Szukamy Świadków

Rozpoznajesz go? Może mieć związek z oszustwem na policjanta

Data publikacji 14.01.2020

Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa na policjanta, do którego doszło w dniu 5 listopada 2019 r. w Gdańsku. Oszust podał się za policjanta i wyłudził od pokrzywdzonego kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci, którzy pracują nad zatrzymaniem sprawców, zabezpieczyli m.in. prawdopodobny wizerunek osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem.

 

Policjanci z Komisariatu Policji II prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa na policjanta, do którego doszło 5 listopada 2019 roku. Do mieszańca Gdańska zadzwonił oszust, który powiedział mu, że uczestniczy w ogólnopolskiej akcji rozpracowywania grupy przestępczej i wmówił jej, że jego oszczędności są zagrożone, dlatego musi je wypłacić z banku.
Oszust powiedział pokrzywdzonemu, że pieniądze, które wypłaci z banku, ma zostawić w wyznaczonym przez niego miejscu.
Niestety pokrzywdzony uwierzył w fałszywą historię i pozostawił oszczędności  we wskazanym miejscu.

Policjanci cały czas pracują nad zatrzymaniem sprawców tego przestępstw i dzięki swojej pracy m.in. zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, na którym zarejestrowany został wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem.

Rysopis:
Szkamy mężczyzny, bruneta z zarostem i kolczykiem w lewym uchu, w wieku około 30 lat. Mężczyzna ma około 175 cm wzrostu, normalną budowę ciała. .

Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem II Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Długa Grobla 4. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc do na nr tel. dyżurnego: (58) 328-44-22, można również przesłać informację na adres email: komendant.kp2@gd.policja.gov.pl lub zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.
Policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda informacja zostanie dokładnie zweryfikowana.