Wiadomości

Dwóch nietrzeźwych kierujących, jeden uderzył w radiowóz

Data publikacji 23.03.2020

Policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch 20-latków, którzy kierowali po alkoholu. Jeden z kierowców chciał uniknąć kontroli drogowej i uderzył w radiowóz. Mężczyznom zatrzymano prawa jazdy, teraz grożą im dwa lata więzienia.

Policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej, którzy w sobotnią noc pełnili służbę, ok. godz. 2.00 na ul. Przemyskiej chcieli skontrolować seata. Kierowca zauważył policjantów, postanowił jednak uniknąć kontroli i podczas omijania radiowozu uderzył w jego tył. Mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go. Podczas doprowadzenia zatrzymanego do radiowozu, pasażer seata przesiadł się na miejsce kierowcy, uruchomił samochód i zaczął uciekać.


Policjanci szybko zaalarmowali dyżurnego oraz inny patrol, który po kilku minutach był już na miejscu i na jednej z bocznych ulic zatrzymał kierowcę uciekającego seata. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość dwóch 20-latków, alkomat w obydwu przypadkach wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani do dwaj mieszkańcy Gdańska w wieku 20 lat. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy, sprawcy teraz odpowiedzą za kierowanie po pijanemu, jeden z nich dodatkowo odpowie za kolizję drogową.


Kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest zagrożone karą 2 lat więzienia, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.


 


 


 

  • Kontrolowany seat
  • Kontrolowany seat