15-LATEK WŁAMAŁ SIĘ NA STRYCH SĄSIADÓW - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

15-LATEK WŁAMAŁ SIĘ NA STRYCH SĄSIADÓW

Tylko chwilę zajęło kryminalnym z Nowego Portu ustalenie sprawcy włamania do pomieszczenia na strychu oraz odzyskanie przedmiotów, które ukradł. Okazał się nim 15-letni sąsiad pokrzywdzonych. Nastolatek na strych w łamał się w nocy, a wcześniej ustalił co sąsiedzi trzymają w komórce. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. W piątek, ok. godz. 12.30 do komisariatu w Nowym Porcie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś włamał się do jej komórki na strychu bloku mieszkalnego.

Tylko chwilę zajęło kryminalnym z Nowego Portu ustalenie sprawcy włamania do pomieszczenia na strychu oraz odzyskanie przedmiotów, które ukradł. Okazał się nim 15-letni sąsiad pokrzywdzonych. Nastolatek na strych w łamał się w nocy, a wcześniej ustalił co sąsiedzi trzymają w komórce. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

W piątek, ok. godz. 12.30 do komisariatu w Nowym Porcie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś włamał się do jej komórki na strychu bloku mieszkalnego.

Już o godz. 13.00 kryminalni odzyskali skradzione mienie i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, którym okazał się 15-letni sąsiad gdańszczanki. Policjanci ustalili, że nastolatek w nocy poszedł na strych bloku, zerwał kłódkę z drzwi i wszedł do pomieszczenia należącego do 26-latki. 15-latek wyniósł stamtąd dwa rowery, walizki, torbę sportową, głośniki i wzmacniacz o łącznej wartości ok. 1,3 tys. zł.

Nieletni sprawca kradzieży z włamaniem trafił do komisariatu na przesłuchanie. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Natomiast rodzice 15-latka będą odpowiadać za niedopełnienie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej.