Komenda Miejska Policji w Gdańsku

policja.pl
bip
fb
youtube
kontrast
j_migowy
space 20px
Praca w Policji
SzukamySwiadkow
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Patrol
Serwis Służby Cywilnej
Serwis Kąpieliskowy
Niepodległa
space2 20px

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Dwóch zatrzymanych za wymuszenie rozbójnicze

  Policjanci z komisariatu na Oruni, bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch sprawców wymuszenia rozbójniczego. 20-letni mieszkańcy Gdańska ukradli 15-latkowi kilka złotych. Sprawcy grozili mu ostrym narzędziem i rewolwerem. W miniony weekend wobec obu mężczyzn sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za wymuszenie rozbójnicze grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

 2. Zatrzymani za kradzież paliwa

  Policjanci zatrzymali kobietę oraz mężczyznę, którzy w samochodzie mieli kanistry z ukradzionym paliwem. Kolejne zbiorniki funkcjonariusze zabezpieczyli w piwnicy zatrzymanej 26-latki. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy i grozi mu teraz 15 lat więzienia. Kobiecie grozi 10 lat więzienia.

 3. Rozlał w restauracji cuchnącą ciecz

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wylanie cuchnącej cieczy w restauracji. Wartość strat to prawie 20 tys. zł. 22-latek jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Teraz grozi mu kara 5 lat więzienia.

 4. Policjanci szukają pokrzywdzonego mężczyzny

  Policjanci dążą do ustalenia tożsamości pokrzywdzonego, który został umyślnie potrącony w dniu 29 września tego roku przez kierowcę volkswagena. Rowerzysta mimo zdarzenia do tej pory nie zgłosił się do jednostki Policji.

 5. Podsumowanie akcji „Znicz”

  Od 31 października do 3 listopada trwała policyjna akcja Znicz. Jak co roku gdańscy policjanci aktywnie włączyli się w działania, które zapewniły bezpieczeństwo podczas obchodów dnia Wszystkich Świętych.