Komenda Miejska Policji w Gdańsku

policja.pl
bip
fb
youtube
kontrast
j_migowy
space 20px
Instagram WRD KMP Gdańsk
Praca w Policji
SzukamySwiadkow
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Prawa człowieka
Patrol
Serwis Służby Cywilnej
space2 20px

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Dla policjantów uszyli maseczki

  Policjanci z Wrzeszcza w podziękowaniu za ich służbę dostali bawełniane maseczki, które uszyła dla nich Pani Agnieszka Pomorska i jej pracownicy z jednego z gdyńskich atelier. Policjanci na co dzień korzystają z atestowanych środków ochrony, jednak maseczki, które dla nich uszyto, są dodatkowym, cennym wsparciem, a zarazem uznaniem dla ich służby.

 2. ŚMIERTELNY WYPADEK NA STOGACH

  W sobotę nad ranem na Stogach doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wykazały, że kierujący mercedesem z nieznanych jak dotąd przyczyn, jadąc w kierunku Górek Zachodnich zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. 26-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu, a pasażer mercedesa, którego stan jest stabilny, został przewieziony do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w sobotę nad ranem na Stogach przy ul. Sówki, 26-letni mieszkaniec Gdańska kierując mercedesem w pewnym momencie zjechał na lewe pobocze, uderzył w drzewo i dachował. 

 3. Pierwsze kary za złamanie wprowadzonych obostrzeń

  Policjanci z Gdańska wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej patrolują m.in. gdańskie plaże, rejon pasa nadmorskiego oraz parki i sprawdzają, czy osoby stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzane są kolejne obostrzenia. Jeden z zakazów dotyczy właśnie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!

 4. Pijana przyjechała po zakupy, spowodowała kolizję, zatrzymał ją policjant po służbie

  Dzięki interwencji policjanta z komisariatu we Wrzeszczu odpowiedzialności karnej nie uniknie 66-latka z Gdańska, która wczoraj pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję i próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Zatrzymał ją w swoim wolnym czasie sierżant Piotr Pawłowski, który ruszył swoim autem za kobietą, zablokował jej drogę wyjazdu, odebrał kluczyki i przekazał w ręce patrolu, który przyjechał na interwencję. Kobiecie za kierowanie samochodem po pijanemu grożą dwa lata więzienia.

 5. Policjanci zatrzymali włamywacza, mężczyzna usłyszał 13 zarzutów.

  Kryminalni z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie 13 kradzieży z włamaniem. Suma strat, jaką spowodował sprawca to blisko 38 tys. zł. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał 13 zarzutów, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące.