Wiadomości

Podsumowanie weekendu przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 09.09.2019

W weekend policjanci gdańskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego 30 osób, które będąc pod wpływem alkoholu, kierowały samochodem lub rowerem. Podczas kontroli wpadły trzy osoby poszukiwane i trzy osoby, które miały sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend, gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 30 kierujących samochodem lub rowerem, u których stężenie alkoholu w organizmie wyniosło od 0,2 do 2,4 promila.

Wśród zatrzymanych do kontroli był 42-letni kierowca renault kangoo, który w sobotę po południu na ul. Baczyńskiego, wykonując manewr cofania, uderzył w zaparkowany samochód marki Toyota Yaris. Podczas czynności okazało się, że sprawca kolizji ma w wydychanym powietrzu 2,4 promila alkoholu, a ponadto posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Kolejny nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej został zatrzymany w niedzielę po południu. 24-latek kierujący renault clio, który na ul. Kwietnej i Słonecznej zderzył się z trzema innymi samochodami, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali jeszcze dwóch kierujących, którzy mieli sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jeden z nich wpadł po tym, jak w tunelu im Abp. Gocłowskiego przekroczył dozwolona prędkość o prawie 50 km/h. Podczas weekendowych służb policjanci drogówki zatrzymali również trzy osoby poszukiwane do ustalenia miejsca pobytu.

Za przestępstwo złamania sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.