Wiadomości

Policjanci zatrzymali chuliganów, którzy uszkodzili tramwaj i samochody

Data publikacji 25.11.2019

Dzięki szybkiej interwencji policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mężczyzn, którzy zniszczyli drzwi w tramwaju. Chuligani zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi, w miniony weekend usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, pokrzywdzony oszacował straty na blisko 3,5 tys. zł.


W miniony piątek tuż przed godziną 20 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o grupie mężczyzn, która uszkodziła drzwi w tramwaju. Kilku chuliganów wyrwało drzwi z prowadnic i uszkodziło urządzenie do ich otwierania.
Oficer dyżurny informacje o zdarzeniu i rysopisie sprawców przekazał do wszystkich patroli. Na miejsce zdarzenia wysłał najbliższy patrol, policjanci zaczęli szukać sprawców. Podczas sprawdzania terenu funkcjonariusze na ul. Hallera zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców. Mężczyźni na widok policjantów zaczęli uciekać, ale po krótkim pościgu zostali obezwładnieni i zatrzymani przez policjantów z ogniwa interwencyjnego.


Dwóch podejrzewanych o uszkodzenie mienia mężczyzn w wieku 26 i 27 trafiło do policyjnej celi. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość trzeciego ze sprawców, który został zatrzymany przez kryminalnych w minioną niedzielę.
W związku z tym, że pokrzywdzony złożył w tej sprawie wniosek o ściganie sprawców uszkodzenia mienia 26,27 i 28-latek usłyszeli zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Wstępnie starty oszacowano na blisko 3,5 tys. zł.
Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


To nie jedyne osoby odpowiedzialne za uszkodzenie mienia zatrzymane w ten weekend przez policjantów z Wrzeszcza. Zarzut porysowania szklaną butelką dwóch pojazdów zaparkowanych wzdłuż ul. Kochanowskiego usłyszał 24-letni mieszkaniec Gdańska, jemu również grozi 5 lat pozbawienia wolności.