Jeżeli go rozpoznajesz powiadom policjantów - Szukamy Świadków - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Szukamy Świadków

Jeżeli go rozpoznajesz powiadom policjantów

Data publikacji 15.01.2020

Policjanci z Komisariatu III w Gdańsku pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa na członka rodziny, do którego doszło w dniu 17 grudnia 2019 r. we Wrzeszczu. Oszust podał się za kuriera i wyłudził od pokrzywdzonej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci, którzy pracują nad zatrzymaniem sprawców, zabezpieczyli m.in. prawdopodobny wizerunek osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem.

Policjanci z Komisariatu Policji III prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa na członka rodziny, do którego doszło 17 grudnia 2019 roku. Na numer telefonu pokrzywdzonej zadzwoniła oszustka i podając się za członka rodziny, wprowadziła w błąd pokrzywdzoną i poprosiła o pieniądze. Niestety pokrzywdzona uwierzyła w fałszywą historię i przekazała pieniądze mężczyźnie, który podał się za kuriera.

Policjanci cały czas pracują nad zatrzymaniem sprawców tego przestępstw, zdobywają i analizują kolejne informacje.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego, lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem III Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Biała 1A. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc do na nr tel. dyżurnego: (58) 52 11 522 można również przesłać informację na adres email: komendant.kp3@gd.policja.gov.pl lub zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.
Policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda informacja zostanie dokładnie zweryfikowana.