Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany za kradzież z włamaniem 32-latek, odpowie również za inne przestępstwa

  Policjanci kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Podczas pracy nad tą sprawą , okazało się że mężczyzna ma na swoim koncie znaczniej więcej przestępstw. Teraz grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

 2. Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się oszustwami leasingowymi.

  Policjanci z Gdańska z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem X Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się oszustwami leasingowymi. Policjanci do sprawy zatrzymali 6 osób w wieku od 28 do 55 lat. Podejrzani usłyszeli już zarzuty m.in. oszustwa, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz podrabiania i przerabiania dokumentów. Grozi im 12 lat więzienia.

 3. Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  24 godziny działań, 106 policjantów ruchu drogowego i prewencji, 111 wykroczeń popełnionych przez kierowców, w tym 34 względem pieszych. Tak można by liczbami podsumować wyniki działań dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. W działaniach policjantów nie chodzi jednak o liczby, lecz o bezpieczeństwo na drogach Gdańska.

 4. Dzielnicowi w ostatniej chwili uratowali nastolatkę

  Błyskawiczna interwencja policjantów z Gdańska uratowała życie 15-latki, która targnęła się na własne życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili oswobodzili nastolatkę z liny wiszącej na drzewie, po czym udzielili jej pomocy przedmedycznej. Uratowana 15-latka została przewieziona do szpitala, jest bezpieczna i znajduje się pod fachową opieką medyczną.

 5. Odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Gdańscy policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Gdańska, który miał w mieszkaniu ponad 150 porcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, działał w ramach tzw. recydywy i teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Kolejna zatrzymana to 45-letnia gdańszczanka, u której w mieszkaniu policjanci ujawnili prawie 200 porcji amfetaminy.