Jechał za złodziejem roweru - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Jechał za złodziejem roweru

Data publikacji 09.09.2019

Policjanci zatrzymali 40-letniego sprawcę kradzieży roweru. Moment kradzieży zauważył rowerzysta, który powiadomił policjantów i pojechał za złodziejem. Mężczyzna, który wykazał się wzorową postawą to dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu Suchanino odebrali zgłoszenie o kradzieży roweru. Zgłaszający przekazał funkcjonariuszom, że widział, jak mężczyzna ukradł rower i nim odjechał. Dodał także, że jest rowerzystą i jedzie za sprawcą.

Funkcjonariusze szybko dojechali do zgłaszającego i zaczęli sprawdzać posesję, na którą wjechał sprawca.
Podczas kontroli policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń gospodarczych ukradziony rower. Funkcjonariusze zauważyli w pobliżu mężczyznę, którego wylegitymowali i sprawdzili. Policjanci bardzo szybko ustalili, że jest to ten sam mężczyzna, który ukradł rower.
40-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

Sprawca miał pecha, ponieważ jego występek zauważył sam Dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu. Ppł. Robert Witkowski swoją postawą, będąc poza godzinami służby, zareagował i przyczynił się do zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Kradzież jest przestępstwem, za które grozi 5 lat więzienia.

  • Plakietka z napisem Policja