jeden posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli drogowych zatrzymana została również 44-letnia gdańszczanka poszukiwana przez sąd do odbycia rocznej kary pozbawienia wolności, 31-latek z Gdańska, który kierował seatem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia  pojazdów oraz 39 -letni kierowca seata, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania.
Data publikacji: 2016-12-12
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Gdańscy policjanci informują, że jutro w związku z obchodami rocznicy wybuchu stanu wojennego mogą wystąpić utrudnienia na drogach polegające na czasowym wyłączeniu ulic z ruchu. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego będą zabezpieczać to wydarzenie.
Data publikacji: 2016-12-12
| Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku
 
Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Podają się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych... Cel jeden – okraść. Najczęściej wiąże się to z wejściem do mieszkania. Wiedząc to, łatwiej jest się zabezpieczyć. Policja radzi co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów.
Data publikacji: 2016-12-09
| Jednostka: KMP Gdańsk - Wydział Prewencji
 
Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych z komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 33-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Mężczyzna posługując się sfałszowanym dokumentem chciał wyłudzić kredyt w wysokości 7 tys. zł. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo i dobrowolnie poddał się karze.
Data publikacji: 2016-12-09
| Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku
 
9 grudnia gdańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów.
Data publikacji: 2016-12-08
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Dzięki policjantom z komisariatu IV odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch sprawców. W minionym tygodniu 21-latek i jego 17-letni wspólnik zaatakowali 21-latka, a następnie zabrali mu torbę z rzeczami, portfel, dokumenty i telefon komórkowy. Za popełnione przestępstwo mężczyźni usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozór Policji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 2016-12-06
| Jednostka: Komisariat Policji IV w Gdańsku
 
Zarzut kradzieży laptopa usłyszał 34-letni mieszkaniec Wejherowa. Pod koniec listopada br. mężczyzna będąc w jednym ze sklepów w Gdańsku ukradł laptopa o wartości blisko 5 tys. zł. Odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki kryminalnym z Osowej, którzy go zatrzymali. Sprawca przyznał się do popełnionego przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.
Data publikacji: 2016-12-05
| Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku
 
Kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego KMP w Gdańsku zabezpieczało niedzielny przejazd "Mikołajów na motocyklach".  Podczas parady funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo motocyklistów, innych użytkowników dróg, a wśród nich także widzów obserwujących całe wydarzenie.
Data publikacji: 2016-12-05
| Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku
 
Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali również podejrzewanego o ich posiadanie 30-latka oraz poszukiwanego listami gończymi 35-latka. Sąd zastosował wobec 30-letniego sprawcy areszt tymczasowy na 3 miesiące. Do aresztu trafił również 35-latek celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa przywłaszczenia.
Data publikacji: 2016-12-05
| Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową
 
Korzystanie z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu to bardzo niebezpieczne zjawisko na drogach, a kierowcy często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie to stwarza. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz minimalizację zdarzeń drogowych, pomorscy policjanci rozpoczęli akcję pod hasłem: KIERUJĄC UŻYWAJ TYLKO SZARYCH KOMÓREK! W ramach tych działań policjanci z drogówki na terenie całego województwa pomorskiego skupiają się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.
Data publikacji: 2016-12-05
| Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2017 r.